V Györi gólové preteky, Honvédu sme podľahli 2:4
Góly: 56. a 64. Ugrai, 2. Kesztyüs, 17. Gazdag - 55. Myslovič, 72. Bernát
Rozhodca: Pintér
Budapest Honvéd FC
Tujvel – Mezghrani, Batik (70. Kamber), Lovric (80. Kálnoki-Kis), Uzoma – Gazdag (75. Aliji), Hidi (80. Bocskay), Zsótér (63. Cipf), Kesztyűs (70. Sani) – Tóth-Gábor (63. Moutari), Ugrai (70. Gale)

Petráš - Vallo (66. Rusnák), Minárik (C), Kiwior, Sluka (66. Bari) - Bernát, Fazlagić (57. Gamboš), Myslovič - Kaprálik (46. Nemčík), Iľko, Ďuriš (78. Jambor)
Futbalisti MŠK Žilina cestovali za svojím prvým súperom v príprave až za hranice Slovenska, na štadióne v Györi sme vyzvali rovnako účastníka 1. predkola Európskej ligy - Honvéd Budapešť. Maďari začali aktívne a už v polovici prvého polčasu viedli o dva góly. Po zmene strán to bolo ešte gólovejšie, náskok súpera sme však nezmenšili, a tak sme sa z Györu vrátili s prehrou 2:4.

Tréner Pavol Staňo nechal doma niekoľkých hráčov, ktorí nastúpili proti Trenčínu. Príležitosť tak proti Maďarom dostal na krídle mladý Adrián Kaprálik, ostatné mená nastupovali aj v nadstavbe minulého ročníka.

Hneď v úvode stretnutia sa menilo skóre, keď prvú strelu súpera síce Petráš vyrazil, ale presne pred dobiehajúceho Kesztyüsa, ktorý do prázdnej brány otvoril gólové stretnutie. My sme mohli ešte v prvej päťminútovke odpovedať, keby sme lepšie vyriešili prečíslenie a brejk mladého Kaprálika. Rovnako nemal veľa práce Tujvel v bráne Honvédu po zblokovanej strele Jána Bernáta. Ako sa to má premieňať po spätnej prihrávke nám znova ukázali produktívni domáci, keď Gazdag z hranice šestnástky umiestnil strelu presne k žrdi a Honvéd viedol o dva góly. Šošoni sa snažili odpovedať okamžite, znova mal loptu na kopačke Kaprálik, ale jeho strela sa nezmestila medzi tri tyče. Na druhej strane ihriska pohrozil Ugrai, ale rovnako nemieril presne. Ugrai to skúšal aj v 32. minúte, Petráš sa musel natiahnuť, aby vyrazil strelu na roh. Zníženie neprišlo po našej rohovej výhode v 40. minúte, kedy mal na kopačke gól zabudnutý Ján Bernát, ale jeho strela mierila iba do miest, kde stál pripravený Tujvel. So strelou Tótha-Gábora si Petráš poradil a zmena skóre nenastala ani po našom rohovom kope v poslednej minúte prvého polčasu.

Po zmene strán nastúpil do obrany Tomáš Nemčík, a tak sme si mohli vyskúšať aj iné rozostavenie. S tým prišiel konečne aj náš gól, keď si spätná lopta našla Patrika Mysloviča, ktorý nešpekuloval a bombou prepálil všetko, čo stálo pred ním - 2:1. O niekoľko sekúnd nás však schladil Ugrai, ktorý nachytal Petráša a jemným lobom zvnútra šestnástky prekvapil všetkých prítomných. Honvéd tak znova viedol o dva góly, no v 61. minúte sme mohli opäť znížiť, Mysloviča však tentokrát Tujvel vychytal. Gólovo tak udreli po dvojnásobnom striedaní domáci aj po štvrtýkrát - agilný Ugrai skryl svoju strelu pomedzi obrancov presne k tyči a Petráš bol bezmocný. Vystriedali sme aj my, a práve čerstvý Kristián Bari zabojoval pri čiare, odcentroval a nekrytý Bernát bez problémov znížil - 4:2. Gólová prestrelka sa následne zastavila, oba tímy prestriedali a tempo hry trochu upadlo.

Šošoni tak po dnešnej remíze 2:2 proti Trenčínu v druhom dvojzápase ťahali za kratší koniec a podľahli Honvédu 2:4.

"Určite sme videli veľmi zaujímavý zápas. V prvom polčase sme ostali trochu zaskočení rozostavením súpera, hral naozaj výborne. V polčase sme reagovali rovnako zmenou rozostavenia, podarilo sa nám zmeniť priebeh zápasu. Škoda, že po našom kontaktnom góle sme hneď inkasovali pekný gól. Dnes nás preveril naozaj kvalitný súper, hlavne v druhom polčase sme ale aj my podali dobrý výkon. Honvéd bol lepší, prehrali sme zaslužene, máme však materiál, ktorý nás môže posunúť. Je to ponaučenie, ale boli tam momenty, kedy sme ukázali, že vieme hrať aj s takýmto európskym protivníkom."
Patrik Myslovič, záložník MŠK Žilina

"Bol to ťažký zápas, súper nám ukázal naše slabiny, pretože bol naozaj kvalitný protivník. Čo Honvéd mal, to aj premenil, my, naopak, nie. Sme stále mladý káder, čiže naberáme skúsenosti, a to, že budeme hrať Európsku ligu, je z pohľadu tohto zápasu dobrá previerka. V prvom polčase sme sa nevedeli dostať do šancí, po zmene strán to už bolo lepšie. Boli tam aj technické chyby, čiže máme na čom robiť. Zhruba teda vieme, čo nás môže čakať, a preto sa na to musíme poriadne pripraviť."