FC DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:2
ŽK: 22. G. Straka, 65. Mário Tóth – 36. Letić
Rozhodca: Vnuk – Žákech, Petríček
FC DAC 1904 Dunajská Streda
P. Penksa – M. Turňa, Peter Majerník, Mário Tóth, O. Szabó – G. Straka (72. Kwin), Krišto – E. Ujlaky, V. Horváth (61. Sabler), Brašeň – P. Jurčo (85. R. Černák)

Krnáč – Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič – Pečovský – Čmelík, Káčer, Škvarka (84. William Alves de Oliveira), J. Mihalík (70. Paur) – Jelič
Zo Žitného ostrova sa víťazstvá v poslednej dobe domov nevozia. Vo výbornom zápase pred výbornou diváckou kulisou mali Šošoni blízko k tomu, aby pretrhli D. Strede dlhú domácu neporaziteľnosť

ZOSTRIH ZÁPASU

Dunajská Streda nastúpila so zabezpečenou obranou, tá im však vydržala iba do ôsmej minúty, keď Ernest Mabouka prihral do šestnástky z pravej strany a Lukáš Čmelík otvoril skóre zápasu - 0:1. Podarilo sa nám skórovať po 252 minútach na súperových ihriskách. Pokračovali sme v aktívnej hre a mali sme priebeh zápasu pod kontrolou. V 15. minúte dostal pekný pas Čmelik, domáci brankár vybehol, Lukášovi sa ho podarilo obísť, ale obrana sa stihla vrátiť a gól z toho nebol. Bohužiaľ 14 minút po našom góle prišlo vyrovnanie, keď Jurčo využil našu chybu v obrane, rútil sa sám na bránu a prestrelil nášho brankára Martina Krnáča. Od vyrovnávajúceho gólu sa hra vyrovnala a diváci videli veľmi dobrý zápas vo vysokom tempe. Do konca polčasu sa už skóre nemenilo.

V druhom polčase sa nám opäť podarilo odskočiť o jeden gól, keď v 50. minúte sa odrazená lopta dostala na šestnástku k Mihalíkovi, ktorý ju pohotovo poslal do siete - 1:2. No hneď vzápätí sa po centri do šestnástky dostal k lopte Krišto a ľavačkou ju poslal za chrbát naťahujúceho sa Martina Krnáča. Po vyrovnávajúcom góle sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V 72. minúte sme mali opäť príležitosť na vedúci gól, po priamom kope Škvarku prihral Škriniarovi, ktorý prihral striedajúcemu Paurovi a jeho strelu z osemnástich metrov Penksa zázračne vyrazil. Ďalšiu veľku gólovú šancu sme mali v 88. minúte. Jakub Paur sa dobre uvoľnil na ľavej strane a prihral Lukášovi Čmelíkovi, ktorý z voleja vystrelil a jeho loptu odvrátil obranca Tóth z bránkovej čiary. Do konca stretnutia už gól nepadol a odvážame si z Dunajskej Stredy jeden bod za remízu 2:2.

Mikuláš Radványi, tréner DAC Dunajská Streda
"Videli sme vynikajúci zápas, štyri góly, diváci boli opäť fantastickí. Doma nemôžeme byť spokojní s remízou, ale Žilina má kvalitné mužstvo. Keď diváci boli po zápase spokojní, musíme byť aj my. Chlapcom sa musím poďakovať za výborný výkon."
Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina
"Výborná kulisa, vynikajúci futbal, štyri góly. Remízu niekedy musíme akceptovať, napriek tomu, že chlapci bojovali až do poslednej minúty. Domáci boli draví a počkali si na svoje šance, ktoré sme im sami ponúkli. Zápas mal veľmi dobrú úroveň."
Jaroslav Mihálik, MŠK Žilina

“Videl som, ako sa Miro Káčer predieral za gólom a myslel som si, že to tam už padne. Brankár to však vyrazil predomňa, tak som vystrelil a som rád, že bol z toho gól. Zápas bol pre oko diváka veľmi dobrý, aj atmosféra bola super. Určite sme mali na výhru, no nepodarilo sa, ale ideme ďalej.”

Jakub Paur, MŠK Žilina

“Myslím si, že dnes sa v Dunajskej Strede hral výborný zápas. Hralo sa s obrovským nasadením hore - dole. Z našej strany je škoda nevyužitých šancí a škoda, že po druhom góle sme hneď inkasovali. Napriek tomu sme si v závere vytvorili tlak, kde už domáci fyzicky nestíhali. Škoda, že sme z tohoto tlaku ešte neskórovali. Bol to výborný zápas z oboch strán, no tri body sme mali vo svojich rukách.”

Fortuna Liga,
piatok 29. 8. 2014 od 18:30