Novú sezónu odštartujeme doma proti Seredi, dva zápasy z kola v televízii
Spoznali sme vyžrebovanie základnej časti Fortuna ligy v ročníku 2021/2022. Futbalisti MŠK Žilina ju odštartujú na domácom štadióne so Sereďou, jesennú časť ukončíme zase doma iba týždeň pred Vianocami znova proti Slovanu Bratislava. Dvadsaťdva kôl základnej časti odvysielajú tentokrát televízie Dajto, Nova Sport a streamovacia služba Voyo.

začíname doma a končíme vonku v Dunajskej

Nová sezóna Fortuna ligy sa nezadržateľne blíži a my už poznáme jej predbežné vyžrebovanie. Prvý hrací víkend je na programe počas štvrtého júlového víkendu - od 23. do 25. júla. Šošoni v ňom narazia na súpera, s ktorým sa stretli aj v semifinále play-off o Európsku Konferenčnú ligu - ŠKF Sereď. Za ňou nasledujú súperi ako (opäť) Zlaté Moravce, Pohronie či nováčik z Liptovského Mikuláša.

Počas jesennej časti ligy nás čaká dokopy devätnásť duelov, z ktorých desať odohráme doma a deväť vonku. Prvú polovicu sezóny ukončíme 18. decembra na Štadióne MŠK Žilina proti obhajcovi titulu zo Slovanu Bratislava. Po zimnej prestávke je úvod jarnej časti naplánovaný na 12. februára 2022, kedy pocestujeme do neďalekého Ružomberka. V závere základnej časti nastúpime rovnako vonku - v MOL Aréne proti mužstvu Dunajskej Stredy.

Po troch jarných kolách základnej časti Fortuna ligy sa mužstvá opäť rozdelia podľa tabuľkového postavenia na polovicu a následne si zmerajú sily v skupine o titul, resp. skupine o záchranu.

zmena televízií a výkopov

Vysielanie fortunaligových duelov bude mať od novej sezóny na starosti skupina Markíza. Po jednom priamom prenose z každého kola prinesie TV Dajto a taktiež aj česko-slovenská športová stanica Nova Sport. Zvyšné zápasy si budete môcť pozrieť cez streamovaciu službu VOYO. Prvé stretnutie sezóny sa odvysiela v piatok 23. júla o 20:00 hod.

V letných mesiacoch - teda do konca októbra - sú časy výkopov určené na 18:00 hod. Od novembra až do konca základnej časti to bude o 15:00 hod. Všetky termíny a časy sa však môžu meniť podľa televíznych prenosov a televíznych práv vysielateľov. Kompletný program prenosov z prvých kôl ligy by mal byť k dispozícii v najbližších dňoch.

harmonogram Šošonov

Upozorňujeme, že vyžrebovanie jednotlivých kôl je predbežné. Všetko záleží aj na tom, ako sa bude Šošonom dariť v Európe a rovnako aj na televíznych právach vysielateľov.

Predbežné vyžrebovanie pre MŠK Žilina:

1. kolo (24. júl) MŠK Žilina - ŠKF Sereď

2. kolo (31. júl) FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina