”V sobotu odčiniť zaváhanie a vyhrať,” znie z kabíny žltozelených
Fortuna liga počas víkendu pokračuje už svojím 3. kolom, ktoré odohráme na Štadióne MŠK ako hosťujúci tím. Domácim mužstvom je totiž AS Trenčín, ktorý hráva aj v tomto ročníku stretnutia pod Dubňom. Žltozelení chcú nechať čo najskôr zabudnúť na týždňový neúspech proti Nitre a zdolať Trenčín.

Na sobotný duel je pre fanúšikov MŠK vyhradená iba východná tribúna, pričom všetci permanentkári majú vstup zdarma.

Sobotný duel, ktorý má začiatok už o 18:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Erik Gemzický.


novinky u súpera

Futbalisti spod Čákovho hradu neuspeli v minulosezónnej baráži o Európsku ligu, kde stroskotali na Trnave po prehre 0:3. Počas skrátenej prestávky sa v Trenčíne udialo zopár zmien. Na trénerskej stoličke ihneď po skončení sezóny vystriedal dočasného kouča Juraja Ančica belgický kormidelník Stijn Vreven. V bieločervených farbách ďalej nepokračuje Gino van Kessel, ktorý prestúpil do cyperského Olympiakosu Nikózia, brankárovi Adriánovi Chovanovi sa hosťovanie v Zlatých Moravciach zmenilo na trvalý prestup. Naopak, za AS bude nastupovať v novej sezóne opäť Philip Azango, ktorý sa vrátil po pôsobení v KAA Gent. Trenčín sa taktiež posilnil o fínskeho zadáka Juhu Pirinena a robustne stavaného (193 centimetrov, 101 kilogramov) amerického hrotového útočníka Eduvieho Ikobu. Na nový ročník sa Trenčania pripravovali v troch zápasoch. V tom prvom, proti nášmu "B"-tímu, sa zrodila remíza 2:2 a týždeň pred ostrým štartom zohral AS dvojzápas. Najskôr nastúpili členovia širšieho kádra proti Pohroniu, ktorému podľahli 0:3, rovnako v druhom stretnutí ťahal Trenčín za kratší koniec, tentokrát proti Zlínu po výsledku 2:5.

V zápasoch Žiliny a Trenčína padajú v priemere približne tri góly, čo platilo aj v minulej sezóne. Doma sme zvíťazili tesne 2:1 a rovnako pod Dubňom (boli sme písaní ako hostia) to bola krutá prehra 0:3, o ktorej Trenčín rozhodol až v závere zápasu. V aktuálnej sezóne má náš sobotný súper dva body, keď v oboch úvodných vystúpeniach remizoval - najskôr v Ružomberku 2:2 a počas týždňa na Štadióne MŠK proti Zlatým Moravciam 1:1.


CELKOVÁ BILANCIA

ŽILINA – TRENČÍN 62 30 10 22 118:89


premeniť šance na góly

Tréner Pavol Staňo zažil s tímom počas týždňa studenú sprchu, aj podľa jeho slov však z toho nerobia v kabíne zbytočnú drámu a už sa sústredia na sobotný duel.

"Urobili sme si rozbor zápasu, s odstupom času to hodnotím tak, že sme v prvom polčase neboli dominantní. Nedokončili sme veľmi veľa akcií, šancí, ktoré sme jednoducho nedotiahli do úspešného konca. Úplne inak by to potom vyzeralo. Aj súper mal svoje šance, beriem to však ako normálnu vec. Po zmene strán sme boli jednoznačne lepším tímom, mali sme však smolu. Zápas by sme úplne inak hodnotili a úplne inak by vyznel aj v očiach divákov, keby prišli góly. Nemám chalanom čo vyčítať. Kritiku beriem, ale vždy musí byť objektívna. Nitra nebola lepším tímom, vyhrala však. Aj to je futbal."

Pri nahustenom programe tak môžeme zabudnúť na Nitru dobrým výkonom v sobotu. "Je dobré, že zápasy idú v rýchlom slede. Nie je čas dlho premýšľať nad tým, čo bolo. Skôr sa sústredíme na to, čo bude. Určite chceme odčiniť zaváhanie a vyhrať." Aj keď sa to proti Nitre neukázalo na výslednom skóre, výkon z druhého polčasu by tréner rád zopakoval aj proti Trenčínu. "Dokážeme súpera dostať pod tlak, kombinovať dobre a rýchlo, to by sme radi pretavili aj do sobotného zápasu. Verím, že zo šancí už padnú aj góly do siete súpera."

