”Teším sa, že sme sa opäť zišli pokope,” hovorí na začiatku zimnej prípravy Besir Demiri
Tréningový kolotoč sa pod Dubňom naplno rozbehol. Žilinský káder odštartoval zimnú prípravu pod vedením nového trénera Pavla Staňa. Ten mal na úvodnom zraze k dispozícii 26 hráčov, medzi nimi osem legionárov. Jedným z nich je ľavonohý univerzál Besir Demiri.

pripravený za každého počasia

Dvadsaťpäťročný rodák z macedónskeho Skopje sa na zimnú prípravu tešil. "Som rád, že som opäť v Žiline. Zas môžem hrať futbal, ktorý je pre mňa prácou a zároveň koníčkom. Teším sa, že sme sa všetci opäť zišli pokope, hlavne zdraví a s chuťou pracovať na sebe."

Do roku 2020 vstupujeme s novým trénerom. Ako ho po prvým okamihoch vníma Besir? "Myslím si, že je fajn, je to pohodový človek. Je síce o trochu mladší ako predchádzajúci tréner, ale nič to nemení na tom, že nás chce posúvať ďalej. Prajem jemu aj nám všetko dobré, aby sa nám spoločne v druhej polovici sezóny darilo."

Nič nenasvedčovalo tomu, že ihrisko pokryje sneh a bude niekoľko stupňov pod nulou. Pár dní pred začiatkom zimnej prípravy sa to síce stalo, no nášho záložníka sneh ani mráz nerozhodil. "Nie je to prvýkrát, čo absolvujem začiatok prípravy v takomto mraze. Zažil som to vo svojom prechádzajúcom pôsobisku na Ukrajine, takže to pre mňa nie je novinka. Som pripravený za každého počasia."

Zimná príprava nie je u futbalistov príliš obľúbená. Náš záložník má iný názor. "Zimnú prípravu mám rád a teším sa na ňu. Je síce dlhá, ale aspoň máme viac času na prípravu. Verím, že šesťtýždňová príprava prinesie ovocie v podobe vydarenej jarnej časti."

Na začiatku prichádza tradičné váženie, ktoré odhalí, ako chalani dodržiavali individuálne plány. "Individuálny plán som poctivo dodržiaval, takže si nemyslím, že by s tým mal byť problém," povedal s úsmevom na záver Besir, ktorý doteraz za náš klub nazbieral 17 ligových a tri pohárové štarty.