”B”: Cez víkend štartuje aj druhá liga, rezerva MŠK začne doma proti Púchovu
Mesiac letnej prípravy na druhú ligu spestrili rezerve MŠK Žilina štyri prípravné zápasy, krátke sústredenie v Tatrách či pilovanie dôležitých herných aspektov. O rok skúsenejšie mužstvo trénera Vladimíra Veselého začne druhú najvyššiu súťaž doma v nedeľu dopoludnia proti Púchovu a určite v nej nechce byť iba do počtu. Cieľom je pokojný stred tabuľky, viac nebezpečia v útoku a dobrý úvod ročníka.

Nedeľné stretnutie pod Dubňom s výkopom o 10:30 hod. povedie hlavný rozhodca Matej Choreň.


o rok skúsenejší s vyššími cieľmi

Letná príprava a zápasy počas nej sú za Šošonmi a "B"-tím MŠK pod vedením trénera Vladimíra Veselého už svoju pozornosť zameriava na nedeľný štart ligy. Okrem generálky v tíme prevláda spokojnosť s celým priebehom prípravy na novú sezónu.

"Čo sa týka prípravy, splnili sme všetko, čo bolo naplánované. Chalani odpracovali naplno všetky tréningy a i keď sme mali drobné šrámy, všetko dopadlo nakoniec dobre. Absolvovali sme aj krátke, skôr teambuildingové sústredenie, takže s prípravou sme celkovo spokojní. Samozrejme, prípravné zápasy mohli dopadnúť aj lepšie. Na úvod sme mali najťažšieho súpera z Třinca, s ktorým sme zápas nezvládli predovšetkým výsledkovo. Potom ale prišli dve vydarené stretnutia s Dubnicou a Trebišovom, kde sa to približovalo tomu, čo by sme chceli hrať aj v lige. Následne nás ale Považská Bystrica vrátila späť k tomu, že musíme ísť od jedného zápasu k druhému a do každého naplno," zhodnotil prípravné obdobie kouč MŠK "B".

Nedeľný zápas sa nezadržateľne blíži, rezervné mužstvo Šošonov je však pripravené po všetkých stránkach. "Myslím si, že sme kvalitne fyzicky i psychicky pripravení na začiatok druhej ligy." Pozitívom je aj dobrá forma viacerých mladíkov z kategórie U19, ktorí môžu v novej sezóne priniesť nový vietor. "Veľmi dobre sa ukazujú niektorí hráči z 19-tky, ktorí už predtým čiastočne nakukli aj do "A"-tímu. Či už je to napríklad Mário Sauer alebo Richmond Owusu. Vidno, že stále napredujú z tréningu na tréning a ostatní sa pri nich môžu taktiež ešte viac zlepšovať." Sedemnásťročný záložník Sauer si svoj debut za prvé mužstvo pripísal ešte na konci minulej sezóny v Trnave, naskočil aj v prípravnom zápase "A"-tímu proti Podbrezovej, kde skóroval.

Už počas víkendu nás doma čaká tím z Púchova, ktorý v generálke remizoval s Trenčínom 1:1. Čo hovoríte na ich mužstvo v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom? "Oproti minulej sezóne celkom obmenili tím, skladajú zaujímavý káder predovšetkým s mladými hráčmi. Videl som ich zápas v Trenčíne, kde sa prezentovali sympatickým výkonom. Hrali veľmi zodpovedne a obetavo. Budem sa opakovať, ale určite nás nečaká nič jednoduché." 

Či to bude rovnako vyrovnaný duel ako počas uplynulej sezóny uvidíme až na ihrisku. "Verím tomu, že budeme dominantnejší, ale v prvom rade sa musíme presadiť gólovo. Púchov má nepríjemných hráčov, priviedli celkom zaujímavé mená do ofenzívy a budú sa snažiť presadiť z brejkových situácií. Musíme sa však presadiť našou hrou a byť hlavne efektívni," prezradil správny recept na dobrý výsledok lodivod žltozelených.

Začíname doma, čo by pre nás mohla byť mierna výhoda. Je to tak? "Domáce prostredie je vždy výhodou a nehovorím to kvôli umelej tráve. Naopak, takmer celú prípravu sme absolvovali na živom trávniku." Drobnými zmenami prešiel aj káder žilinského "Béčka", opustil ho napríklad René Holáň, ktorý zamieril práve do Púchova. "Okrem Reného odišiel aj Samuel Farský k nováčikovi druhej ligy - MŠK Námestovo. Skončil aj Adam Kostúr, ktorý si aktuálne hľadá angažmán." Všetkým trom aj touto cestou ďakujeme za ich služby a prajeme veľa úspechov v nových pôsobiskách.

V minulom ročníku sme do posledného kola bojovali o záchranu. Tento rok by sme sa však radi videli o čosi vyššie. "Samozrejme, chalani už majú v druhej lige niečo odohraté. Sme skúsenejší, no súťaž to bude náročná, veľa klubov sa totiž dobre posilnilo. Chceli by sme sa vyhnúť záchrane a hrať o pokojný stred tabuľky, avšak nebude to nič jednoduché. Všetky mužstvá majú svoju kvalitu, ale verím, že sme už viac dozretí," vyslovil na záver želanie skúsený kormidelník projektu "B+19" Vladimír Veselý pred domácim štartom ligy.


VSTUPENKY NA PÚCHOV

Si môžete zakúpiť iba online prostredníctvom Ticketportalu.


predstavenie mšk púchov

 • Vznik klubu: 1920
 • Tréner: Lukáš Kaplan
 • Umiestnenie v lige (minulá sezóna): 7. miesto
  • Najlepší strelci: J. Michlík 7 gólov a P. Rypák 6 gólov
 • Vzájomné zápasy (minulá sezóna): 5:1 (d), 0:1 (v)
 • Výsledky prípravných zápasov:
  • 26.06. MŠK Púchov - Opava 1:3
  • 03.07. MŠK Púchov - Dolný Kubín
  • 07.07. LR Crystal Lednické Rovne - MŠK Púchov 1:4
  • 10.07. MŠK - ŠK Slovan Bratislava B 1:2
  • 17.07. AS Trenčín - MŠK Púchov 1:1
 • Príchody: Ondřej Ullman (útočník, Dukla Praha), Andrej Chupáň (útočník, MŠK KNM), René Holáň (stredopoliar, MŠK Žilina "B")
 • Odchody: Peter Varga (stredopoliar, KFC Komárno), Jakub Michlík (stredopoliar, Slavoj Trebišov), Marián Pišoja (obranca, Dukla Banská Bystrica), Šimon Štefanec (stredopoliar, FC Petržalka)
 • Úspechy (počas histórie klubu):
  • 1x Víťaz slovenského pohára (2002/2003) + finále (2001/2002)
 • Účasť v Európe:
  • 3x kvalifikácia UEFA Cup (koniec vždy v 1. kole)

rozhodcovia

Zápas prvého kola II. slovenskej ligy s výkopom o 10:30 hod. povedie na Štadióne MŠK Žilina hlavný arbiter Matej Choreň. Na čiarach mu bude asistovať dvojica Simeon Vass a Peter Mihalík.


priamy prenos