Šošoni v repre: Robo Boženík premiérovým gólom rozhodol o výhre nad Maďarmi
Prvý asociačný termín tejto sezóny je v plnom prúde. V nomináciách slovenskej seniorskej reprezentácie, dvadsaťjednotky a U19 je spolu 9 šošonov. K nim ešte treba pripočítať ešte troch mládežníckych reprezentantov, ktorí budú hájiť naše farby v Poľsku a Arménsku.

božo jediným útočníkom z fortuna ligy v slovenskom "áčku", v nominácii aj bývalí šošoni

Druhú nomináciu v seniorskej reprezentácii si vyslúžil náš útočník Robo Boženík. Tréner slovenských sokolov Pavel Hapal síce z Fortuna ligy povolal aj brankára Slovana Bratislava Dominika Greifa, ale Božo je jediný, kto zastupuje domácu ligu aj v poli. Okrem Roba Boženíka sú v nominácii na dva kvalifikačné zápasy proti Maďarsku a Chorvátsku ďalší siedmi hráči, ktorí sú odchovancami nášho klubu alebo v minulosti obliekali dres MŠK - gólman Martin Dúbravka, obrancovia Peter Pekarík, Milan Škriniar, Denis Vavro, Dávid Hancko a Robo Mazáň a do stredu poľa László Bénes. Medzi náhradníkmi figurujú ďalší bývalí šošoni - záložníci Nikolas Špalek a Jaroslav Mihalík, dopĺňajú ich Robo Pich a Samuel Mráz.

program slovenskej reprezentácie

6.9. Slovensko - Chorvátsko 0:4 (0:1)

Zostava SR: Dúbravka – Valjent, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka (63. Haraslín), Lobotka, Hamšík – Rusnák (46. Boženík), Duda, Mak (79. Ďuriš)

9.9. Maďarsko - Slovensko 1:2 (0:1) Góly SVK: 40. Mak, 56. Boženík

Zostava SR: Dúbravka - Šatka, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka (85. Greguš), Lobotka, Hamšík - Rusnák, Boženík (77. Ďuriš), Mak (86. Haraslín)

pätica šošonov v "21"-tke

Tréner slovenských sokolíkov Adrián Guľa povolal na kvalifikačný zápas s Azerbajdžanom a prípravný duel proti Dunajskej Strede piatich hráčov z nášho klubu. V nominácii premiérovo figuruje aktuálne najlepší strelec Fortuna ligy Ján Bernát, ďalej Michal Tomič, Braňo Sluka, Adam Kopas a Kristián Vallo. V nominácii je aj Martin Kovaľ, ktorý je na hosťovaní v Zlatých Moravciach. Medzi náhradníkmi je aj Martin Gamboš, ktorý je z MŠK na hosťovaní v Spartaku Trnava.

program "21"-tky

6.9. Azerbajdžan "21" - Slovensko "21" 2:1 (1:0)

SR 21: Vantruba – Vallo, Šulek, Bednár (70. Bernát), Sluka – Herc, Oravec, Strelec – Kolesár (56. Almási), Tupta, Tomič (70. Kovaľ)

10.9. FC DAC Dunajská Streda - Slovensko "21" 3:3 (2:0)

SR 21: Šípoš (46. Valach) – Špiriak (65. Tomič), Šulek (72. Bednár), Mesík, Sluka – Herc, Oravec, Adamec – Kovaľ (60. Švec), Strelec (65. Almási), Tupta (46. Chobot)

"devätnástka" do fínska s trojicou žilinčanov

Reprezentačný tréner hráčov do 19 rokov Albert Rusnák nominoval na prípravný dvojzápas proti Fínsku trojicu hráčov z Akadémie MŠK. Žltozelené farby budú v krajine tisícich jazier reprezentovať Marián Tandara, Patrik Myslovič a Patrik Iľko.

program "19"-tky

6.9. Fínsko "19" - Slovensko "19" 0:1 (0:0) Gól SVK: 52. Myslovič.

SR 19: Rehák – Tandara, Malý, Obert, Tóth – Bašista, Lichý, Myslovič – Ďatko, Iľko (85. Bobček), Bari (87. Gembický)

9.9. Fínsko "19" - Slovensko "19" 2:1 (1:0) Gól SVK: 73. Myslovič.

SR 19: Hynek – Vasiľ (70. Tandara), F. Nagy, Obert, Tóth – L. Nagy (60. Myslovič), Lichý (60. Laurinec), Topoľský (60. Iľko) - Gembický (60. Ďatko), Bobček, Veselovský (85. Bašista)

šošoni aj v Arménsku a Poľsku

Žltozelené farby budú reprezentovať aj zahraniční hráči, ktorí pôsobia v našom klube. Vahan Bichakhchyan sa po dlhodobom zranení opäť objavil v nominácii arménskej reprezentácie do 21 rokov. Tá odohrá dva kvalifikačné zápasy na ihriskách súperov proti Írsku a Islandu.

program arménska "21"

6.9. Írsko "21" - Arménsko "21" 1:0 (1:0)

Šošon v akcii: Vahan Bichakhchyan hral do 76. minúty.

9.9. Island "21" - Arménsko "21" 6:1 (3:0)

Šošon v akcii: Vahan Bichakhchyan hral do 89. minúty.

V nominácii poľského výberu do 20 rokov máme zastúpenie v podobe Jakuba Kiwiora a Dawida Kurminowskiho. Na mladých Poliakov čakajú rovesníci z Talianska a Portugalska.

program poľska "20"

5.9. Taliansko "20" - Poľsko "20" 2:0 (1:0)

Šošoni v akcii: Jakub Kiwior hral do 83. minúty a Dawid Kurminowski do 63. minúty.

9.9. Poľsko "20" - Portugalsko "20" 0:1 (0:0)

Šošoni v akcii: Jakub Kiwior odohral celý zápas a Dawid Kurminowski hral od 65. minúty.