B | Dvojica Filip Mráz a Richard Nagy podpísala zmluvy do konca roka 2023
Vedenie MŠK Žilina si po skončení sezóny 2020/2021 poistilo služby dvoch členov "B"-tímu Filipa Mráza a Richarda Nagya. Tohto-sezónni stabilní členovia rezervy Šošonov predĺžili zmluvy zhodne o dva a pol roka, ktoré ich s klubom spoja až do 31.12. 2023.

splnený sen

Novým profesionálnym kontraktom sa môže pochváliť odchovanec MŠK Žilina Filip Mráz, ktorý je rodákom priamo zo Žiliny. Defenzívny stredopoliar, ktorý nedávno oslávil 20 rokov, je súčasťou Šošonov už od kategórie U8.

"Od malička som sníval, že raz budem hrávať v tomto klube. Preto som veľmi rád, že tu môžem aj naďalej pokračovať a ďalej si plniť tento sen,” povedal po uzavretí kontraktu futbalista pôsobiaci v MŠK od svojho detstva. 

V končiacej sa sezóne sa Filip naplno etabloval v základnej zostave rezervy MŠK, keď naskočil do dvanástich súbojov a zaznamenal v nich jeden gól. Spolu má na svojom konte trinásť štartov za "B"-tím, ku ktorým pridal aj prvé minúty v "Áčku" v poslednom kole nadstavby proti Zlatým Moravciam. 


vďačný za príležitosť

Druhým hráčom "Béčka" s novou zmluvou je rovnako 20-ročný stopér Richard Nagy, ktorý prišiel pod Dubeň pred sezónou 2018/2019 z hlavného mesta. 

"Po podpise zmluvy by som chcel poďakovať Bohu a v neposlednom rade klubu za prejavenú dôveru. Žilina mi dala šancu zlepšovať sa a každým dňom napredovať, za čo som jej veľmi vďačný. Mojimi najbližšími ambíciami je stať sa stabilným členom "A"-tímu a získať aj nejaké minúty vo Fortuna lige," opísal svoje bezprostredné pocity po podpise rodák z hlavného mesta.

Dobre stavaný stredný obranca zasiahol v tomto ročníku druhej ligy do štrnástich zápasov, a to aj napriek zraneniu, ktoré ho limitovalo počas sezóny. Dokopy aj s predchádzajúcim ročníkom odohral Rišo za žltozelenú rezervu 23 duelov s bilanciou jedna asistencia. Ešte na jeseň si pripísal aj kompletnú minutáž v stretnutí Slovenského pohára proti Oravskému Veselému. 


Fotogalérie