”B”: Odpor Šamorína sme zlomili po zmene strán, slávime víťazstvo 3:1
Zápasové menu
Žilinská rezerva hostila na domácej pôde FC ŠTK 1914 Šamorín v rámci 7. kola II. ligy. Z množstva šancí dokázali zverenci trénera Petra Černáka využiť v prvom polčase len jednu. Po zmene strán šošoni zlepšili efektivitu, k čomu prispela najmä produktívna spolupráca dvojice Kopas - Jánošík, pričom druhý menovaný dvomi gólmi prispel k štvrtému víťazstvu žilinskej rezervy v sezóne.

Káder trénera Petra Černáka doplnilo pred zápasom so Šamorínom viacero hráčov z "áčka". Hostia začali zostra - hneď v úvodnej minúte zvonila konštrukcia brány po Fujákovej delovke z bezprostrednej blízkosti. Prvý vzruch pred bránou Šamorína prišiel v 6. minúte, center Bensona Ananga však nenašiel adresáta. Vzápätí zahrával priamy kop Adam Kopas, no jeho pokus mieril vedľa ľavej žrde. "Béčko" sa postupne rozbiehalo, čo demonštroval nebezpečnou strelou spoza brániaceho hráča Patrik Myslovič. Onedlho zakombinoval Balaj s Anangom, ten šikovnou prihrákou našiel voľného Mysloviča na hranici šestnástky, no jeho strela mierila tesne vedľa ľavej žrde Hajdúchovej brány. Po dlhšom čase sa k slovu dostal aj súper - loptu za obranu dostal Pančík, lobom prekonal Petráša, no na naše šťastie išla lopta mimo troch žrdí. Na druhej strane mal obrovskú tutovku Balaj. Ten sa vyhol ofsajdovej pasci a úspešnou kľučkou prekonal Hajdúcha. "Bali" si tak odkryl celú bránu, zakončil, no v poslednej chvíli Nagy stihol odvrátiť črtajúci sa gól. Po tlaku šošonov sa k útoku a prudkej strele dostal v 23. minúte hosťujúci Zuberu. V 28. minúte nám to konečne padlo. Balaj rozohral dlhým pasom na Jánošíka, ktorý šikovne posunul Samuelovi Suľovi. Ten síce hľadal nabiehajúcich hráčov, no do prihrávky mu vletel Valek a od neho sa lopta odrazila do siete - 1:0. Hneď nato využil zaváhanie Pančíka Jánošík, spätnou prihrávkou hľadal Balaja, no jeho prízemná strela skončila v náručí Hajdúcha. Aktívny Jánošík centroval do ohňa v 33. minúte, k odrazenej lopte sa dostal na úrovni bieleho bodu Myslovič, no strele z voleja pridal príliš veľa razancie a tá letela nad. V 35. minúte vyskúšal pozornosť nášho gólmana Rymarenko, Petráš delovku Šamorínčana vyrazil na roh. Strážca našej svätyne sa musel mať na pozore v 42. minúte, keď sa z pravého krídla dostal k zakončeniu Zuberu, no jeho strela mierila vedľa ľavej žrde Petrášovej brány. 

Vysoké tempo a nasadenie predvádzali oba tímy aj po zmene strán. Nástup do druhého polčasu však vyšiel hosťom, ktorí mali poriadnu tutovku. V 46. minúte vyzvŕtal našich obrancov Zuberu a jeho bomba skončila na prvej žrdi Petrášovej brány. Na druhej strane hlavičkoval osamotený Balaj len do náručia Hajdúcha. V 51. minúte dostal príliš veľa priestoru v našej šestnástke Zuberu, ktorý si pripravil streleckú pozíciu a ľavačkou vyrovnával na 1:1. Šamorín chytil druhý dych a strelec vyrovnávajúceho gólu krátko nato opečiatkoval aj druhú žrď našej brány. V nasadení sme však nepoľavili ani my a odmenou nám bol druhý gól v zápase. V 64. minúte našiel Kopas nákopom cez celé ihrisko Jánošíka, ktorý si výborne zbehol za obranu a zoči-voči brankárovi uspel - 2:1. Diváci sa nestihli radovať z gólu, pretože o dve minúty prišiel ďalší. Nastala rovnaká situácia s rovnakými aktérmi - opäť výborný pas Kopasa dopredu na Jánošíka, ktorý svoj druhý gólový pokus mieril medzi nohy brankára Hajdúcha - 3:1. V závere mal hetrik na kopačke Jánošík, no nezužitkoval center Valla. Zvyšok zápasu sme si postrážili a body ostali pod Dubňom po víťazstve 3:1.

HLASY PO ZÁPASE
Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Myslím si, že to bol veľmi dobrý zápas z oboch strán s množstvom šancí. V koncovke nám spočiatku chýbalo viac šťastia, možno viac pokoja, čo nás možno dostalo pod tlak. Súper potom vyrovnal, ale podarilo sa nám ho zlomiť dvomi gólmi z totožných akcií. Som veľmi rád, že to chalani zvládli a patrí im poďakovanie. Tiež som rád, že nám pomohli hráči z "áčka", pretože druholigové boje sú náročné a pomoc sa dnes aj vyplatila."
Lukáš Jánošík, útočník MŠK Žilina B
"Mali sme dnes veľa šancí, mohli sme dať pokojne aj viac gólov. Trochu nám viazla koncovka, ale na naše šťastie sa karta obrátila. Súpera sme dokázali zlomiť v druhom polčase a keby sme boli presnejší v koncovke, gólov mohlo padnúť viac. Predviedli sme však dobrú hru a som rád, že sa to odzrkadlilo na výsledku."
II. liga,
nedeľa 1. 9. 2019 od 10:30
Štadión MŠK Žilina
3:1(1:0)
MŠK Žilina - FC ŠTK 1914 Šamorín
Góly: 28. Valek (vlastný), 64. a 66. Jánošík - 51. Zuberu
Rozhodca: Micheľ - Mihalík, Sluk
ŽK: 60. Suľa, 89. Jánošík - 38. Nagy
Diváci: 187
ZOSTAVY
MŠK Žilina
Petráš - Anang (69. Rusnák), Kopas, Kiwior, Suľa - Myslovič, Pečovský (C), Gono (63. Farský) - Vallo, Balaj (82. Kurminowski), Jánošík

FC ŠTK 1914 Šamorín
Hajdúch - Pančík (60. Leginus), Nagy, Rymarenko (81. Németh), Mezovský (C), Magyar (40. Méry), Fuják, Malý, Valek, Nagy, Zuberu
SÚVISIACE ČLÁNKY
31.08.2019"B": V nedeľu sa chceme proti Šamorínu vrátiť na víťaznú vlnu

Instagram feed #mskzilina