U19 | MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 6:0 (5:0)
I. LSD - U19,
piatok 19. 4. 2024 od 11:00
6:0(5:0)
MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová
Góly: 5. Šamaj, 10. Blaško, 16. vlastný, 28. Atanasijević, 30. Kóša, 64. Beňadik
Diváci: 50
Rozhodca: Papuča - Hrobárik, Ondrášová
Hostačný - Fiflík, Rehák, Dovičák (80. Bukovčan) - Pališčák, Stručka, Šamaj (C), Blaško (60. Staník) - Kóša (60. Chlepko), Atanasijević (71. Šimun), Pekelský (60. Beňadik)

FK Železiarne Podbrezová
Elischer - Khiminets (64. Sekerka), Rusnák (74. Hudák), Lajčiak, Duda (68. Kostelný), Kuťka, Galovič, Khomych, Faško (C), Antus (64. Horváth), Petic (46. Šubert)

Pod Dubňom sme si po dvoch týždňoch opäť zastrieľali. Základ vysokej výhry položil skvelý úvod, keď sme po štvrťhodine vyhrávali rozdielom triedy a po pol hodine bolo prakticky rozhodnuté, keďže sme viedli o päť gólov. Po zmene strán sme už len upravili na konečných 6:0 v náš prospech. O góly sa postaralo päť rôznych strelcov (jeden vlastný), pričom po návrate zo zranenia sa presadili kapitán Samuel Šamaj a Marek Beňadik. Čisté konto udržal Samuel Hostačný.

záznam zápasu

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Do zápasu sme mali veľmi dobrý vstup. Boli sme aktívni, tlačili sme na súpera a vytvárali si príležitosti, ktoré sme aj premenili. V 30. minúte tak bolo už 5:0. V druhom polčase sme už nepracovali tak aktívne, najmä čo sa týka pohybu bez lopty. Súper sa viac dostával do hry, ale až na nejaké výnimky nebol nebezpečný pre našu bránu. My sme si vypracovali ďalšie príležitosti,a keby sme ich riešili jednoduchšie, mohli sme pridať viac gólov ako len jeden. Chalanom patrí pochvala a gratulácia za vysoké víťazstvo."