Aj v druhom zápase sme zdolali Trenčín, tentoraz výsledkom 3:1
Góly: 5. Nielsen (vl. gól), 49. Mojžiš, 60. Bari - 59. Minaroviech
Belko (46. Teplan) - Leitner (46. Javorček), Nemčík (46. Moško), Kiwior (54. Nagy) - Rusnák (46. Majdan), Mojžiš, Fazlagić (C) (72. Nemčík), Farský, Suľa (46. Tandara) - Barbora (46. Bari), Kaprálik

AS Trenčín
Bergsen - Slávik, Pires, Nielsen (65. Straka), Ligeon - Kneževič, Paulo Jr. (21. Tatranský), Lamine - Mikael (54. Minaroviech), Čataković, Comvalius
V druhom sobotnom dvojzápase dostali na oboch stranách priestor mladíci. Aj tento duel priniesol gólový úvod, po ňom sa však skóre zaseklo, hoci šošoni mali niekoľko príležitostí na zvýšenie náskoku. Bohatší na góly bol druhý polčas a znova ich padlo viac do trenčianskej brány. Šošoni sa tak tešia z výhry aj v druhom sobotnom tréningovom zápase proti Trenčínu.

V druhom zápase dostali šancu viacerí mladíci z tréningového procesu "A"-tímu vedení legionármi Jakubom Kiwiorom a Enisom Fazlagićom s kapitánskou páskou. Práve Macedónec vymyslel v 5. minúte milimetrovú prihrávku na Samuela Suľu, ktorý sa natlačil do šestnástky a jeho center si zrazila obrana Trenčína do vlastnej siete - 1:0. Šancu zvýšiť náskok mal Adrián Kaprálik v 10. minúte, ktorý sa podobne natlačil do veľkého vápna z ľavej strany, ale nemieril do priestoru brány. V 23. minúte znova Kaprálik aktivitou vybojoval loptu na pravej strane, odcentroval, ale zakončenie Samuela Farského mierilo nad. Po polhodine hry neprišiel náš druhý presný zásah z kopačky Vladimíra Barboru, ktorý vystihol kľučku obrancu, ale nevyzrel na Bergsena v bráne Trenčína. Brankár hostí musel byť v pozore aj po dvoch hlavičkách z rohových kopov od našich stopérov, skóre sa nemenilo. Vlastný gól prišiel takmer aj na našej strane, v 38. minúte sa však lopta kotúľala tesne vedľa tyče na rohový kop. Rýchle nohy predviedol po úniku Kaprálik, ale Bergsen mu stihol zmariť zakončenie.

Druhý polčas sme začali so šiestimi čerstvými hráčmi a podobne ako ten prvý - gólom. V 49. minúte sa po spätnej prihrávke dostal k lopte na hranici šestnástky Adrián Mojžiš a jeho ľavačka zapadla presne k tyči - 2:0. Novic v bráne MŠK - Marek Teplan sa musel mať na pozore v 53. minúte, kedy Čataković z päťky aj s prispením teču mieril nad brvno. Na opačnej strane rovnako pomohli Bergsenovi v bráne AS obrancovia. Pred uplynutím hodiny hry sme videli hneď dva góly, najskôr znížil po kľučkách v našej šestnástke Minaroviech presnou strelou k tyči. O niekoľko sekúnd sme ale znova viedli o dva góly, krížny center upratal na zadnej tyči do siete Krisztián Bari - 3:1. Aktivitou hýril Kaprálik, ktorého musela mať trenčianska obrana plné zuby.  Tomu sa však nedarilo zapísať do streleckej listiny. Nemuselo ho to však mrzieť, pretože šošoni si už do konca stretnutia postrážili dvojgólový náskok a zvíťazili aj v druhom sobotnom tréningovom zápase.

"Chalani mali sťaženú situáciu, pretože horúce počasie to naozaj znepríjemňovalo a ku koncu zápasu sa to už prejavilo aj na tempe. Bola tam však ochota, a to je dôležité. Vyskúšali sme si dva systémy, zahrali si všetci chalani, viacerí mali premiéru za "A"-tím a nikto z nich nesklamal. Aj táto partia odviedla kus roboty, rovnako dosiahla cenné a zaslúžené víťazstvo. Celkovo sa dnes teším z výkonov, všetci ostali zdraví a môžeme sa sústrediť na nedeľný ligový súboj proti Trnave."
Adrián Mojžiš, stredopoliar MŠK Žilina

"Išlo o môj prvý zápas za "A"-tím, takže tam bolo trochu nervozity, navyše bolo naozaj horúco. Zvládli sme to však, ešte aj s víťazným koncom. Trenčín nás preveril, rovnako chcel hrať futbal, dôležité bolo, že sme dokázali aj na kontaktný gól rýchlo zareagovať. Výsledok zodpovedal zápasu, boli sme lepší a zaslúžene sme zvíťazili. Som veľmi rád, že pri premiére mi to aj spadlo do siete. Tam, kde som to chcel umiestniť, tam to aj skončilo."