Zranený Adrián Mojžiš je po operácii a začína s rehabilitáciou
Po nútenej prestávke spôsobenej pandémiou figuroval stredopoliar Adrián Mojžiš v širšom kádri "A"-tímu, s ktorým sa pripravoval na možný reštart súťaže. V prípravnom zápase 21. júna však prišlo v Trenčíne zranenie, ktoré ho vyradilo na dlhšie obdobie.

Roztrhnutý krížny väz už má za sebou úspešnú operáciu a pred talentovaným ľavákom sú tak dni v posilňovni.


proces rehabilitácie znova aj v stories

V 22. minúte strelil gól a už o necelých sto sekúnd mal prakticky po jesennej časti. Tvrdý súboj na trenčianskej umelej tráve už na prvý pohľad nevyzeral pre Adriána Mojžiša dobre. Po prihrávke ho súper trafil na stojnú nohu zboku kolena. Vyšetrenia potvrdili najhoršie - roztrhnutý krížny a vnútorný postranný väz v kolene.

"Po zápase som hneď putoval do nemocnice na röntgen a magnetickú rezonanciu, ktorá potvrdila roztrhnuté väzy. Bol som v šoku, pretože to bolo moje prvé vážne zranenie. Všetci sme boli v rodine smutní, ale zobrali sme to športovo. Povedal som si, že ma to zocelí a vrátim sa naozaj silnejší - psychicky i fyzicky," opísal Aďo svoje bezprostredné pocity po zranení. 

Začiatkom tohto mesiaca absolvoval 18-ročný stredopoliar operáciu, ktorá dopadla podľa predstáv. "Ihneď po úraze sme s fyzioterapeutom Tomášom Lintnerom začali prípravou na operáciu krížneho väzu, počas ktorého došlo k zahojeniu druhého spomínaného, vnútorného väzu. Operácia dopadla fajn, malo by to byť všetko v poriadku. Teraz znova začíname od nuly a makáme na sto percent. Verím, že zhruba o polroka budem späť. Hlavne náš fyzioterapeut mi dodáva sily a každým dňom robíme malé pokroky."

Aďo myslí pozitívne a po úspešnej mládežníckej kariére v Akadémii MŠK Žilina by rád prerazil aj medzi seniormi. Samozrejme, k tomu potrebuje pevné zdravie. "Taký je futbal, treba to zobrať, myslieť pozitívne, stanoviť si cieľ a ísť za ním. Ja to tak mám a verím, že sa mi to podarí."


Progres Aďa v rehabilitačnom procese znova prinesieme aj vám - prostredníctvom našich sociálnych sietí (@mskzilina - cez príbehy), kde budeme mapovať postupný návrat Aďa z posilňovne až na trávnik.