”Na štadión sa vždy veľmi rád vraciam, prídem aj na Nitru,” hovorí Martin Dúbravka
Do útrob žilinského štadióna zavítala vzácna a všetkým fanúšikom známa návšteva. Cestu na domovský stánok si našiel odchovanec, slovenský reprezentant a brankár anglického Newcastlu United Martin Dúbravka.

Ako vníma súčasný žilinský tím? Aké pocity mal pri svojej premiérovej návšteve Siene slávy MŠK a čo odkazuje priaznivcom nášho klubu?


žilina si stále drží vysoký štandard

Sezóna sa v Anglicku skončila koncom júla, nový ročník sa začína 12. septembra. Náš odchovanec Martin Dúbravka sa v Žiline kvôli posunutému programu anglickej Premier League po reštarte nezdrží dlho, no nevynechal svoj domovský stánok. "Korona-kríza mi rapídne ovplyvnila dĺžku dovolenky. To znamená, že po dva a pol týždni sa vrátim späť do Newcastlu. Času, bohužiaľ, nie je toľko, ako by som si predstavoval, ale snažím sa ho využiť naplno. Prišiel som teda aj na štadión do známych priestorov, kde sa vždy veľmi rád vraciam."

V rámci návštevy štadióna zavítal najlepší hráč Newcastlu United v nedávno skončenej sezóne premiérovo do siene slávy MŠK. Aké pocity to v Maťovi vyvolalo? "Som tu prvýkrát, a teda mám možnosť si to poriadne poprezerať. Cítiť z toho históriu a som rád, že som mohol písať časť histórie aj ja. Vplýva to na mňa pozitívne. Je tu aj veľa dresov mojich bývalých spoluhráčov, ktorí sa posunuli do kvalitnejších líg. Vďaka tomu sa mi vrátili príjemné spomienky," pookrial pri obhliadke siene slávy náš odchovanec.

Pri návšteve útrob štadióna sa natíska otázka, či príde povzbudiť zverencov Pavla Staňa na niektorý z úvodných zápasov MŠK v novej sezóne. "Chcel som ísť už na prvý zápas do Senice, ale čas mi to neumožňuje. Veľmi rád sa však prídem pozrieť na prvý domáci zápas s Nitrou v utorok."

Ako správny šošon nosí "Heco" Žilinu v srdci a pozorne sleduje pôsobenie žltozelených vo Fortuna lige. "Myslím si, že Žilina si stále drží svoj vysoký štandard. Skončiť s takým mladým kádrom tak vysoko je nepochybne úspech. Sledujem aj bývalých spoluhráčov, ktorí tu pôsobili v minulosti. Stále fandím Žiline, pretože sa tu vždy robila dobrá práca. Vidno to aj v mládežníckych kategóriách, v prvom tíme či v reprezentačných výberoch, v ktorých figuruje veľa hráčov so žilinskou minulosťou. Je to vizitka dobrej práce," vyjadril sa pochvalne brankár Newcastlu, ktorý v minulej sezóne Premier League odchytal všetkých 38 zápasov.

Maťovej pozornosti neušli ani výkony žilinských gólmanov, ktoré z pozície brankára vníma trochu intenzívnejšie, keďže sám si prešiel vývojom v Akadémii MŠK. "Najväčšiu zásluhu na výbornom formovaní brankárov majú mládežnícki tréneri a vo finále Miro Seman, ktorý odvádza skvelú prácu aj v reprezentácii. Sám som mal možnosť trénovať pod jeho vedením a bolo by nadlho rozprávať, čo všetko ma naučil. Slovenskí brankári majú vďaka tomu cveng nielen doma, ale aj za hranicami."

Čo na záver "Heco" odkazuje fanúšikom žltozelených? "Rád by som ich videl na tribúnach, pretože pri tých pár dňoch voľna, ktoré mám, si aj ja nájdem čas a prídem podporiť Žilinu, všetkých hráčov. Príďte ich preto povzbudiť, uvidíme sa spoločne na štadióne! Pevne verím, že prvý domáci zápas zvládnu."

Instagram feed #mskzilina