ŽK: 55. Lopušan, 90.+ Tancík (obaja Myjava)

Fauly: 8:11

Spartak Myjava
Kubica - Correia (83. Martišiak), J. Buchel (59. Flamík), Benovič, Pekár (C), Cisár (72. Tancík), Toman, Lopušan (59. Olejník), Arthur, Čurik, Svatík

Teplan - Trabalík, Mynář, Jaššo, Kopásek - M. Oravec (C) (70. Šnajder), Sauer (84. Capko), Gono - Addo (82. Mráz), Kudlička, Prokop (46. Jambor)
Tretím súperom v rámci nového ročníka II. ligy bol pre futbalistov MŠK Žilina B nováčik a niekdajší ligista z Myjavy. Po dvoch prehrách 1:2 sme sa netešili z tak potrebných bodov ani tentokrát, keď už v prvom polčase domáci rozhodli o svojej výhre dvomi gólmi. Naše druhopolčasové dobýjanie do gólu nevyústilo, a tak nám po troch kolách svieti v tabuľke nepríjemný ukazovateľ - 0 bodov.

zostrih zápasu

Tréner Vladimír Veselý sa mohol po piatkovom fortunaligovom zápase proti Bystrici spoľahnúť na pomoc niektorých menej vyťažených hráčov z kabíny Jaroslava Hynka.

Viacerí z nich sa hneď v úvodných minútach prizerali aktivite Pekára, ktorý, našťastie, z dobrej pozície prestrelil Teplanovu bránu. Práve domáci to skúšali z viacerých pozícií, sekundovali im aj Šošoni, ale nič vážnejšie sme smerom dopredu nevymysleli. Naopak, vymysleli sme v chybu v defenzíve v 20. minúte, kedy sme nedokázali odvrátiť center domáceho hráča, lopta sa pred päťkou dostala na nohu Cisára, ktorý po zemi poslal domácich do vedenia. Inkasovaný gól nám pochopiteľne nepridal na pohode, domácim sme ponúkali príležitosti po chybách v defenzíve, a to napriek tomu, že sme častejšie držali loptu. Toľkokrát omieľaná finálna fáza však škrípala. Teplan musel byť v pohotovosti po strele Pekára, ktorú musel boxovať. Marek sa naťahoval aj za strelou Benoviča zo záveru prvého dejstva. Márne. Domáci útočník to totiž technickým obstrelom trafil spoza veľkého vápna ideálne. Predchádzala tomu strata lopty pri rozohrávke, a tak odchádzali do kabín domáci s luxusným, dvojgólovým náskokom.

Hneď v úvode druhého polčasu sme sa mohli gólovo nadýchnuť, Kudlička dobre naviedol loptu na stred ihriska, našiel pred bránou Adda, ktorý sa zbavil obrancu, loptu však napálil iba do brvna. Lopta sa následne od hornej konštrukcie odrazila mimo. Myjava sa pri dvojgólovom náskoku sústredila na bránenie a rýchle brejky, my na dobýjanie, ktoré sa pri preplnenej šestnástke domácich darilo iba ťažko. Agilný Addo to svojimi kľučkami a driblingom skúšal, ako sa dalo, ale bez gólového efektu. Jedna z viacerých brejkových domácich šancí v druhom polčase skončila v 66. minúte na tyči po strele z uhla od Pekára. Práve Pekár mohol pečatiť domácu výhru po ďalšom zakončení, v páde však prestrelil aj tribúnu. Marek Teplan bol pozorný pri zaujímavom zakončení Olejníka, poradil si s ním v pohode. Zaujímala nás však najmä ofenzíva, no čas pribúdal a strela čerstvého Šnajdera sa nezmestila medzi tri žrde. Nulu pri našom tíme na ukazovateli skóre nezmenil v nadstavenom čase ani Trabalík, a tak sme aj do tretice inkasovali dva góly, ktoré aj do tretice znamenajú našu prehru.

Štvrtý reparát môžeme zložiť v sobotu o 17:00 na domácom trávniku, na ktorom privítame ďalšieho nováčika - bratislavskú Raču.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Zase vlastné chyby, ktorými sme súpera postavili na nohy a prakticky nasmerovali k výhre. Druhý gól, ktorý padol tesne pred prestávkou, bol naozaj zbytočný. Aj sme sa nadýchli, ale vo finálke sme opäť zlyhali, tam bol najväčší problém. Domáci využili naše chyby, na ktoré čakali a ktoré prišli. Každopádne boli dôraznejší, agresívnejší. Nie je to dobrý štart do súťaže, ale musíme makať ďalej. Zároveň potrebujeme byť aktívnejší, dôraznejší v šestnástke a tlačiť sa viac do zakončenia."
Mário Sauer, záložník MŠK Žilina B
"Myslím si, že dnes nás zdolal súper skúsene, keď si počkal na naše chyby. A po tých padli oba góly. Je to kruté, ale rozhodlo to zápas. Potom Myjava zatvorila šestnástku a my sme nevedeli dobyť ich pokutové územie, navyše sme to všetko chceli riešiť až prílišne kombináciami a mali sme mali streleckých pokusov. Musíme viac strielať, bez toho góly a body prídu iba ťažko. A samozrejme, zlepšiť aj plnenie taktických pokynov a minimalizovanie spomínaných individuálnych chýb."