”B”: Ani druhý domáci zápas výhru nepriniesol, Petržalke sme podľahli vysoko 1:4

Fauly: 17:14

Teplan - Tandara, Leitner, Nagy, Owusu - Pečovský (C), Gomola (82. Capko), Yenne - Trabalík (46. Vaľovčin), Cicek (64. Gerebenits), Bari

FC Petržalka
Shevchuk - Mihálek, Rédeky, Nemec, Kohút - Obročník (13. Nagy), Gašparovič (C) - Štefanec (77. Kozák), Turčák (77. Sliacky), Danek (58. Kuník) - Harba (77. Kelemen)
Futbalová nedeľa odštartovala pod Dubňom súbojom druhej ligy, v ktorom naša rezerva narazila na Petržalku. V úvode sme boli aktívnejším mužstvom, no gólovky si vypracovali skôr hostia. Jednu dokázali aj využiť a po bombe Gašparoviča sme po polčase prehrávali. Vyšiel nám však vstup do druhého dejstva, keď volejom vyrovnal Yenne. Netešili sme ale dlho, dvomi zlepenými gólmi poslal Petržalku do vedenia 3:1 Harba, a to sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce. Na konci ešte zvýšil striedajúci Kelemen, čo podčiarklo našu prvú prehru v ročníku v pomere 1:4.

Dve kolá druhej najvyššej ligy priniesli pre rezervu dve remízy, na domácom trávniku však chceli Šošoni konečne bodovať aj naplno. Číslo dva ostalo v tomto kole aj pri počte zmien v základnej zostave. Na brankárskom poste nastúpil tentokrát Marek Teplan a v strede zálohy vyliečený Martin Gomola.

Už po úvodných desiatich sekundách sme nákopom vyslali do sľubnej šance Kristiána Bariho, ten si však loptu kopol pred seba až príliš a už ju nestihol pred brankárom hostí usmerniť. Petržalka následne mierne prebrala iniciatívu a pýtala si aj pokutový kop, keď Harba bez kontaktu a bez dôvodu spadol na zem. Rozhodca však skúsenému útočníkovi z Bosny nenaletel. Po sérii súbojov v strede poľa sme si vybojovali priamy kop a z jeho následných dorážok sme sa takmer dostali aj k nebezpečným strelám, no obrana hostí stihla blokovať. Po pätnástich minútach hry potešila oko diváka kombinácia Bariho a Ciceka so zblokovaným zakončením prvého menovaného. Bojovnosť Gomolu následne vyslala dopredu Ciceka, ten však ofenzívne fauloval. Našu nepresnú prihrávku ale v 22. minúte takmer využil Petržalčan Danek, Marek Teplan dobrým zákrokom istil. To už ale neplatilo o pár sekúnd neskôr, kapitán hostí Gašparovič napriahol z veľkej diaľky a náš gólman nemal na umiestnené zakončenie najlepšieho strelca Petržalky z minulej sezóny nárok. Veľkú príležitosť si Šošoni vybojovali v 27. minúte, Trabalík zakombinoval s Tandarom a po priťuknutí od Bariho strieľal "Trabo" nebránený tesne spoza šestnástky. Trestuhodne však vysoko prestrelil bránku Shevchuka. Úspech nepriniesli ani útočné výpady hosťujúceho Harbu či nášho Ciceka. Nádejnejšie to vyzeralo po vyvezení lopty od Mariána Tandara, ktorý sa rozhodol sám aj zakončovať a jeho pokus nebol vôbec márny, tesne minul ľavú žrď. Po 40 minútach hry to opäť skúšal v zakončení aktívny Vladimír Trabalík, tentokrát presnejšia strela však rovnako brankára bieločiernych nevystrašila. Na druhej strane si po drzom prieniku a zasekávačkach vybojoval dobrú pozíciu Štefanec, na naše šťastie lopta ale len obtrela ľavú tyč Teplanovej svätyne, a tak sme odchádzali do šatní s nepriaznivým stavom.

