”B”: Tri góly Podbrezovej v druhom polčase znamenajú pre Šošonov ďalšiu stratu bodov

FK Železiarne Podbrezová
Rehák - Ďatko (46. Kováčik), Bartoš, Oravec, Godál (C), Kukoľ (86. Grešák) - Paraj, Špyrka (79. Issa) - Pavúk, Timoshenko (69. Grendel), Barbora (46. Galčík)

Belko - Tandara (79. Šnajder), Aremeyaw, Capko, Owusu - Pečovský (C), Sauer, Gomola - Suľa (65. Majdan), Gerebenits (65. Jambor), Yenne
Už 13. kolo druhej najvyššej súťaže prinieslo na Horehroní duel medzi domácou Podbrezovou a našimi Šošonmi. Úvodné okamihy priniesli hneď viacero šancí, no neskôr sa futbal upokojil a v polčase bolo skóre bezgólové. To ale po návrate z kabín neplatilo dlho, keď u domácich zafungovala spolupráca striedajúcich hráčov. Víťazstvo Železiarov v pomere 3:0 poistili v závere Godál s Kukoľom, a opäť tak nezískame tri body do tabuľky.

Lodivod rezervy Šošonov Vladimír Veselý tentoraz ostal proti Podbrezovej aj vzhľadom na povinnosti prvého mužstva verný hráčom z "B"- tímu, ktorých doplnil v základnej zostave tentoraz 17-ročný Mário Sauer z kategórie do 19 rokov. S kapitánskou páskou na ruke sa do základu vrátil po zranení Viktor Pečovský a v bráne sa predstavil Ľubomír Belko.

Zápas sa nám naplno rozbehol hneď od úplného začiatku. Už v úvodných sekundách totiž vzniklo nedorozumenie medzi domácim stopérom Godálom a brankárom Rehákom, z čoho mohol ťažiť Roland Gerebenits, ktorý však preváhal ideálny moment na strelu a následne už zakončil iba do bočnej siete. Na druhej strane sme tie nečakali dlho na nebezpečný moment, vo veľkej šanci sa ocitol legionár Timoshenko, no radosť mu pokazil skvelý Ľubomír Belko. V ďalšej pasáži sa hra upokojila, obe mužstvá sa po úvodnom vzrušení viac sústredili na poctivú defenzívu. Hoci občas prichádzali náznaky ako náš priamy kop z hranice vápna v 29. minúte, veľa vzruchu v Zelpo Aréne nepriniesli. Ani sme nestihli dopísať myšlienku a z ničoho nič zahrozili Železiari, keď sa lopta dostala k voľnému Barborovi. Ten však na naše šťastie volil prihrávku miesto zakončenia priamo na bránu. O pár minút to skúšal nepríjemnou jedovkou z uhla aj Kukoľ, Belka neprekvapil. Po závaroch v našej šestnástke sa v okolí 35. minúty v podobných situáciách nepresadil domáci Špyrka. Na druhej strane mohol odpovedať mladý Sauer, dobrou strelou mieril ale iba nad. Do konca prvého dejstva sme už veľmi futbalovej kvality i krásy nevideli a do kabín sme zamierili za bezgólového stavu.

Do polčasu číslo dva nasadili domáci z lavičky reprezentantov do 21 rokov Kováčika a Galčíka, no a druhý menovaný sa zastreľoval hneď od 48. minúty. Dobrý zákrok ukázal znovu gólman Belko. Nebezpečne vyzeral aj priamy kop z kopačky stopéra Bartoša, nakoniec skončil tesne vedľa žrde. Striedajúci Galčík bol doslova všade, najprv rozvlnil iba bočnú sieť, ale o chvíľu po ďalšom úspešnom prieniku už nabíjal voľnému Kováčikovi a prehrávali sme. V 58. minúte už to bolo takmer o dva góly pre Podbrezovú. Galčík urobil opäť to isté, dva razy si posunul loptu na ľavačku a opečiatkoval, našťastie, iba hornú tyč. O drzý prienik sa pokúšal aj ďalší nováčik na ihrisku Kováčik, druhý presný zásah však po málo razantnej strele nepridal. V ďalšej obrovskej šanci sa v 62. minúte ocitol Ukrajinec Timoshenko, tiesnený prestrelil. Dvojnásobné striedanie prišlo aj na strane Šošonov, na trávnik vybehli čerství Jambor a Majdan, no ani s nimi na trávniku neprichádzalo od hráčov v žltom zakončenie na domáceho Reháka. Po štandardke Podbrezovčanov v 77. minúte sa najvyššie vo vzduchu vyšplhal Paraj, ďalší výborný zákrok ukázal Belko. Čo nevyšlo domácim v tomto prípade, prišlo už o minútu, hlavičkou sa po rohu presadil Godál. O čerstvý vietor sa snažil striedajúci Šnajder, no v útočnej fáze nám nič nevychádzalo. Naopak, pri chuti domáci zvýšili gólom Kukoľa už na rozdiel triedy na konečných 3:0.

Po vyrovnanom prvom polčase sme v druhom jasne zaostali za domácimi predovšetkým v útočnej fáze a aj na Horehroní si pripisujeme ďalšiu stratu bodov. O týždeň v sobotu privítame na domácom štadióne futbalistov Košíc.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"V prvom polčase sme súpera lepšie napádali, získavali lopty v strede poľa, súper sa nedostával veľmi do hry a mali sme aj nejaké príležitosti. Bohužiaľ, opäť sme ich nepremenili. Po zmene strán sme si to snažili zbytočne zjednodušovať, chýbala medzihra, nedostupovali sme súpera, a tým pádom sa dostávali na koňa. Okrem gólov mala Podbrezová aj ďalšie 2-3 šance, ktoré nevyužili. V druhom dejstve sme v útoku neukázali prakticky nič. Duel sme však prehrali predovšetkým strede poľa, kde sme málo vyhrávali súboje, a tam sa to aj zlomilo. Domácim pomohli aj striedajúci hráči, ktorí hru viac rozbehali a my sme na to nedokázali zareagovať. V tréningu sa musíme vrátiť k nasadeniu a prístupu spred dvoch mesiacov, práve tu sú zárodky prehier. Chalani si musia vážiť, že hrajú druhú ligu."
Matúš Capko, obranca MŠK Žilina
"Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas a že sa tu dobrý výsledok nebude rodiť ľahko. K zápasu sme pristúpili na sto percent, mysleli sme si však, že budeme lepší na lopte, čo sa nám nepodarilo. Domáci útočili v prvom dejstve do plnej obrany, v tom druhom sme sa trochu otvorili a chceli strnúť výhru na našu stranu. Nepodarilo sa a Podbrezová nás, naopak, po našich chybách dokázala trestať. Taktiež naplno využili čerstvé sily, ktoré prišli do druhého polčasu. Do ďalších kôl musíme určite zlepšiť prechodovú fázu, dlhodobo nás trápi zakončenie a nedávame góly. Musíme sa však zlepšiť ako v ofenzíve, tak aj v defenzíve."