ŽK: 33. Štetina, 71. Paur, 88. Azevedo - 59. Bari, 71. Stojchevski

Fauly: 15:12

FC Spartak Trnava
Takáč - Koštrna (C), Štetina, Kóša, Bolaji (57. Ristovski) - Bukata (46. Boateng), Štefánik (87. Azevedo), Savvidis - Daniel (77. Iván), Paur, Yusuf

Belko - Rusnák, Stojchevski, Nemčík (C), Bari - Myslovič, Kopas, Gidi (86. Iľko) - Kaprálik (77. Sluka), Jibril (65. Galčík), Ďuriš
Záver víkendu priniesol v rámci 4. kola súboj Šošonov na pôde rivala z Trnavy. V prvom polčase sme ustáli územnú prevahu domácich, a tak sme po prvom rohovom kope udreli my. Vedenie nám pomohlo a domácim sme podkurovali najmä po štandardkách. Do prestávky z toho ešte nebol ďalší gól, no rohový kop nám pomohol aj v 53. minúte, kedy sme sa tešili po druhýkrát. Dôrazom a obetavosťou sme to držali, no vietor do plachiet po kontaktnom góle vlial aj domácim rohový kop. Tí sa napokon so šťastím po teči nášho obrancu dočkali aj vyrovnania, a tak si odvážame z Trnavy iba bod, ktorý má po takomto priebehu horkastú príchuť.

V záverečnom zápase a zároveň šlágri 4. kola nasadil tréner Jaroslav Hynek na stopérsky post k Andrejovi Stojchevskemu kapitána Tomáša Nemčíka, ktorý nahradil tentoraz absentujúceho Patrika Leitnera. V stredovej ani útočnej formácii sa oproti Banskej Bystrici nič nezmenilo.

Stretnutie začalo svižným futbalom, loptu mali ale viac na kopačkách domáci. V úvode z toho vyťažili aj pár streleckých pokusov, žiaden z nich však Ľubomíra Belka vážnejšie neohrozil. Sami sme si takmer trestuhodne zavarili v 8. minúte po málo razantnej rozohrávke v obrane, kedy sa spartakovci len tak tak nedostali do čistej gólovky, avšak v poslednej chvíli sme to zachránili. O päť minút to už bola vážnejšia príležitosť domácich. Center z pravej strany sklepol hlavou Jakub Paur, no Yusuf Bamidele v zakončení volejom prestrelil. Úvodná 20-minútovka bola z našej strany nevýrazná, kopili sme nepresnosti a Trnava nás zatlačila do hlbšieho bloku pred vlastnou šestnástku. Dobre sme však pracovali v defenzíve pri centroch najmä z pravej strany Spartaka, najvyššie vždy vyskočili naši stopéri, a tak sme nepúšťali na Belka veľa striel. Šťastie praje pripraveným. To sa potvrdilo v 24. minúte, keď sme sa po pripravenom a nacvičenom signáli z prvého rohového kopu tešili z gólu. Kristián Bari to prihral zbiehajúcemu Patrikovi Myslovičovi, ktorý našiel na hranici šestnástky Adama Kopasa, a ten milimetrovou a zároveň našou prvou strelou v stretnutí trafil presne k žrdi pomedzi húštinu tiel - 0:1. V tlaku ale naďalej pokračovali červeno-čierni a takmer sa dočkali v 32. minúte, lenže Paur pred bránou efektnou pätičkou nezakončil. A nechýbalo veľa, aby znovu trestal Adam Kopas. Jeho parádny priamy kop letel iba tesne nad hornú žrď. Hrozili sme najmä zo štandardiek, po ďalšom rohu zakončoval na zadnej tyči osamotený Dávid Ďuriš, Takáč bol tentokrát pozorný. Do šatne sme tak odchádzali po dobrom taktickom výkone s najtesnejším vedením.

