”B”: Tesná prehra rezervy u nováčika z Košíc, rozhodla penalta
ŽK: 53. Karaš, 83. Vyshnevskyi - 41. Chríbik, 75. Kurminowski
Rozhodca: Prešinský - Čajka, Košecký
FC Košice
Pulen – Tumma, Kis, Ristovski, Karaš (90. Liener), Gáll (60. Vyshnevskyi), Pavúk, Kuc, Vancák (C), Leško (77. Radovanović), Kavka

Petráš - Chríbik (C), Kopas, Nagy - Anang (68. Petrák), Suľa, Gono, Farský (77. Mráz) - Bichakhchyan, Kurminowski, Gerebenits (57. Iľko)
"Béčko" MŠK Žilina cestovalo na zápas 6. kola II. ligy do Košíc. V metropole východu videli diváci vyrovnaný prvý polčas. Po zmene strán Košičania pridali na obrátkach a po ruke Chríbika premenil pokutový kop striedajúci Vyshnevskyi na prvé tri body pre nováčika.

Tréner Peter Černák spravil po víťaznom zápase v Bardejove tri zmeny v zostave. Na nováčika ligy sme vybehli s útočným rozostavením 3-4-3 a od začiatku sme držali loptu vo svojej moci. V 4. minúte si domáci Tumma po prienikovej prihrávke nášho Vahana Bichakhchyana takmer strelil vlastenca. Herné kombinácie nám vychádzali lepšie a oproti súperovi sme boli priamočiarejší smerom dopredu. Potvrdil to Miroslav Gono v 16. minúte, keď si prevzal loptu v strede ihriska, potiahol ju pred šestnástku, ale mieril nepresne. Žilinská rezerva dobre napádala rozohrávku Košičanov a jednu z nich mohol potrestať Dawid Kurminowski v 23. minúte. Vzruch pred svätyňou nášho Samuela Petráša prišiel z následného útoku východniarov, a hoci nášmu gólmanovi lopta z rúk vypadla, črtajúcu sa tutovku domácich zažehnal Adam Kopas. Košičania si vypracovali sľubnú príležitosť v 28. minúte - po ľavom krídle ťahal akciu Pavúk a z druhej vlny našiel Vancáka. Jeho strele však chýbala razancia a Petráš nemal problém loptu pokryť. Košičania zahrávali krátko pred prestávkou sériu rohových kopov, ktoré síce našu defenzívu potrápili, ale bezgólový stav sa po prvom polčase podarilo udržať.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie Košice. Hneď v 46. minúte hlavičkoval po rohovom kope úplne osamotený Kuc, jeho pokus len tesne minul priestor troch žrdí MŠK. Východniari lepší štart takmer pretavili do gólu v 51. minúte. Hoci Karaš po Gállovom centri prekonal Petráša, rozhodca mu gól neuznal pre postavenie mimo hry. Vzápätí odpovedal svojím prienikom po ľavom krídle Suľa, jeho strela mierila nad spojnicu brány. Hneď na to si domáci priaznivci vydýchli po nebezpečnej strele Bichakhchyana. Aktívnejší Košičania sa čoraz viac tlačili do šestnástky. V 63. minúte zakončoval Karaš, pričom nešťastne nastrelil ruku nášmu Petrovi Chríbikovi. Loptu si na biely bod postavil striedajúci Vyshnevskyi a pokutový kop premenil - 1:0. Súper našej rezervy aj po strelenom góle pokračoval v aktívnej hre, potom však tempo opadlo. V 75. minúte sme sa aj my dožadovali pokutového kopu, píšťalka rozhodcu Prešinského zostala po faule na Kurminowskiho nemá. V závere sme sa nadýchli k pár nedotiahnutým ofenzívnym akciám a Košičania si umnou hrou postrážili jednogólové víťazstvo. Východniari tak zaknihovali premiérové tri body v sezóne, pre rezervu šošonov to bola tretia prehra v ročníku.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Veľká škoda, že sme nedokázali uhrať minimálne bod. Mali sme prvú vyloženú šancu, ale nepremenili sme ju. Súper, naopak, skóroval a my sme na inkasovaný gól reagovali striedaniami. Posilnili sme útok, zmenili rozostavenie a sporná situácia prišla aj v pokutovom území súpera. Na to sa však netreba vyhovárať. Z našej strany to bol kvalitný zápas, nemáme sa za čo hanbiť a chalanom patrí pochvala aj napriek nepriaznivému výsledku. Zápas nám síce odkryl nejaké rezervy, ale prístup tímu bol dobrý."
Peter Chríbik, obranca MŠK Žilina B
"Prvý polčas sme hrali dominantne do zatvorenej obrany. Dobre sme držali loptu, ale vpredu nám niečo chýbalo, aby sme sa presadili. Súper v podstate čakal iba na naše chyby. Po zmene strán sa domáci viac osmelili, ale nepúšťali sme ich do väčších príležitostí. Košice sa do vedenia dostali po spornej penalte, naopak, faul na Kurminowskiho ostal nepovšimnutý. V závere sme súpera pritlačili, ale na gól to nestačilo. Ideme ďalej a v najbližšom zápase chceme odčiniť dnešnú prehru."