”B” | Ofenzívnu kvalitu vedúcej Podbrezovej otupiť aktívnou a dôraznou hrou
Trojicu zápasov proti tímom z prvej trojky ukončíme v 28. kole na domácom štadióne proti vedúcemu celku - FK Železiarne Podbrezová. Posledné dve nevydarené stretnutia, čo sa týka výkonov i výsledkov, preto velia k úplne inému prístupu. Šošoni vedia, že jedine parametre ako aktivita, dôraz, agresivita a úplná koncentrácia vedú k bodom. Hoci proti nám bude počas víkendu stáť vedúci celok II. ligy.

Sobotný duel na Štadióne MŠK Žilina s výkopom o 13:00 hod. rozhoduje hlavný arbiter Peter Kráľovič.


o súperovi

FK Železiarne Podbrezová

Rok založenia: 1920

Klubové farby: bordová a biela

Štadión: ZELPO Aréna (kapacita 4000 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

  • minulá sezóna: 4. miesto
  • aktuálna sezóna: 1. miesto – 65 bodov (po 27. kolách)

Vzájomné zápasy:

  • minulá sezóna: 0:5 (vonku) a 1:2 (doma)
  • aktuálna sezóna: 0:3 (vonku)

Pohyby v kádri:

  • príchody: Marek Kuzma (prestup | ŠKF Sereď)
  • odchody: Davit Natchkebia (voľný hráč | Spaeri/Gruzínsko), Ivan Straka (prestup | FK Pohronie), Dávid Kuhajdík (hosťovanie | Partizán Bardejov), Ivan Timoshenko (voľný hráč | Chernomorets/Rusko), Tobias Raffay (hosťovanie |ŠK Slovan Bratislava) a Martin Talakov (hosťovanie | MŠK Žilina B)

aktivita, dôraz a koncentrácia

Uplynulý víkend neprial azda nikomu. Prehry viacerých kategórií neboli príjemné pre nikoho zo žilinských fanúšikov. S novým víkendom ale prichádza aj nová nádej. Tréner rezervy Vladimír Veselý preto v rozhovore prezradil, že síce v kabíne padli aj tvrdšie slová, no ide sa ďalej - konkrétne na Podbrezovú.

"Samozrejme, dôsledne sme prebrali zápas v Skalici a vyhodnotili si ho. Väčšina z chalanov, ktorí nastúpili, sa ale pripravovala s "A"- tímom na Ružomberok, takže nebol na to až taký priestor. Je nám ale jasné, že takéto chyby sa nemôžu opakovať, lebo súperi ich trestajú a my potom ťaháme za kratší koniec."

Ako na to zareagovali chalani z projektu v tréningu?

"Bolo na nich vidno extra motiváciu, no cez týždeň trénovali dobre ako vždy. My sa ale už plne sústredíme na ďalší súboj, ktorý nás v sobotu čaká proti Podbrezovej."

Tak ako vravíte, preverí nás líder súťaže z Podbrezovej. Môže to byť pre nás štýlom hry lepší súper ako Skalica či Banská Bystrica?

"Podbrezová disponuje veľkou silou najmä v ofenzíve. Ak teda chceme byť úspešní, musíme byť aktívni a nehrať pasívne. Budeme musieť na nich vytvárať tlak, aby sme im znepríjemnili prechod do útoku. Rovnako musíme využiť ponúknuté príležitosti, ktoré sa nám určite naskytnú."

Vo vzájomných stretnutiach s Podbrezovou čakáme taktiež už štyri zápasy na výhru. Čo bude proti takémuto družstvu najdôležitejšie, aby sme mohli pomýšľať na body?

"Predovšetkým musíme byť stopercentne koncentrovaní od prvej do poslednej minúty. Tiež treba byť dostatočne dôrazní, agresívni, a ako som spomínal, po celý čas aj aktívni. To by mohol byť kľúč k úspechu. Samozrejme, musíme byť aj nebezpeční v súperovej šestnástke, čo sa nám so Skalicou ani Banskou Bystricou nepodarilo."

Bude rovnako dôležité aj mentálne nastavenie, aby to nedopadlo podobne ako proti Skalici, kde sme po prvom inkasovanom góle úplne prestali hrať?

"Áno, po tejto dvanásťminútovke bolo v Skalici po zápase. To sa síce mladým chalanom stáva, no predsa len už majú aj oni niečo odohraté. Je vidno, že na mentálnej stránke musíme zapracovať, aby k takýmto výpadkom nedochádzalo. Najmä po tejto nepríjemnej pasáži hry sme už na ihrisku prakticky ani neexistovali. Toto musíme zmeniť."

Čo v takýchto prípadoch, keď sa družstvu, ale aj celému klubu nedarí, môže pomôcť hráčom? Ako ich dostať opäť do pohody?

"V tréningu ich treba nabádať na dobré veci, ktoré sú ich silnými stránkami. Len pozitívne veci im v zápase pomôžu sa oprieť o tieto parametre hry. Rovnako do nich tlačíme optimizmus a vieru, že to zlomíme a ďalší duel už zvládneme."

Rovnako ako minulý víkend nemá prvý tím na programe zápas. Bude sa preto podobať aj zostava zo Skalice? Alebo to tentokrát poskladáte inak?

"Stále máme nejaké otázniky a rozhodujeme sa, koho postaviť. V druhej lige je to ale limitované počtom štartov pre jednotlivého hráča z prvej ligy, takže aj kvôli tomu to bude skôr odlišná základná jedenástka."


priamy prenos

Sobotný zápas môžete sledovať naživo na internetovej platforme Niké TV.


rozhodcovia

Duel 28. kola so začiatkom o 13:00 hod. povedie na Štadióne MŠK Žilina hlavný rozhodca Peter Kráľovič. Na čiarach mu asistujú František Ferenc a Martin Vitko.