Góly: 17. Michlík, 21. Danko (pok. kop), 24. Begala (všetci Trebišov)
ŽK: 84. Matejčík, 88. Gerebenits (obaja MŠK Žilina)

Fauly: 21:11

Slavoj Trebišov
Melichar - Šimko (77. Jurčišin), Matta, Krajňak, Ilinjo (C), Sitarčík, Begala (66. Verčimák), Danko (77. Jinjolava), Bajtoš (66. Bajtoš), Rypák (52. Straczek), Michlík

Teplan - Majdan (62. Tandara), Leitner, Nagy, Owusu - Pečovský (C) (76. Matejčík), Gomola, Yenne - Vaľovčin (62. Trabalík), Gerebenits, Bari (72. Cicek)
Dlhá cesta na východ Slovenska nás doviedla do Trebišov na stretnutie 4. kola druhej slovenskej ligy proti tamojšiemu Slavoju. V úvode sme súpera zatlačili, no z vedenia sa tešili domáci. Netrvalo to dlho a opätovné pochybenia v našej obrane využil Trebišov na ďalšie dva zlepené góly, ktoré sa nakoniec ukázali ako rozhodujúce. Po nevýraznom druhom polčase, kedy sme nedokázali svoje šance pretaviť aspoň do kontaktného gólu, sme prehrali rozdielom triedy 0:3.

V štvrtom kole vytiahol tréner Vladimír Veselý podobnú zostavu ako v úvodných druholigových zápoleniach. Do brány sa opäť postavil Marek Teplan a v útoku miesto dvojice Trabalík-Cicek nastúpilo duo ofenzívnych hráčov Vaľovčin a Gerebenits. Do žltozelených farieb sa po hosťovaní v Senici, skúške v Pohroní a následne miernom zranení vrátil Vladimír Majdan, ktorý zaujal miesto na pravej strane obrany.

Úvodné minúty priniesli dominanciu Šošonov na lopte, z čoho plynuli aj dobré šance. Najväčšiu z nich vypracoval z ľavej strany Kristián Bari, preváhal však ideálny moment na prihrávku a strelu Tentona Yenneho dokázala už domáca obrana zblokovať. V 11. minúte sme opäť zahrozili, dlhé autové vhadzovanie do šestnástky si prebral Martin Gomola, no nedokázal prepáliť skrumáž tiel pred brankárom Melicharom. Po sedemnástich minútach hry zaútočili aj domáci. Z nenápadného rohu prepadla lopta až do päťky, kde ju v neprehľadnej situácii napokon dotlačil so siete Michlík, a tak sme po prvom ohrození našej brány hneď aj prehrávali. Ani sme nenazdali a bolo to o dva góly. Trebišov zaútočil zľava a po súboji v šestnástke nariadil hlavný rozhodca veľmi prísny pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Danko a bez problémov ho premenil. Šošoni boli očividne zaskočení, naopak, futbalisti Slavoju v porovnaní so začiatkom poriadne ožili. Vzápätí tak mohli oslavovať aj tretíkrát, nedôraz v našej obrane využil po kombinácii viacerých hráčov Begala a razom bol úvodný tlak MŠK úplne zabudnutý. Stav po pol hodine hry už teda postupne začínal vyzerať pre náš tím hrozivo. Snaha niečo spraviť s výsledkom sa našim hráčom nedala uprieť, nič vážnejšie sme si však nedokázali vypracovať. Už už to vyzeralo na niečo nebezpečné aj z našej strany, Yenne nádejne potiahol loptu, pri snahe o zakončenie bol však opäť zblokovaný obetavou obranou domáceho Trebišova. Polčasový hvizd bol pre Šošonov vykúpením, keďže už po prvom dejstve prehrávali rozdielom triedy.

Do druhej polovice sme vstúpili bezo zmien, no s vierou a nasadením ešte zdramatizovať priebeh stretnutia. O prechod sme sa snažili z krajov, hra sa ale skôr kúskovala. Do zápasu nás mohol vrátiť v 55. minúte Gerebenits. Pečovský pekne narazil Majdanovi, ktorého dobrý center nedokázal v našej najlepšej možnosti stretnutia presne usmerniť práve Roland Gerebenits. Náš útočník bol aktívny, sám prešiel z ľavej strany až do pokutového územia, jeho technická strela ale stroskotala na brániacich Trebišovčanoch. Naopak, v 58. minúte to už mohlo byť aj o štyri presné zásahy. Ďalšia zbytočná chyba v našich obranných radoch posunula loptu k striedajúcemu Straczekovi, podržal nás však Marek Teplan. Hneď o pár sekúnd znovu takmer zajasalo hľadisko v Trebišove, úplne voľný Bajtoš na druhej strane šestnástky si na naše šťastie nespracoval dobre loptu. Následne sa uskutočnilo aj prvé striedanie na strane dnes zelených hráčov. Dole putovali Vladimír Majdan a Tomáš Vaľovčin, ktorých na hracej ploche nahradili Vladimír Trabalík a Marián Tandara. Nezapršalo však ani po akcii Yenneho, zas a znovu bol v zakončení Gerebenits zablokovaní obrancami v žlto-modrom. Približne štvrťhodinu pred koncom prišiel hru ofenzívne oživiť aj Vladislav Cicek. V ďalšej gólovke sa ocitol aj Gerebenits, ponuku Afričana Yenneho poslal hlavou vo veľkej príležitosti iba mimo tri tyče. S uplynutím 75. minúty dvíhal ruky nad hlavu po druhý raz v zápase Michlík, tentokrát ale zasúval loptu do odkrytej svätyne Teplana z ofsajdu. Ku koncu súboja sme boli oveľa aktívnejší, okrem pár nebezpečných centrov zo strán sme však veľa nevyťažili. Zápas sa postupne blížil ku svojmu koncu a obidva tímy ho skôr iba dohrávali. Nakoniec teda skončil rovnako ako po prvom polčase, na východe sme prehrali vďaka prodktívnej pasáži domácich z polovice prvého dejstva kruto 0:3.

Už v druhom stretnutí za sebou si pripisujeme prehru o tri góly, čo nám na sebavedomí rozhodne nepridáva. S dvomi bodmi nám tak v tabuľke patrí až dvanáste miesto. O týždeň v sobotu privítame na štadióne pod Dubňom, naopak, vysokou výhrou povzbudenú Dubnicu.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Tri rýchle góly súpera rozhodli o dnešnom zápase. Rohový kop, penalta a strela spoza šestnástky, kde sme nedostúpili hráča. Sedemminútovka ako z hororu. Bohužiaľ, domáci sa potom upokojili a my sme si už do polčasu nič nevypracovali. V druhom dejstve sme síce mali prevahu, no dostali sme sa maximálne po šestnástku s výnimkou dvoch väčších príležitostí. Čím skôr sme sa chceli vrátiť do zápasu, ale vôbec sa nám to nepodarilo. Snaha niekedy nestačí, treba pridať aj kvalitu. Domáci hrali už po svojich góloch zo zabezpečenej obrany a spoliehali sa na protiútoky. Nám opäť zlyhalo prevedenie akcii v útočnej fáze. Pred Dubnicou musíme rozhodne zapracovať na tímovosti a defenzíve, pretože v dvoch zápasoch sme inkasovali až sedem gólov, čo je veľmi veľa. Všetky navyše prišli po našich hrubých chybách, za ktoré pykáme. Nedeje sa to po prvýkrát."