”B” | Oku lahodiaci futbal a vysoká výhra Šošonov 6:2 proti Púchovu
MONACObet II. liga,
sobota 21. 10. 2023 od 10:30
6:2(2:2)
MŠK Žilina - MŠK Púchov
Góly: 21. a 81. Jakubík, 32. Kudlička, 51. Šnajder (pok. kop), 61. Hranica, 69. Atanasijević - 19. Levai, 41. Letenay
ŽK: 7. Kudlička (MŠK Žilina)
ČK: 48. Kaufman (MSK Púchov)
Diváci: 142
Rozhodca: Valent - Pacák, Borsányi
Kúdelčík - Mynář, Jaššo (78. Mensah), Stojchevski - Hranica, Šnajder (C) (78. S. Javorček), Sy (46. Chyla), Mlynár (70. Tandara) - Jakubík, Atanasijević, Kudlička (64. Prokop)

MŠK Púchov
Vavrúš - Kaufman, Pavlovič, Pobořil, Lacko (84. Jančiga) - Michlík, Loduha (C) (70. Štrauch) - Šeroň (74. Mráz), Levai, Lacko - Letenay

Nabitú futbalovú sobotu pod Dubňom odštartoval druholigový súboj dvoch MŠK. Proti tretiemu tímu tabuľky z Púchova sme videli od úvodu výborný ofenzívny futbal. Dobrý výkon z oboch strán priniesol do polčasu štyri góly a remízový stav. V druhom dejstve pokračoval gólostroj, na radosť fanúšikov Šošonov iba zo žltozelených kopačiek. Rýchly červená karta hostí vyústila okrem penalty aj do ďalších troch presných zásahov a Púchov sme napokon rozstrieľali vysoko 6:2.

Základná zostava Šošonov dostala pred 13. kolom zaujímavý, svieži nádych. Po dlhodobom zranení sa medzi tri žrde vrátil Dominik Kúdelčík a vôbec prvý raz do základu "Béčka" nazreli útočník Vuk Atanasijević a stredopoliar Mouhamed Sy. Z prvého tímu prišiel na výpomoc pre kartový trest Andrej Stojchevski.

Ubehlo snáď pol minúty zo zápasu a Šošoni mohli ísť okamžite do vedenia. Za obranu sa dostala dvojica Patrik Jakubík a Vuk Atanasijević, ktorá sa rútila osamotene na brankára Vavrúša, no Jakubík s loptou na nohe miesto prihrávky do prázdnej brány, žiaľ, zvolil zakončenie do nôh gólmana. V úvode sme hýrili aktivitou najmä z oboch krídel, postupne sa ale do hry dostávali aj hostia. Michlík v 10. minúte po peknej kombinácii Púchova trafil technickou strelou hornú sieť. O chvíľu sme chceli znovu udrieť rýchlym protiútokom, tentokrát Atanasijević neprepasíroval loptu cez obrancu na voľného Kudličku. Nevyužité šance nás tak (opäť) mrzeli, to keď v 19. minúte dostal prienikovú loptu Levai a bez problémov ju poslal pomedzi nohy Kúdelčíka so siete. Našťastie už o dve minúty bolo vyrovnané, akciu potiahol zľava Mlynár, a hoci strelu Syho ešte defenzíva v bielom zblokovala, tak dorážka Jakubíka už mala gólové parametre - 1:1. Z oboch strán sa hral aktívny a ofenzívny futbal, ktorý lákal oči divákov. V 32. minúte naštartoval svoje motory Kudlička, vďaka stratenej lopte súpera prešprintoval s loptou polovicu ihriska a v pokutovom území skúsene obstrelil Vavrúša - 2:1. Gólové preteky pokračovali, pred prestávkou totiž ešte stihol Púchov vyrovnať zásluhou najlepšieho strelca liga Letenaya.

Krátko po zmene strán sa menilo znovu aj skóre. Hosťujúci Kaufman zvalcoval v šestnástke Atanasijevića, za čo videl červenú kartu a my sme dostali príležitosť zahrávať pokutový kop. Ten si zobral na zodpovednosť kapitán Šnajder a bezpečne ho premenil - 3:2. Zverenci potrestaného trénera Zimena ale neskladali zbrane, nebezpečnou hlavičkou pohrozil Letenay. Šošoni však v presile jednoznačne prebrali kontrolu nad držaním lopty, čo využili aj na ďalší presný zásah vo Vavrúšovej sieti. Na hranici vápna dostal prihrávku Hranica a presnou krížnou strelou pridal náš štvrtý gól - 4:2. V 68. minúte sa rútil sám na gólmana Atanasijević, no miesto siete skončil jeho lob v rukaviciach Vavrúša. Srbský zakončovateľ si to ale vynahradil hneď o minútu, nezištne mu poslal prihrávku pred prázdnu bránu Hranica a Vuk už bez problémov skóroval - 5:2. Desať minút pred koncom mohlo byť už poltucet v sieti Púchova, to by ale musel Atanasijević premeniť náš druhý pokutový kop v stretnutí. Nakoniec však padol aj šiesty kus, hneď vzápätí sa presadil tvrdou delovkou po druhý raz v stretnutí Jakubík - 6:2. Paťo sa mohol tesne pred koncom potešiť aj z hetriku, no opustenú bránu netrafil a navyše sa aj mierne zranil. V úplnom závere skorigovali výsledok hostia po tečovanej strele, ale iba do zapískania hlavného rozhodcu, ktorý signalizoval hru rukou.

Pekné futbalové divadlo pod Dubňom sa napokon skončilo našou vysokou výhrou 6:2. V poradí II. ligy to pre nás znamená posun na priebežné 7. miesto. O týždeň nás čaká dlhá cesta na východ Slovenska. V sobotu o 14:30 hod. nastúpime na trávniku Slavoja Trebišov.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnes rozhodla naša túžba po výhre. Vytvorili sme si od začiatku obrovské množstvo šancí, pokojne mohlo byť naše víťazstvo aj dvojciferné. Prispel k tomu aj súper, ktorý chcel hrať rovnako futbal, čo sa nám nestáva často. Pre diváka to tak bol výborný zápas, celkovo sme boli lepším mužstvom na ihrisku. Čísla sme mali extrémne vysoké, čo sa týka tempa, preto sme aj po prvom, vyrovnanom polčase chceli pokračovať v nastolenom trende. Pomohlo nám vylúčenie súpera a víťazný gól na 3:2, ktorý prišiel s tým, bol zlomovým momentom stretnutia. Po tomto okamihu sme už ovládli trávnik. Pre celý tím bude vysoká výhra povzbudením, potrebovali sme takéto dominantné víťazstvo, pretože sa nám v predošlých súbojoch nedarilo strelecky. Dnes sme si to všetko vynahradili, navyše proti tretiemu mužstvu tabuľky."
Vuk Atanasijević, útočník MŠK Žilina B
"Bol to skvelý pocit nastúpiť premiérovo v základnej zostave, k tomu víťazstvo a dokonca gól, takže prevládajú iba pozitívne pocity. Mal som veľa šancí, mohol som skórovať viackrát, no nepadlo to tam stopercentne. Každopádne to bol vyrovnaný zápas, červená karta pre súpera to zlomila na našu stranu a potom už sme boli jasne lepší. Takáto výhra je veľmi povzbudivá pred stredajšou Ligou majstrov i ďalšími duelmi II. ligy."