Druhé dejstvo odštartovala prvá výmena na našej strane, Vladimíra Trabalíka nahradili na hracej ploche Tomáš Vaľovčin. No a začali sme ho hneď aj gólovo, opäť si loptu vymenili Bari a Cicek a tečovaný center Kristiána Bariho presne našiel volej prichystaného Tentona Yenneho - 1:1. Ešte sme sa ani nestihli dotešiť a znovu sme prehrávali. Naša obrana ľahko chybovala, do protiútoku sa teda vydal Danek a peknou prihrávkou pod seba našiel v päťke nebráneného Harbu, ktorý sa z takýchto miest nemýli. Po centrovanej lopte zahrozil hneď vzápätí aj hosťujúci Tomáš Nagy a na druhej strane sa neujala strela Yenneho po úniku Bariho. Následný roh priniesol nebezpečie takisto, Cicek technickým obstrelom tesne minul. Rohový kop vyšiel, bohužiaľ, Petržalke. Úplne voľný Harba si jednoducho naskočil na center od rohovej zastávky a bez problémov si zapísal už druhý gól v dnešnom zápase. Súper bol stále aktívnejší, o čom svedčila aj tvrdá strela z hranice šestnástky v 68. minúte. O dve minúty zase Richard Nagy zabránil v sklze príležitosti unikajúceho Miháleka. Už dvojgólový strelec Harba sa znovu dostal k lopte po rohovom kope, v tomto prípade ho však mierne prekvapila. Po viacerých striedaniach hra už trochu stratila spád a zápas sa skôr dohrával. Hráči v žltozelenom to skúšali, no urodilo sa znovu na opačnej strane. Mihálek ušiel po pravej strane a milimetrovo našiel v sklze striedajúceho útočníka Kelemena. Asistujúci hráč to skúšal aj sám, Teplan jeho pokus spoza pokutového územia vytlačil nad brvno. Posledné minúty duelu sme už nezvládli zdramatizovať a zápas sa skončil výsledkom 1:4 v náš neprospech.

Šošoni si teda nakoniec prvú výhru v novom ročníku nepripísali a na domácej pôde po vysokej prehre strácame ďalšie cenné body. Napraviť to však môžeme hneď o týždeň, kedy sa predstavíme na ihrisku ďalekého Trebišova. Všetci veríme, že to trojbodovo konečne vyjde na východe Slovenska.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, ale súpera sme znovu pustili do vedenia, zase po našej ľahkej strate. Skóre sme teda museli doháňať. Mali sme aj sľubné situácie 4 na 4, či 3 na 3, no zle sme ich vyriešili. Veľmi dobre sme vstúpili do druhého dejstva, kedy sme po peknej akcii vyrovnali. Bohužiaľ, hneď vzápätí sme po individuálnych chybách pustili súpera behom 5-6 minút do dvojgólového vedenia. Pred druhým gólom sme pomaly reagovali na rozohrávku súpera, no a pri treťom sme nepokryli hráča pri štandardnej situácii. Po vyrovnávajúcom góle bolo dôležité udržať prvých pár minút koncentráciu, to sa nám však vôbec nepodarilo. Petržalka nás dnes predčila najmä v kvalite v útočnej fáze. My sme mali tiež kvalitné situácie, ale nevyťažili sme z nich takmer nič. Nesmieme robiť toľko chýb, na tejto úrovni má súper vždy kvalitu a takéto zaváhania trestá. Musíme však pokračovať ďalej, vstúpiť si do svedomia, že hráme za MŠK Žilina a 50 minút výkonu nestačí. Predsa len je to druhá liga. Do ďalšieho zápasu sa musíme zmobilizovať a vyvarovať sa týchto naivných chýb, ktorých dnes bolo hlavne v druhej polovici naozaj veľa."