Súboje, dôraz a odolnosť - to nás musí zdobiť v Pohroní
Doteraz úspešný týždeň futbalistov MŠK Žilina bude chcieť dokonať počas soboty spolu s rezervou aj "A"-tím v 14. kole Fortuna ligy. Zverenci trénera Petra Černáka v ňom cestujú na nepríjemnú pôdu Pohronia, kde však chcú ťažiť zo psychickej vzpruhy v lige i pohára.

Sobotný duel s výkopom o 15:00 hod. v Žiari nad Hronom rozhoduje hlavný arbiter Filip Glova.


novinky u súpera

Posledným súperom pred novembrovou reprezentačnou prestávkou, ktorá je zároveň posledným asociačným termínom reprezentácií v tomto roku, je Pohronie. Od augustového domáceho stretnutia, v ktorom sme sa tešili z výhry 3:0 nastalo nielen u nás, ale aj u súpera niekoľko zmien. Týkajú sa rovnako trénerskej stoličky - Gergelya Geriho nahradil Španiel Pablo Villar. Tomu predchádzali aj viaceré zmeny na funkcionárskych stoličkách.

Čo sa týka kádra, Pohronie počas predošlých mesiacov už počas ligy doviedlo niekdajšieho slovenského reprezentanta Richarda Lásika a zaujal aj príchod bývalého kanoniera z Bundesligy - brazílskeho útočníka Raffaela, ktorý pôsobil v Borussii Mönchengladbach, Schalke 04 či Herthe Berlín.

Najlepší strelec súpera je náš bývalý hráč Miloš Lačný s piatimi gólmi, sekunduje mu dvojica Afričanov - Badolo a Ladji s dvomi presnými zásahmi.


Historická bilancia: ŽILINA – POHRONIE  5  4 0 1  9:4

načať sériu pozitívnych výsledkov

Anglický týždeň zavŕšia zverenci trénera Petra Černáka v sobotu v Pohroní, kde cestujeme posilnení nielen o poslednú ligovú výhru, ale aj o postup v Slovnaft Cupe. Čo z týchto duelov môžeme čerpať?

"Určite si zhodnotíme oba zápasy. Napriek tomu, že boli víťazné, treba si z nich zobrať ponaučenie. Na druhú stranu aj veci, o ktoré sa môžeme oprieť aj v sobotu," načal rozprávanie Peter Černák, ktorému sa dýcha o čosi ľahšie po posledných pozitívnych výsledkoch. Ten nemal k dispozícii kompletný káder, keďže niektorých hráčov vypožičal U19 na súboj mládežníckej Ligy majstrov. "Samozrejme som si pozrel zápas naživo, výsledkovo sme to mohli zvládnuť ešte lepšie. Od štvrtku už sme všetci spolu, dali sme sa dokopy a chystali sa na víkend."

V prvom meraní síl proti Pohroniu to bola jasná záležitosť po výsledku 3:0, leto je však minulosťou a my sa pozeráme len dopredu. "Pohronie je dobre organizovaný súper, nebude to nič jednoduché. Sme pripravení na množstvo súbojov, odolnosťou a dôrazom sa musíme vyrovnať domácim. Ochota podriadiť sa aj tomuto bude kľúčová. Každopádne sa ale hlavne sústredíme na svoje princípy hry, ktoré keď dodržíme, môžeme byť úspešní."

Sobota bude dôležitým impulzom nielen pred reprezentačnou prestávkou: "Nielen pred ňou, ale aj pred celým zvyškom jesene a sezóny. Je to pre nás veľmi dôležitý zápas, a tak k nemu pristúpime. Chceme ho aj zvládnuť." V ligovom pelotóne je to poriadne nabité. "Tabuľku nesledujeme, ale vieme, že musíme spraviť sériu viacerých zápasov v rade v náš prospech, keď sa chceme usadiť v hornej polovici tabuľky nastálo," priznáva 45-ročný lodivod Šošonov, ktorému sa rozširujú aj možnosti, koho postaviť. "Zdravotne sa stav tímu lepší, absentovať bude už len stopér Tomáš Nemčík."

Tento týždeň už žltozelení zaznamenali dve zhodné výhry 3:2, brali by sme takýto výsledok aj zo Žiaru? "Víťazstvo z Pohronia hocijakým rozdielom by bolo super, máme zdravý rešpekt voči súperovi. Chceme si ísť za svojim a byť v tomto zápase úspešní."


rozhodcovia

Sobotný duel 14. kola, ktorý má na štadióne v Žiari výkop o 15:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Filip Glova. Na čiarach mu asistujú Mário Roszbeck a Peter Čajka.


sektor hostí otvorený

Aktuálne nariadenia kompetentných orgánov povoľujú otvorený sektor pre hosťujúcich fanúšikov.

Všetci záujemcovia môžu písať na mail Martin.Ukrop@mskzilina.sk, resp. na telefónne číslo +421 911 421 492 . Vstupenky sa budú predávať priamo pred sektorom hostí v Žiari.

Cena vstupenky do sektoru hostí je 8€.


Rovnako ale aj hosťujúci fanúšik bude musieť v dobe začiatku hromadného podujatia (podľa opatrení, ktoré platia od pondelka 16. augusta):

 • disponovať negatívnym výsledkom testu na ochorenie Covid-19:
  • nie starším ako 72 hodín v prípade RT-PCR alebo LAMP testu,
  • nie starším ako 48 hodín v prípade ATG testu,
 • alebo potvrdením o očkovaní proti ochoreniu Covid-19:
  • najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovania s jednodávkovou schémou,
  • najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovania s dvojdávkovou schémou,
  • najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovania, ak bola prvá dávka očkovania podaná do 180 dní od prekonania COVID-19,
 • Akceptované je aj oficiálne potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid-19 nie staršie ako 180 dní.
 • Výnimka platí pre deti do 12 rokov.

priamy prenos

Stretnutie zo Žiaru budete môcť sledovať naživo iba na VOYO, v zahraničí na platforme onefootball.