Aj do Bratislavy nastavení bodovať

Stredajšie víťazstvo Ružomberka v Slovnaft Cupe prináša ešte väčší nádych do záveru Niké ligy. V ňom budeme s najväčšou pravdepodobnosťou bojovať s Trnavou a Dunajskou Stredou o zvyšné dve pohárové miestenky. V hre je však stále aj prípadné play-off. To sú rôzne scenáre, ktoré nás však pred 8. nadstavbovým kolom na Slovane nemusia trápiť. Šošoni cestujú v sobotu do Bratislavy, tréner Michal Ščasný by tam rád bodoval, pričom recept už našiel so svojím bývalým tímom.

Sobotný duel s výkopom na Tehelnom poli o 18:00 hod. povedie ako hlavný arbiter Martin Dohál.


novinky u súpera

Istý majster, ktorý posledné kolá môže využiť na zapracovanie a šancu pre mladších, resp. menej vyťažených hráčov. Stále je to však Slovan s obrovskou individuálnou kvalitou, ktorý nezloží zbrane ani za nepriaznivého stavu 0:4 ako naposledy v Dunajskej Strede. Tam to bol najmä v prvom polčase poriadny výbuch a dokopy až päť inkasovaných gólov (vôbec najviac v tomto ligovom ročníku). Posledný zápas ukázal skôr ojedinelú výnimku, keďže belasí majú aj po ňom najlepšiu defenzívu v lige. O to ostražitejší budú proti nám, čo len potvrdzujú slová nášho trénera Michala Ščasného. Navyše, súper v sobotu oslavuje svoje narodeniny, preto čakáme početnú kulisu, ktorá, veríme, uvidí už tradične kvalitné futbalové divadlo. 

My v poslednom, piatom vzájomnom stretnutí sezóny veríme po prehrách 0:2, 0:4, 0:1 a 0:3 najskôr v presný zásah, ktorý by mohol prameniť v zisk cenných bodov. Tie totiž budú v boji o 2. miesto extrémne potrebné. 


nelietame, koncentrujeme sa ďalej

Tréner Michal Ščasný mohol byť po Trnave spokojný. Prečo to bolo atraktívne stretnutie pre fanúšikov a konečne pokojné pre trénerov?

"Chalani boli jednoznačne dobre nastavení v hlavách. Od začiatku išli za tromi bodmi, aj keď sme hrali proti dlhodobo výbornej defenzíve Trnavy. Z pohľadu vytvorenia si šancí som nevidel v žiadnom zápase Spartaka, aby si ich súper vytvoril toľko ako my. Určite by som neznižoval náš výkon kvôli finálovému duelu Trnavčanov či umelke. My sme boli lepší a zaslúžene sme vyhrali. Z tohto pohľadu super, no už sa sústredíme na Slovan."

Dali si samotní hráči návod, ako vyhrávať? "Cítim z kabíny správnu energiu, s Trnavou tam už boli náznaky. Verím, že aj chalani na samotnom trávniku cítia, že toto môže byť kľúč k tomu, aby sme mohli byť proti hocijakému súperovi úspešní. Celkovo tam bola ochota šprintovať, chodiť do súbojov. Rovnako tak potešila defenzíva - až na malé chybičky, ktoré vyplynuli z našich strát lôpt, ju hodnotím pozitívne."

Žltozelených čaká Slovan. Zdalo by sa, že istý majster už nemá motiváciu, no päťka v minulom kole ich určite dala do pozoru. "Víťazstvo Dunajskej Stredy po takom priebehu som nečakal. Pred naším vzájomným duelom to pre nás môže byť skôr kontraproduktívne. Určite do toho tréner vstúpi a na nás budú nachystaní podstatne lepšie ako v prvom dejstve na Žitnom ostrove. Musíme sa pozerať na seba, hoci sledujeme dianie v tabuľke. Rovnako ako proti Trnave potrebujeme byť nastavení znova na získanie bodov. Určite nelietame po dvoch výhrach v oblakoch, no v hlavách potrebujeme byť koncentrovaní a sebavedomí. Hráme proti najlepšiemu tímu ligy. Motivácií je viac, no chceme zabojovať, aby sme si upevnili miesto, kde sme teraz." 

Proti Slovanu sme túto sezónu nielenže nezískali ani bod, no nestrelili sme ani gól. Náš nový kormidelník tam však uspel so svojím predošlým tímom. Čím by sme mohli pomýšľať na úspech?

"Návod existuje, vedeli sme tam s Bystricou získať body. Náš spôsob hry sme si povedali s chalanmi na videu. Cesty k bodom existujú, no potrebujeme veľmi dobre brániť s plnou ostražitosťou. Pri kvalite ofenzívnych hráčov ako Barseghyan, Weiss či Strelec, ktorí majú formu, si to potrebujeme postrážiť najmä vzadu. Verím zároveň, že prídu naše ofenzívne veci, ktoré by mohli vyjsť."


sektor hostí

Vstupenky na zápas 8. nadstavbového kola ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina, ktorý sa uskutoční v Bratislave v sobotu 4. mája o 18:00 hod., sa budú predávať u nášho bezpečnostného manažéra Martina Ukropa (martin.ukrop@mskzilina.sk | 0911 421 492). Žiadame kontaktovať ho v predstihu.

Cena vstupenky: 12 €


rozhodcovia

Sobotný duel 8. nadstavbového kola, ktorý štartuje v Bratislave o 18:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Martin Dohál. Na čiarach mu asistujú Matej Zemko a Andrej Hrmo.


priamy prenos

Stretnutie proti Slovanu budete môcť sledovať naživo na internetovej platforme VOYO.


Facebook