Očakávať nejaké zmeny v zostave? "Nie je dôležité, kto nastúpi. Každý z hráčov je pripravený nastúpiť a nechať tam sto percent. Dôležité je, aby sme duel zvládli." S Trenčínom sa pravidelne stretávame aj v príprave. Máme sa vzájomne čím prekvapiť? "Každý zápas je iný. Môže rozhodnúť prvý gól, ktorý určí dej zápasu. Vždy je iná aktuálna dispozícia mužstva, jednotlivcov. Nerád by som sa vracal do minulosti, sobota sa môže vyvíjať hocijako, hlavne pôjde už o ligové stretnutie, kde sa hrá o body."

V stredu si mohol kormidelník MŠK pozrieť súpera naživo, keď pod Dubňom odohral duel proti Zlatým Moravciam. Zmenil niečo vo svojej hre pod novým trénerom? "Vieme, že majú kvalitné mužstvo s individualitami na krídlach. Budeme musieť byť obozretní. Niečo na nich snáď vymyslíme. Svojím spôsobom musíme byť pripravení na všetko," myslí si tréner, ktorý má káder po zdravotnej stránke nachystaný na sobotné 3. kolo.


zvýšiť agresivitu - máme na to, aby sme zvíťazili

Iba z lavičky nastupoval na posledný zápas Jakub Paur, ktorý sa svojou aktivitou snažil vyburcovať spoluhráčov. Čo povedal chalanom po prehre s Nitrou a ako vníma Trenčín, kde pôsobil?


nepodceniť nikoho a nič

Hoci podržal brankár Samuel Petráš šošonov niekoľkými výbornými zákrokmi, ani on nezabránil tesnej prehre. Ako s odstupom pár dní vníma prvé zakopnutie v ročníku?

"Nebola to naša najideálnejšia hra, to, na čo sme boli zvyknutí z predošlých týždňov. Súper sa naozaj dobre pripravil a bolo ťažké ich prekonávať. Chytil sa štandardkami, veril si, čoho výsledkom bolo aj veľa striel, takže som bol v permanencii. Aj pre mňa to bolo špecifické, keďže sme po zmene strán dominovali, nemal som toľko práce, ale inkasoval som dvakrát," priznáva Samo, ktorý si postupne zvyká na ligové stretnutia, čo potvrdil výborným zákrokom v samom závere proti Nitre.

Ako sám hovorí, liga je nesmierne vyrovnaná, naozaj tu nie je priestor na podcenenie súpera."Pre nás to bol poučný zápas, v každom treba ísť na sto percent. Všetkých nás to mrzelo, všetci chceme vyhrávať. Dali sme do toho všetko. Ako hovorím, liga je vyrovnaná a každá takáto skúsenosť je fajn. Treba sa z toho poučiť, lebo nik zo súperov v lige nie je outsiderom, nič a nikoho netreba podceňovať."

V sobotu sa očakáva od oboch tímov ofenzívny prejav. "Vždy je to špecifické aj pre brankárov. Oba tímy chcú hrať hore-dole, útočne. Budeme sa na to musieť prichystať, obranná línia musí stáť na pevných nohách a byť koncentrovaná celých 90 minút," dodáva 21-ročný rodák z Rajca.


Súboj pod Dubňom má výkop o 18:00 hod., rozhodovať ho bude ako hlavný arbiter Erik Gemzický, na čiarach mu asistujú Tomáš Straka a Adam Jekkel.


pre fanúšikov

Na sobotný duel je pre fanúšikov MŠK vyhradená iba východná tribúna, pričom všetci permanentkári majú vstup zdarma.

Otvorený bude aj Fanshop MŠK, a to už od 16:00 hod.


pokladňa

Pokladňa bude v sobotu otvorená nasledovne:

15:00 - 18:45 | POKLADNE MŠK (Uhoľná + Športová ulica).


Fotogalérie