Mládež v akcii (5.6. - 11.6.)

Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 23. kalendárnom týždni roku 2023.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.


štvrtok 8.6.

WU19: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (1:1) Góly MŠK: Skvortsova, Michalcová | 6. kolo nadstavby I. LD

Peter Krištín, tréner MŠK Žilina WU19: "V dnešnom vyrovnanom zápase sme mali výborné pasáže hry aj slabšie. V ofenzíve sme boli nebezpeční, v defenzíve dôslední. Naše slabšie stránky sa ukázali v rozohrávke, kde sme aj bez tlaku súpera robili chyby. Dnes to bola bodka za náročnou sezónou, pri troche šťastia mohla byť aj víťazná."

WU15: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 4:1 (2:0) Góly MŠK: Becíková 2, Várošová, Ďatková | 6. kolo nadstavby I. LŽ


sobota 10.6.

U15: MŠK Žilina - RSC Hamsik Academy 3:1 (1:0) Góly MŠK: Lábo 3 | 14. kolo nadstavby I. LSŽ

Martin Repaský, tréner MŠK Žilina U15: "V dnešnom zápase sme nepodali optimálny výkon. Chlapci sa snažili, boli radi, že hrajú po dlhšom čase na hlavnom ihrisku. V prvom polčase nám chýbal pohyb bez lopty, zle sme vyhodnocovali herné situácie, chýbal nám pokoj na lopte. V druhom polčase sa to trocha zlepšilo, ale určite vieme hrať lepšie. Pozitívom bolo, že sme po vyrovnávajúcom góle súpera odpovedali dvomi gólmi."

U14: MŠK Žilina - RSC Hamsik Academy 5:1 (2:0) Góly MŠK: Kopecký, Vrábel, Pobijak, Minárik, vlastný gól | 14. kolo nadstavby I. LSŽ

Daniel Mrázik, tréner MŠK Žilina U14: "Vo výbornom mládežníckom zápase na hlavnom štadióne si to obe mužstvá férovo rozdali a ukázali vášeň pre futbal. Dnes to bol z našej strany koncentrovaný výkon do ofenzívy a zároveň nás super nútil byť dôslední aj v defenzíve. Boli sme v určitých časových úsekoch lepší, čo sme pretavili do gólov."


U12: MŠK Žilina - MFK Ružomberok U13 7:6 (3:4) Góly MŠK: Smida, Blaščík, Juhaniak, Dumitriu, Sedliaček, Zábojník, Húževka | 13. kolo I. LMŽ 

ŠOŠONI, GRATULUJEME K TITULU V SÚŤAŽI MLADŠÍCH ŽIAKOV U13 STRED!

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U12: "Dnes sme odohrali veľmi zaujímavý zápas pre hráčov, trénerov a divákov, kde sme mali príležitosť sledovať hráčov v rýchlo sa meniacich situáciách (psychika, emócia, herný prejav). Bola to skvelá príležitosť pre hráčov sa realizovať, ale aj nás trénerov pozorovať ich reakcie a prácu s emóciami. Proti fyzicky vyspelejšiemu a bojovnému súperovi bolo dôležité hrať do posledného hvizdu rozhodcu. Úvod zápasu patril hosťom, ktorí nás donútili k viacerým individuálnym chybám v obrannej fáze, ktoré dokázali využiť na strelenie gólov. Postupne sa nám darilo v útočnej fáze viac presadiť herne, využívať hru 1v1, menenie ťažiska hry, kolmé prihrávky, jednoduché a rýchle herné kombinácie a častejšie zakončovať. Vyzdvihol by som túžbu a trpezlivosť hráčov, ktorí dokázali dvakrát otočiť dvojgólový náskok hostí. V obrannej fáze je potrebné viac vnímať (ako sa vyvíja herná situácia), sústrediť aj na jednoduché situácie, komunikovať, dobiehať a zachytávať odrazené lopty, zvládať osobné súboje telo na telo, ísť do prvej lopty a mať presné prihrávky pri zakladaní útoku. V útočnej fáze hráči ukázali hernú odvahu, individuálnu kvalitu a časté kreatívne riešenia hernej situácie, čo rozhodlo zápas v náš prospech. Bol to krásny zápas na záver sezóny plný hernosti, zvratov, emócii, nasadenia a radosti."

U11: MŠK Žilina - MFK Ružomberok U12 28:9 Góly MŠK: Boháč 7, Halás 3, Elmusrati 3, Pinčík 3, Pšenica 3, Macho 2, Dubovec 2, Fiflík 2, Guľa 2, Stenchlák | 13. kolo I. LMŽ

Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U11: "V zápase sme boli herne lepším družstvom. Smerom dopredu sme sa dokázali dostávať často do zakončenia a dali sme aj kopec gólov. Smerom dozadu sme však nehrali dobre. Chýbal nám dôraz v osobných súbojoch proti fyzicky vyspelejším hráčom. Na tomto určite musíme popracovať. Chlapci však svoj posledný zápas zvládli, za čo si zaslúžia pochvalu."


Facebook