U14: Zhrnutie jesennej časti

BILANCIA PO JESENI:

1. MIESTO14 ZÁPASOV1400125:442 BODOV

Dominantne si počína naša "14", ktorá si zo súperov spravila trhací kalendár a nastrieľala obdivuhodných 125 gólov, čo je takmer 9 gólov na zápas. Tréner Slavomír Konečný však dodáva k jasnému postaveniu jeho zverencov v tabuľke. "Otvorene hovorím, že súťaž má slabú úroveň a preto sme absolvovali množstvo prípravných zápasov resp. turnajov, aby sme si v ťažkých podmienkach overili parametre hry, ktorým sa venujeme v tréningovom procese." Z čoho teda pozostával tréning mládežníkov? "Počas jesennej časti sme pracovali v súlade s filozofiou MŠK Žilina. Cyklus tréningov obsahoval 4 špecifické a 2 nešpecifické tréningové jednotky. V špecifických sme sa zamerali na rozvoj technických, taktických ale aj mentálnych schopností hráča. Tiež sme riešili herné situácie v nerovnovážnom stave s otvoreným koncom, kde sme sa zamerali na reakciu a prepínanie medzi fázami hry a detaily v spolupráci skupiny hráčov. Ďalej sme hrali stredné resp. malé pozičné a prípravné hry s extra hráčmi a úlohami, kde sme rozvíjali hernú inteligenciu, ktorá je veľmi dôležitá pri vývoji hráča. Nešpecifické zameranie obsahovalo rozvoj gymnastických, resp. pohybových schopností a tiež aktívnu regeneráciu - plávanie s plaveckým trénerom." Tréner dbá aj na povinnosti a priority hráčov, ktorými je predovšetkým škola. "Zintenzívnili sme prácu s mentalitou a charakterom hráčov, kontrolu povinností v škole, pretože v prvom rade chceme z týchto mladých chlapcov vychovať slušných ľudí, ktorí nebudú mať v budúcnosti problém zaradiť sa do života."

Počas jesennej časti pracoval tréner U14 s týmto kádrom:

Brankári: Ľubomír Belko, Marko Mišutka, Adam Mihálik, Peter Pekara

Obrancovia: Dominik Rucek, Marko Fabián, Marián Tandara, Matúš Capko, Timotej Tóth, Dominik Hunčík, Johner Son Novotný

Stredoví hráči: Sebastián Prášek, Tobias Dyroff, Adrián Mojžiš, Marek Výbošťok, Martin Matejčík, Marek Šeroň, Oliver Noga, Martin Tvrdý

Útočníci: Vladislav Cícek, Filip Škrteľ, Adam Cyprián, Dominik Javorček, Matej Milo, Adrián Kaprálik

Realizačný tím:

Tréner: Slavomír Konečný