Akadémia MŠK | Dva talenty smerujú do Poľska

Počas zimného prestupového obdobia opustila klub dvojica talentovaných Šošonov. Stredopoliar Samuel Šarudi z kategórie U19 a krídelník Samuel Kováčik z kategórie U17 smerujú k známej poľskej značke – Legia Varšava. Obaja odchovanci budú vo svojej kariére pokračovať v Poľsku, jeden sa však rozišiel v dobrom, zatiaľ čo druhý klub oklamal.


zmena systému

Prvým na odchode je 18-ročný kreatívny ofenzívny stredopoliar Samuel Šarudi, s ktorým sa Šošoni vzájomne dohodli na ukončení spolupráce a umožnili mu hľadať si nový angažmán. Šara v tomto ročníku nastúpil do 13 duelov za našu 19-tku a zaznamenal 1 gól. Okrem toho, ako striedajúci hráč dvakrát zasiahol aj do súbojov mládežníckej Ligy majstrov.

"So Samom Šarudim sme sa vzájomne zhodli, že pre neho bude lepšie pokračovať a napredovať v kariére niekde inde. Je to odchovanec a veľký talent, žiaľ, nesadol mu nový systém 3-4-3 a nedokázal sa naň ideálne adaptovať. Veríme, že mu zmena prostredia prospeje a ešte o ňom budeme počuť. Prajeme mu všetko dobré," povedal riaditeľ Akadémie MŠK Žilina Jaroslav Bačík.

Šara bude na klub spomínať iba v dobrom: "Som veľmi vďačný za všetky roky, ktoré som strávil v Žiline. Najmä za to, že ma naučili byť slušným a pokorným človekom. Ďakujem za prežité roky v klube či na akadémii, taktiež aj všetkým trénerom a ľudom v MŠK Žilina. Som veľmi rád, že som podľa môjho názoru odišiel v dobrom. Je to najmä kvôli zmene herného systému, ktorý mi nesedel."


nekorektný odchod 

Iným prípadom je 16-ročný krídelník Samuel Kováčik, ktorého odchod sa nestretol so súhlasom klubu. Hráč ale spolu s rodičmi a novým agentom na tom trvali a poza náš chrbát dojednali prestup do Legie. Samo bol členom našej 17-tky, pričom v tejto sezóne zasiahol do 11 stretnutí a strelil v nich 6 gólov.

"Samo Kováčik figuroval v našich dlhodobých plánoch do budúcnosti, preto sme s ním a jeho rodinou korektne komunikovali o našom záujme podpísania talentovej zmluvy. Hráč a jeho rodičia na vzájomnom stretnutí s ponukou súhlasili, no následne klub oklamali, zmenili agenta a zohnali prestup inde. S takýmto správaním sa rozhodne nestotožňujeme," povedal riaditeľ Akadémie MŠK Žilina Jaroslav Bačík.


Facebook