Aj po zmene strán začali aktívnejšie gašparíkovci, Šošoni sa im však dokázali vyrovnať oveľa skôr ako v prvom polčase. Už strela Mysloviča v 52. minúte vyzerala nádejne, tá ale iba predznamenala situáciu po následnom rohu. Opäť sme po jeho exekúcii boli dôrazní a na dvakrát loptu napokon dotlačili do siete zásluhou premiérového gólu Andreja Stojchevskeho. Ten dorazil do siete pokus Kopasa, ktorý skončil na žrdi - 0:2. Domáci museli ešte viac pridať, ak chceli niečo so zápasom spraviť. Skoro sa im to aj podarilo v dvoch situáciách okolo 60. minúty. Najprv po štandardke nedosiahol na loptu Štetina a následne hlavou minul vo vyloženeh šanci Boateng. Striedajúci Ghančan si ale, na našu smolu, napravil chuť už v 67. minúte, čo bol prakticky zlomový moment pri streleckej mizérii domácich. O to väčšia škoda, že to nebola tutovka ako v predošlých momentoch. Aj tento tretí gól v zápase padol po rohu, tentokrát presnou hlavičkou. Stále sme sa museli mať na pozore, Trnavčania mali po kontaktnom góle čerstvý vietor v plachtách, neustále hrozili najmä zo vzduchu, kde bola znovu aktívna dvojica Štetina a Boateng. Inkasovať sme mohli v 79. minúte, Boateng už prekonal Belka, ale na čiare nás zachraňoval sklzom v poslednej sekunde Matúš Rusnák. Z protiútoku, ktorý potiahol Dávid Ďuriš, mohol pridať náš tretí zásah striedajúci Sluka. Krížnym prízemným pokusom ale iba jemne pohladil tyč. Vedenie sme tak, bohužiaľ, nedokázali udržať až do záverečného hvizdu. V 84. minúte technicky napriahol Savvidis a po nešťastnom teči, ktorý pomýlil Bela v bráne, bolo vyrovnané. Zlomiť to mohol vzápätí opäť na našu stranu po priamom kope Galčík, Takáč končekmi prstov vytlačil na roh. V nadstavení ešte Belko vychytal bombu Yusufa.

Zo sľubného dvojgólového náskoku berieme napokon z Malého Ríma iba bod za remízu 2:2. Pre Šošonov je to už tretí nerozhodný výsledok v úvode sezóny. Tentoraz sa Šošonom určite máli, napriek tomu si držíme v tejto sezóne neporaziteľnosť. O týždeň máme na programe 5. ligové kolo. V domácom prostredí v ňom sobotu o 16:00 hod. narazíme na Zlaté Moravce. Znova sa tešíme na vašu podporu!

Michal Gašparík, tréner FC Spartak Trnava
"Úvod zápasu sme mali veľmi dobrý, ako v ostatných zápasoch, nútili sme súpera dvadsať minút odkopávať lopty. Potom sa stalo to, čo nás sprevádza, dostali sme gól z prvej strely, loptu sme mohli odkopnúť do autu, bol z toho lacný roh a inkasovali sme po peknom zahratí. Ľudia začali pískať, polčas sa dohral, ako sa dohral. Druhý sme začali aktívne, žiaľ, inkasovali sme na 0:2, prešli sme na troch obrancov s dvomi útočníkmi, zjednodušili sme hru a začali sme hrať vabank. Prišlo veľa príležitostí. Na jednej strane som rád, že máme bod, na druhej strane mám vnútorný pocit, že zápas sa dal vyhrať, situácií bolo veľa. Chýbalo nám šťastie. Pekný zápas, som rád, že ideme hrať konečne von. Nie je jednoduché hrať doma štyri zápasy, keď sa výsledok nepodarí ako nám s Bystricou, tak sa dostávate pod tlak, hlavne v Trnave. Napriek nie ideálnemu štartu do sezóny, máme najväčších konkurentov na dosah."
„Dnes to bolo skvelé stretnutie pre divákov i nás trénerov. Uhrali sme bod na pôde pohárového tímu, čo sa cení. Trnava mala síce zo začiatku územný tlak, no nepustili sme ju do vyložených šancí. Štandardky nám dnes vyšli, pomohli sme si nimi výrazne a aj vďaka ním máme bod. My sme mali skvelý štart do druhého polčasu, no potom nám pri zmene rozostavenia robili nakopávané lopty Spartaka problém. Tam ukázal súper svoju kvalitu. Vo finále musíme nerozhodný výsledok brať, pretože domáci mali viac šancí. Niekedy musíte byť ešte efektívnejší, pri vedení 2:1 sme, žiaľ, neboli. Zostali to iba šance, ktorými sme neuzavreli zápas. Remíza sa môže máliť, keďže sme siahali po treťom góle, no nedali sme. To bol asi rozhodujúci moment, po ktorom sme napokon prišli o víťazstvo. Verím, že v sobotu proti Moravciam si to vynahradíme."
Andrej Stojchevski, obranca MŠK Žilina

"Veľmi náročný zápas. Po takomto priebehu, kedy vedieme o dva góly, je bod málo. Škoda, mohli sme zvíťaziť. Pripravovali sme sa poctivo celý týždeň na štandardky, z ktorých sme udreli. Aj do druhého polčasu sme chceli ostať pokojní, hrať uvážene a rýchlo. Trnava nás dostala pod tlak, vsadila všetko na útok, napokon jej to tam padlo. Je to síce "iba" remíza, no z Trnavy, ktorá je favoritom na najvyššie priečky, sa určite počíta a je cenná. Gólom sa mi slnil sen, celý život som čakal, že budem hrať na takýchto štadiónoch a strelím gól. Ten patrí mojej rodine za celkovú podporu. Doma proti Moravciam sa budeme snažiť znova zvíťaziť."