”B” | Na Pohroní stret podobných štýlov a mladých tímov

Zakliatie posledných minút sme, snáď, (a aj so šťastím) prelomili, čo môže našej psychike na Pohroní iba pomôcť. Práve osy zo stredu Slovenska sa nám v minulej sezóne nepodarilo ani raz (oficiálne) zdolať. Straty troch bodov sú už ale za nami a pred nami nový zápas. Omladená družina trénera Urgelu prežíva náročný štart súťaže, no svojou futbalovosťou patria medzi najlepších. Ktorý z mladíckych tímov sa tak bude tešiť z troch bodov?

Duel 8. kola s výkopom v piatok o 18:00 hod. na Štadióne v Žiari nad Hronom povedie hlavný rozhodca Boris Benedik. Priamy prenos môžete sledovať na Niké TV.

o súperovi

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

Rok založenia: 2012

Klubové farby: modrá, biela, žltá, zelená

Štadión: Futbalový štadión Žiar nad Hronom (kapacita 2 300 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

• aktuálna sezóna: 13. miesto
  • minulá sezóna: 5. miesto

Vzájomné zápasy:

• minulá sezóna: 2:2 (v), 0:3 (d) - kontumácia

Pohyby v kádri:

• príchody: Štefan Pekár (útočník | Spartak Myjava), Ľuboš Kupčík (obranca | MFK Dukla Banská Bystrica), Dmytro Sakhno (stredopoliar | bez klubu), Igor Šemrinec (brankár | MFK Skalica), Yan Carlo (obranca | FC Baník Prievidza), Martin Schlossár (stredopoliar | ŠK Slovan Bratislava), Lekan Okunola (útočník | AS Trenčín), Dávid Trubačík (útočník | MŠK Žilina), Martin Ľupták (stredopoliar | Fortune/Gambia), FK Sitno Banská Štiavnica), Bakary Jawara (obranca |  Dávid Ovšonka (obranca), Nicolas Šikula (obranca), Adam Horvát (útočník), Derrick Bonsu (stredopoliar), Ivan Rehák (brankár), Andy Masaryk (útočník) | všetci FK Železiarne Podbrezová)
  • odchody: Marek Belko (stredopoliar | TJ Baník Kalinovo), Ridwan Sanusi (stredopoliar | FK Železiarne Podbrezová), Marek Pittner (útočník | FC Rohožník), Adrián Slančík (brankár | Hamsik Academy), Norbert Brodziansky (stredopoliar | FK Třinec), Viktor Tatar (útočník | Slavoj Trebišov), Jakub Čunta (útočník | ŠTK 1914 Šamorín), Pierre Hounlete (stredopoliar | BEI NFA/Litva), Ivan Lazarets (stredopoliar | Nomme United/Estónsko)

kratší týždeň, žiaden problém

Pán tréner, najskôr otázka k minulému víkendu. Vrátilo sa nám v Malženiciach šťastie za dva premrhané zápasy s Prešovom a Komárnom?

"Som rád, že sme tentokrát zvládli záver, i keď bol hektický. Na druhej strane, zase sme si to sami skomplikovali našou hrou v posledných minútach. Toto je problém, na ktorý hráčov stále upozorňujeme a musíme ho odstrániť."

Ako hovoríte, v závere sme si to už tradične skomplikovali, tentokrát sme ale nehrali dobre ani v priebehu stretnutia. Prečo?

"Súper sa zameral najmä na defenzívu a nám vychádzal náš herný plán iba sčasti, nakoľko nám to podmienky nedovoľovali a neboli ideálne ani pre jeden tím. Avšak pri góloch, ktoré sme skórovali, a najmä tom druhom, sa ukázala naša trpezlivosť pred pokutovým územím. Postupne sme si pripravili šancu a strelili gól. Chceli sme hrať po zemi, chceli sme hrať kombinačne, no niekedy to jednoducho nejde, čo spôsobilo aj mnoho našich nepresností. Vždy sa však snažíme hrať atraktívny a rýchly futbal za všetkých podmienok."

Na lavičke po prvý raz sedela nová posila - Moumahed Sy. Aký máte zatiaľ z neho pocit v tréningovom procese? Bude prínosom?

"Je to zaujímavý typ hráča, ktorý je veľmi behavý a technický. Myslím, že postupom času môže byť prínosom pre naše družstvo."

Pred nami je piatkový duel s Pohroním, u ktorého sme v minulej sezóne prišli o tri body v závere a domáci duel bol skontumovaný v ich prospech. Bude to ďalšia extra motivácia ukázať im našu kvalitu?

"Nedívame sa na to, čo bolo. Dívame sa dopredu. Chceme sa stále zlepšovať, vylaďovať náš systém hry a hrať odvážne. V piatok sa stretnú podobné futbalové štýly a verím tomu, že budeme úspešnejší."

Osy z Pohronia ukončili predchádzajúci ročník na 5. mieste hneď za nami, teraz sú ale zatiaľ až na 13. priečke. Čím to je?

"Pohronie svoj káder sčasti obmenilo či omladilo, prišlo tam viacero mladých hráčov v Podbrezovej, ktorí si na druhú ligu a mužský futbal musia zvyknúť. Taktiež značnú časť bodov stratili v domácom prostredí až v úplnom závere. Myslím si ale, že to bude zaujímavá konfrontácia, nakoľko oba tímy chcú hrať futbal, čo môže byť pre divákov najlepším lákadlom."

Príprava na piatkový zápas bola o čosi kratšia, keďže sme hrali v nedeľu a teraz hneď v piatok. Je to niečo, čo vám dokáže narušiť týždenný cyklus alebo ani nie?

"Nestalo sa to po prvýkrát, už sme si tým prešli, sme skúsenejší a vieme na to zareagovať. Pre nás to teda neznamená žiaden problém."

priamy prenos

Stretnutie môžete sledovať naživo prostredníctvom internetovej platformy Niké TV.