Adrián Kaprálik s novou zmluvou i hosťovaním v Poľsku

Odchovanec Akadémie MŠK Žilina a aktuálne jeden z najväčších talentov Adrián Kaprálik sa dohodol s vedením MŠK Žilina na predĺžení zmluvy. So Šošonmi podpísal 21-ročný krídelník nový kontrakt s platnosťou do 30. júna 2026, pričom aktuálnu sezónu strávi u účastníka poľskej Ekstraklasy a jedného z tamojších historicky najúspešnejších mužstiev - Górniku Zabrze - na ročnom hosťovaní bez následnej opcie.

Veľký podiel na príchode Kapa k našim severným susedom mala jedna z najväčších hviezd Górniku i Ekstraklasy celkovo - Lukas Podolski, ktorý by mu chcel svojimi skúsenosťami pomôcť aj naďalej napredovať vo futbalovej kariére.


podolski futbalovým otcom?

Najväčší rozruch v posledných dňoch spôsoboval práve rodák z Oravy, s ktorým sa spájali viaceré zahraničné kluby. S jasnou víziou prišiel poľský klub Górnik Zabrze, ktorý bol zároveň najvytrvalejší a mal presvedčivé argumenty v podobe spomínaného kanoniera Bayernu Mníchov či Arsenalu. 

Všetko objasnil športový manažér Šošonov Karol Belaník.

"S Adriánom sme mali vopred dohodnuté, že sa po vypadnutí z Európy budeme venovať jeho budúcnosti a ponukám na prípadný posun smerom do zahraničia. Napriek mediálnym šumom o rôznych ponukách na prestup Adriána, záujem a ponuka Górniku bola jediná konkrétna a zmysluplná. Poliaci boli v tomto smere vytrvalí a pri rokovaniach zavážila najmä osoba najväčšej hviezdy a kapitána tímu Lukasa Podolskeho. Ten bol prítomný a sám veľmi usiloval o príchod Adriána, pre ktorého by chcel byť akýmsi futbalovým otcom. Vidí v ňom veľký potenciál a svojimi skúsenosťami by sa chcel podieľať na jeho ďalšom raste. Poľsko vnímame ako medzikrok, medzistupienok v jeho ďalšej budúcnosti vzhľadom na silu, prestíž a ďalšie ekonomické atribúty poľskej Ekstraklasy. Uvažovali sme nad možnými alternatívami, avšak v kvalitnejšej lige by nemusel mať takú istotu a zápasovú prax."

"Aj preto odchádza Adrián na ročné hosťovanie do poľského tímu bez opcie. Avšak, dohodli sme sa s Górnikom na určitej forme spolupráce aj vďaka vyššie zmieneným argumentom a kvalitám poľskej súťaže. Je to koncepčný krok smerom k ďalšiemu prieniku na poľský trh, ktorý začína byť v poslednom období veľmi zaujímavý. Ešte pred samotným presunom do Górniku Adrián predĺžil zmluvu s MŠK o ďalšie dva roky."

Mužstvo z juhu Poľska je poskladané okolo viackrát spomínaného bývalého reprezentačného útočníka Nemecka, avšak rodeného Poliaka, Lukasa Podolskeho. Jeho naozaj bohatý futbalový životopis dopĺňajú aj svetové veľkokluby ako Arsenal či Bayern Mníchov. Neďaleko slovenských hraníc hrajú za tradičného účastníka Ekstraklasy aj ďalší dvaja "Slováci" - Michal Sipľak a Boris Sekulić. Štrnásťnásobný poľský šampión vychoval vo svojich radoch viacerých Poliakov, ktorí sa uchytili aj v zahraničných ligách, okrem iných aj útočníka Juventusu Turín Arkadiusza Milika.


vytrvalý a koncepčný záujem rozhodol

Ešte pred odchodom na ročné hosťovanie predĺžil rodák z Oravy spoluprácu s MŠK o ďalšie dva roky. O tom, že si od Adriána Kaprálika sľubujú v Górniku veľa, svedčí fakt, že Kapo si u Poliakov oblečie číslo 7.

"Už od začiatku prestupového obdobia mali o mňa v Górniku veľký záujem. Chceli, aby som im pomohol a aj oni pomohli mne vo futbalovom raste. Európu som ešte dohral v Žiline, neboli na mňa žiadne konkrétne ponuky, ktoré by ma oslovili. Tým pádom som sa rozhodol pre Górnik, ktorý ma veľmi chcel. Najmä legenda a kapitán klubu Lukas Podolski, ktorý by ma chcel viesť a podporiť ma ako mentor. To na mňa, samozrejme, urobilo dojem. Teším sa na spoluprácu nielen s ním, ale aj s ostatnými spoluhráčmi. Je to pre mňa výzva a ďakujem okrem najbližších patrí aj klubu, ktorý ma pripravil na zahraničie."

"Vďaka všetkým trénerom a ľudom, ktorí mi počas dlhých rokov pod Dubňom pomohli vyrásť a zdokonaľovať sa na futbalistu, akým som teraz. Odchádzam na hosťovanie, takže to ešte nie je trvalý odchod, no už teraz úprimne ďakujem Šošonom za možnosť obliekať žltozelený dres a fanúšikom zas za podporu," dodáva rodák z Oravskej Jasenice, ktorý do MŠK Žilina prišiel v roku 2015 do kategórie U14. 


Facebook