Góly: 12. a 21. Mráz, 37. a 46. Holúbek, 55. Káčer
Rozhodca: Ziemba
Volešák - Chvátal (71. Vallo), Kaša, Králik, Hancko - Káčer, Pečovský, Diaz (56. Balaj) - Holúbek, Mráz, Mihalík (56. Jánošík)

FC Nitra
Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Chovanec – Machovec, Šimončič (C) (66. Fábry), Kóňa (46. Kotrík) – Fabiš (46. Charizopulos), Vestenický, Militosjan
V play-off barážovom zápase, v ktorom sme sa predstavili proti najlepšiemu tímu zo skupiny o udržanie sa, musel tréner Adrián Guľa urobiť v zostave hneď dve vynútené zmeny, zranených Michala Škvarku a Františka Kubíka

Hneď od úvodných sekúnd sme podrobili obranu súpera žltozelenému náporu, priame zakončenie na bránu však z prvých akcií neprišlo. Prvá strela medzi tri žrde ale znamenala gól. Na ľavej strane výborne odcentroval Dávid Hancko, ešte lepšie vyskočul Samuel Mráz a aj za pomoci brvna nás hlavičkou poslal do vedenia - 1:0. Hostia pohrozili po menšej chybe v 20. minúte, no Miloš Volešák podržal pri bombe Kóňu. Hneď z protiútoku sme sa dostali až pred Hrošša, strela Mihalíka ešte neprešla, ale na správnom mieste stál najlepší strelec Samuel Mráz, ktorý pohotovo vsietil už svoj 21. gól - 2:0. Nitra sa však nevzdávala a pol polhodine hry sme tŕpli pri samostatnom úniku Militosjan, ktorý obišiel Volešáka, no z uhla rozvlnil iba bočnú sieť. Tretí gól guľovcov mal na kopačke Jakub Holúbek, no strela letela iba nad brvno. "Holub" si to vynahradil v 37. minúte, keď si zasekol obrancu a ľavačkou to trafil ideálne - 3:0.

Ani v druhom polčase neostali šošoni divákom nič dlžní, agilný Holúbek po niekoľkých sekundách nešpekuloval s loptou a prekonal Hrošša po štvrtýkrát - 4:0. V 55. minúte krásne zakombinovali šošoni, Mihalík prihral Mirovi Káčerovi, ktorý obišiel Hrošša a viedli sme už 5:0. Šošonom to po utorkovej exhibícii chutilo, predvádzali viacero pekných akcií, ktoré si vyslúžili potlesk. V nasledujúcich minútach sa šošoni šetrili, od trénera Guľu prišli aj striedania, ktoré si šetril na takmer istú nedeľnú baráž. Aj striedajúci hráči vstúpili do zápasu dobre, Lukáš Jánošík i Filip Balaj mali viacero sľubných príležitostí.

V baráži tak pokračujeme, v nedeľu si to vo finále rozdáme s Trenčínom o 17:20 hod.

Ďakujeme za podporu.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Veľmi dobrý tímový, kompaktný výkon, keď hneď od úvodu išli hráči jasne za výhrou. Podstatná bola produktivita hneď v prvom polčase. Následne si z toho spravili chalani pohodlný zápas, ktorý odohrali s chuťou, užili si ho. Za nami je však iba polčas, veľmi podstatný polčas, aby sme si to mohli v tom druhom rozdať o pohárovú miestenku. Aj tréner súpera potvrdil, že bolo cítiť rozdiel v odohraní zápasov v hornej šestke, oproti Nitre, ktorá hrala v skupine o záchranu. Hrali sme vo vysokej intenzite, z čoho mal súper problémy, podarilo sa nám to využiť. Striedaniami sme chceli odľahčiť nedávno zraneného Diaza, Balajovi sme chceli dať šancu proti "svojim", rovnako Jánošíkovi po zranení či Vallovi ako odmenu za dril v tréningovom procese. Prvý duel bez Škvarku v aktuálnej sezóne hráči zvládli a nahradili jeho kreativitu i líderstvo. Dávid Hancko hral na ľavom obrancovi vynikajúco, ukázal svoju variabilitu. Teraz sa už tešíme a pripravujeme na Trenčín."