Góly: 13. a 31. (11m) Škriniar, 35. Letič, 43. Jelič, 53. Škvarka, 62. Čmelík
FK Rača
Harag - Pálka, Ščibrány, Kozák, Kusý (46. Kadera), Škultéty (46. Štefánek), Hencz, Kvasňovský, Žifčák (76. Duchoň), Sochanič, Vavrík

Krnáč - Mabouka(45' Kadlec), Králik, Škriniar, Letić - Pečovský(45' Mihalík) - Kačer, Škvarka, Čmelík - Jelić (68' Klec), William
Zápas sa hral na ťažkom teréne v upršanom počasí.

V 10. minúte Jelić strieľal spoza hráčov tesne vedľa tyčky a o tri minúty už Škriniar skóroval po rohovom kope - 0:1. V 18. minúte opäť Jelić vo veľkej šanci nastrelil brvno, keď sa lopta k nemu odrazili po skrumáži v šestnástke. O chvíľu vyskúšal brankárovu pozornosť Pečovský strelou spoza šestnástky. V polovičke prvého polčasu sme mali šťastie, keď sa dostal domáci hráč za našu obranu a podarilo sa mu aj obstreliť brankára Krnáča, ale lopta sa odrazila od brvna von. V 31. minúte po faule odpískal rozhodca penaltu, ktorú už tradične kopal obranca Škriniar a opäť sa nemýlil - 0:2. O 4 minúty neskôr po akcii Jelića doťukol loptu do odkrytej brány Letić - 0:3. Peknú akciu predviedli v spolupráci Pečovský, Káčer a Čmelík, ktorý sa dostal k strele v tesnej blízkosti bránky, ale domáci gólman dobrým zákrokom vyrazil na roh. Skóre prvého polčasu uzavrel Jelić, keď na začiatku akcie bol znova Pečovský, ktorý centroval na Čmelíka a ten prihral na nekrytého Jelića - 0:4.

Druhý polčas začal v hustom daždi a už o 9 minút peknou strelou z diaľky zvýšil Škvarka na 0:5. V 59. minúte Čmelík utiekol obrane po pravej strane, snažil sa obstreliť brankára, ale ten pohotovo vyrazil. O tri minúty mu to už vyšlo a strelil gól na 0:6. Hrali sme s chuťou, Jelić mohol pridať aj svoj druhý gól, ale opäť nastrelil len tyč. V závere zápasu sme využívali rýchlosť našich hráčov na krídlach. Letić prenikol po ľavej strane, krásne odcentroval na hlavu Čmelíka, ktorý tesne minul bránku. To isté predviedli aj na pravej strane v podaní Kadleca, ktorý centroval na Williama, ale opäť tesne vedľa. V 86. minúte striedajúci Mihalík strieľal z hranici šestnástky, ale brankár vytiahol dobrý zákrok.

Milan Škriniar, MŠK Žilina
" Bol to zápas na ťažkom teréne, ale spravili sme si to jednoduchšie, keď sme dali na začiatku rýchle góly a do polčasu bol zápas rozhodnutý, do druhého polčasu sme vstúpili, že chceme ešte nejaké góly pridať a hlavne uhrať čisté konto."
Martin Krnáč, MŠK Žilina
" Som rád, že som mohol opäť nastúpiť za Žilinu v základnej zostave. Veľmi pomohlo zápasu, že chalani k tomu pristúpili ako pristúpili. Podarilo sa nám dať rýchle góly a prakticky do polčasu bolo rozhodnuté, a tak sme súpera, ktorý by možno viac hrýzol nepustili do nebezpečných situácií a celý čas sme to mali pod kontrolou a mohli sme pridať aj ďalšie góly."