Rezerva otočila nepriaznivý priebeh proti Trebišovu a zvíťazila 3:2
Góly: 49. a 67. Kurminowski, 39. Kopas - 20. Novák, 90. Kražel
ŽK: 22. Chríbik - 25. Zsigmond, 37. Kražel
Rozhodca: Papuča - Halíček, Jankovič
Petráš - Suľa, Kopas, Minárik, Šušolík - Paur (58. Myslovič), Chríbik (C), Bichakhchyan (65. Gono) - Ďuriš, Kurminowski, Gerebenits (74. Iľko)

Slavoj Trebišov
Leško – Korijkov, Kražel, Ilinjo, Mihálik, Matić (77. Begala), Zsigmond, Cicman (C) (46. Harvila), Hirjak, Chovan, Novák (81. Zajac)
Futbalisti MŠK ŽIlina B privítali v druhom domácom zápase sezóny východniarov zo Slavoja Trebišov. Súper hrýzol, dokonca sa ujal vedenia, no do prestávky prišiel ukážkový priamy kop Adama Kopasa. Po zmene strán prišli dve gólové rany Poliaka Dawida Kurminowskeho, ktoré rozhodli o tom, že body ostanú pod Dubňom. Nezmenil to ani presný zásah súpera v nadstavenom čase.

V druhom domácom zápase sezóny sa naša rezerva predstavila proti Trebišovu. Úvod patril našim futbalistom, ale z úvodného tlaku nezapršalo, centre a prvé akcie neznamenali väčšie nebezpečenstvo. Vážnejšie sme preverili Leška až v 19. minúte, za obranu si nabehol Dawid Kurminowski, ale jeho pravačka sa krútila tesne od ľavej tyčky. Oveľa presnejšie a najmä gólovejšie udreli hostia o minútu, medzi našimi stopérmi vyskočil najlepšie skúsený Novák a z tesnej blízkosti prekonal Sama Petráša. Žltozelení mohli odpovedať po kľučkách Vahana Bichakhchyana, jeho ľavačka z hranice šestnástky opäť nemierila do priestoru brány. Vyrovnanie priniesla až 39. minúte, prvý priamy kop Adama Kopasa skončil na múre, v ktorom zahrali hostia rukou. Nasledoval tak druhý priamy kop o niekoľko metrov nižšie a ten vyšiel "Kopimu" parádne. Ponad múr zatočil loptu do horného rohu trebišovskej brány - 1:1. Adam tak opäť raz potvrdil svoju výbornú kopaciu techniku. Do prestávky sme mohli aj vyhrávať, znova sa uvoľnil Bichakhchyan, znova však ľavačkou netrafil medzi tri žrde.

Do vedenie sme sa tak dostali až po zmene strán, stačili nám na to tri minúty. Kurminowski si výborne nabehol za obranu a z uhla sa trafil presne pomedzi nohy Leška - 2:1. O niekoľko sekúnd mohol byť náš náskok dvojgólový, Ďuřiš sa prekĺzol pomedzi obrancov Slavoja, ale Leško tentoraz vytiahol výborný zákrok rukou. Hostia sa dostali k slovu po hodine hry, Matić po narážačke aj vďaka teču našich obrancov minul bránu Petráša. Súper hrýzol podobne ako v prvom polčase, Zsigmond vyprášil v 63. minúte rukavice nášho gólmana. V 67. minúte vyšiel šošonom rýchly prechod, loptu výborne vyviedol striedajúci Patrik Myslovič, vysunul Kurminowskeho a Poliak sa svojím chladnokrvným zakončením nepomýlil - 3:1. "Kurmin" bol blízko hetriku, v 76. minúte ho našiel striedajúci Iľko, ale zoči-voči Leškovi sa mu lopta zaplietla medzi nohami. Náš náskok nenavýšil ani kapitán Peter Chríbik, ku ktorému sa lopta odrazila po strele Braňa Šušolíka, Leško bol pozorný. Štvrtý gól nepridal ani Myslovič, ktorý rozvlnil iba bočnú sieť. Ten trafil bočnú sieť aj v 86. minúte, kedy si obišiel Leška, ale z uhla nenamieril presnejšie. Mladý záložník sa nezapísal do listiny strelcov ani o dve minúty neskôr, jeho ľavačka natiahla trebišovského brankára, ale znamenala iba roh. Žltozelení ešte v nadstavenom čase inkasovali po strele Kražela, ale ani tento inkasovaný gól nezmenil fakt, že po dvoch prehrách sme si pripísali opäť plný počet bodov.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Veľmi sa tešíme spolu s chalanmi, že sme dokázali vyhrať a navyše otočiť nepriaznivý stav. Som vďačný hlavne za chalanov, pretože tvrdo trénujú a potrebovali aj víťazný impulz. Niekedy sa im to nevrátilo v podobe výsledkov, dnes sa to však stretlo a dokázali sme predviesť aj solídnu hru, ktorá bola podporená aj tromi bodmi. Víťazstvo veľmi teší, pretože Trebišov hrá v tomto ročníku veľmi dobre, preveril nás, bol to veľmi ťažký duel. Cez prestávku som hráčom prizvukoval, aby boli vytrvalí a hrali svoju hru. Po zmene strán prišiel z našej strany ešte lepší výkon. Po fyzickej stránke naozaj náročné stretnutie, o to radšej sme za výhru."
Jakub Paur, stredopoliar MŠK Žilina B
"Dnes sme začali aktívne, no súper paradoxne skóroval ako prvý. Dobre sme sa však z toho dostali, zareagovali sme gólom ešte do polčasu a prevzali iniciatívu. V druhom polčase sme sa snažili dominovať, držať loptu, vyšli nám akcie a padli aj dva góly. Zápas sme zvládli výkonnostne i výsledkom. Škoda iba gólu na konci, ktorý bol možno dôsledkom menšej koncentrácie. Vyhrali sme, a to je podstatné. Osobne som sa veľmi tešil na zápas, som rád, že som dostal šancu. Chcel som si to užiť, 55 minút bolo pre mňa aktuálne ako plných 90 minút."
II. liga,
nedeľa 11. 8. 2019 od 10:30