Proti Mikulášu sa revanšovať z prvého vzájomného duelu a pokračovať vo víťazstvách
Posledná reprezentačná prestávka v tomto roku je minulosťou, čo značí ligový vrchol jesene. V sobotu sa tak vracajú do akcie futbalisti MŠK Žilina na domácom trávniku, v ktorom v rámci 15. kola vyzvú nováčika z Liptovského Mikuláša.

Pre Šošonov šanca natiahnuť sériu výhier, pre fanúšikov prakticky posledná šanca vytvoriť búrlivú kulisu a pohnať žltozelených svojimi hlasivkami. Sobotný duel s výkopom už o 15:00 hod. rozhoduje ako hlavný arbiter Martin Dohál.


zdolať nášho prvého tohtosezónneho premožiteľa

Práve prvá ligová porážka sa zrodila pre Šošonov v 4. kole pod Tatrami, kde to po polčase vyzeralo na našu výhru. Druhopolčasová otočka v podaní nováčika ligy však spôsobila pre žltozelených po troch úvodných výhrach prvú prehru v prebiehajúcom ročníku Fortuna ligy.

V popradskom NTC, ktoré slúži ako prechodný domov Tatranu, sa podarilo zverencom trénera Mareka Petruša zdolať viacerých ašpirantov na prvú šestku - okrem nás zaknihovali výhru nad Trenčínom i Dunajskou Stredou, poradili si aj s Pohroním a jediný bod zvonku si pripísali z ihriska Zlatých Moraviec. To radí nováčika na priebežné 10. miesto s trinástimi bodmi. 

Viac si o kádri Liptákov prezradíme v predzápasovom Bulletine MŠK.


posledná možnosť poriadne sa nakopnúť od fanúšikov

Vo štvrtok sa zverenci trénera Petra Černáka zišli už v kompletnom zložení, aby sa už spoločne pripravovali na blížiaci sa sobotný výkop.

"Najmä z hľadiska zdravotného stavu je povzbudivé, že chalani sa vrátili prakticky bez vážnejších problémov. To nám dáva šancu stopercentne sa pripraviť na súpera, ktorý nás v prvom meraní síl zdolal," načal preview kormidelník MŠK, ktorý si duel pod Tatrami dobre pamätá. „Všetci máme ten zápas doteraz pred očami, lebo sa tam udiali veci, ktoré sa nemuseli stať. Tento súboj sa dal určite zvládnuť. Je to ťažký súper, ktorý potvrdil, že to na kvalitných protivníkov vie, a musíme sa preto na nich pripraviť s plnou vážnosťou. Mikuláš vie byť naozaj nepríjemný a vie zdramatizovať hocijaký duel."

Všetci žltozelení vedia, čo sa od nás v sobotu očakáva. "Očakávania, tabuľka, papierové prognózy neznamenajú nič. Potrebujeme to potvrdiť na trávniku výkonom, ktorý poteší chalanov a aj fanúšikov. Určite chceme pokračovať v nastolenom trende z posledných stretnutí. Budem rád, keď to potvrdíme, zápas zvládneme a revanšujeme sa za prvý vzájomný zápas."

Od budúceho týždňa nastanú oveľa sprísnené pravidlá a najmä obmedzené počty divákov na tribúnach. "Futbal sa hrá pre fanúšikov, pre nich to robíme. Musíme to rešpektovať, prešli sme si už týmto obdobím pred rokom. Snáď nás ešte fanúšikovia poslednýkrát vo väčšom počte nakopnú práve teraz v sobotu a my sa im za to odvďačíme najlepším možným spôsobom," dodáva pred svojím šiestim zápasom na lavičke MŠK Peter Černák, ktorému bude s istotou chýbať obranca Tomáš Nemčík. 


bulletin pred zápasom

Aj pred 15. kolom vám spríjemníme čakanie na výkop s Bulletinom MŠK, ktorý si namiesto tlačenej verzie môžete prečítať vo svojom mobile na tribúne či v pohodlí domova. Tentoraz sa v ňom dozviete o:

 • pohľade trénera na zlomenie negatívnej série a udržanie si tejto pozitívnej.
 • potrebe rozveseliť Žilinu očami Bensona Ananga.
 • Predstavenie súpera nesmie rovnako chýbať a s ním aj nová grafika HEAD2HEAD.

OTP režim | PRAVIDLÁ pri vstupe: čím sa musím preukázať?

Futbalový klub MŠK Žilina umožní podľa nariadení kompetentných orgánov platných ešte počas tohto týždňa (povolená kapacita 25%) vstup na zápas fanúšikom, ktorí splnia všetky aktuálne nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR. Pre fanúšikov bude vyhradená západná tribúna (každý druhý rad).

Zápas bude v režime OTP (osoba plne očkovaná, testovaná alebo prekonala COVID-19)

V dobe začiatku hromadného podujatia bude musieť fanúšik (podľa opatrení, ktoré platia od pondelka 16. augusta):

 • disponovať negatívnym výsledkom testu na ochorenie Covid-19:
  • nie starším ako 72 hodín v prípade RT-PCR alebo LAMP testu,
  • nie starším ako 48 hodín v prípade ATG testu,
 • alebo potvrdením o očkovaní proti ochoreniu Covid-19:
  • najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovania s jednodávkovou schémou,
  • najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovania s dvojdávkovou schémou,
  • najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovania, ak bola prvá dávka očkovania podaná do 180 dní od prekonania COVID-19,
 • Akceptované je aj oficiálne potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid-19 nie staršie ako 180 dní.
 • Výnimka platí pre deti do 12 rokov, ktoré nemusia byť testované ani očkované. Musí však mať zakúpenú vstupenku.

rozhodcovia

Sobotné stretnutie 15. kola, ktoré má na Štadióne MŠK výkop o 15:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Martin Dohál. Na čiarach mu asistujú Juraj Halíček a Matej Zemko.


priamy prenos

Stretnutie proti Liptovskému Mikulášu budete môcť sledovať naživo iba na portáli voyo.sk.