”B”: Víťazný gól v úplnom závere nám zabezpečil vytúženú výhru, Košice sme zdolali 3:2

Fauly: 11:11

Teplan - Kopásek, Kopas (C), Aremeyaw, Owusu - Mráz, Sauer, Slebodník - Kaprálik (90. Suľa), Jambor (82. Gerebenits), Jánošík (82. Yenne)

FC Košice
Šemrinec - Novák, Gonzalez, Jonec, Václav - Ntuli, Gallovič (78. Gáll) - Pačinda (C), Jakúbek, Guba (59. Cortes) - Molvadgaard
Štrnáste kolo pod Dubňom predznamenávalo tuhý boj, keďže Šošoni v ňom privítali ašpiranta na postup z Košíc. Duel sme začali veľkou ofenzívnou snahou, z ktorej sme vyťažili úvodný gól v 18. minúte zásluhou Slebodníka. Hneď vzápätí však Košice vyrovnali a stav 1:1 platil až do 62. minúty, kedy nás znovu do vedenia poslal Slebodník. Hostia však znovu dokázali gólovo odpovedať, proti ďalšej strate bodov bol ale v správny čas na správnom mieste Mário Sauer, ktorý nás tretíkrát poslal do vedenia, čo konečne znamená výhru po piatich dueloch.

Základná jedenástka Šošonov prešla oproti posledným duelom väčšími zmenami. V porovnaní s predošlým zápasom v Podbrezovej sa v základe ocitli iba traja žltozelení. Po výbornom výkone "U19"-tky v mládežníckej Lige majstrov sa hneď dvaja hráči - Mário Sauer a Samuel Kopásek prebojovali aj do zostavy rezervy. V bráne sa po dlhšej odmlke predstavil Marek Teplan a s kapitánskou páskou viedol mužstvo Adam Kopas.

Úvod sme poňali tak, ako sme si predstavovali. A tak, ako nám to chýbalo v posledných dueloch. Od začiatku stretnutia sme snažili podkurovať hosťom, boli sme nebezpeční a väčšinu času sme trávili na polovici súpera. V prvej päťminútovke to vyzeralo nádejne predovšetkým po strele Lukáša Jánošíka. Na konci 10. minúty možno aj zo 40 metrov napriahol typicky Adam Kopas. Jediné, čo tomu chýbalo, bol iba gól, no na našu radosť prišiel aj ten. Roh nakrátko doputoval k Adamovi Kopasovi, presný center stopéra našiel hlavu Tibora Slebodníka, ktorý ju jemným pohladením poslal presne do siete Košíc - 1:0. Gólu sme sa dočkali podobne ako prvé mužstvo po celkom dlhej dobe, a to po 233 minútach. Naša radosť ale netrvalo pridlho, z prvej vážnejšej situácie našiel Guba skúseného Pačindu pred prázdnou bránou a bolo vyrovnané. Inkasovanie nás nepoložilo, okamžite sme zavelili späť k útočnej hre a z následnej akcie pálil Kaprálik. Vzápätí dvakrát zakončoval aj Timo Jambor, nohou i hlavou neuspel. Aktivitou hýril Jánošík, prudká strela krídelníka skončila na rukaviciach Šemrinca. Závar a viacero zakončení Šošonov priniesla 32. minúta, gólovo to však neskončilo. Neúspešná bola aj rýchlostná snaha Kaprálika, keď zapol turbíny okolo obrancu, no tesne pred brankárom už nezakončil. Pokutový kop si pred polčasovým hvizdom pýtal forvard Timo Jambor, píšťalka rozhodcu ostala nemá.

Okamžite po štarte druhého dejstva sme sa opäť snažili presadiť v útoku. Krásnou technickou strelou vystrašil hostí Slebodník, k dokonalosti jej chýbalo pár centimetrov. Zblízka neprepálil Šemrinca ani Kaprálik. Pekná narážačka našich chalanov o pár sekúnd už po zakončení Jánošíka skončila v sieti, no rozhodca mával ofsajd. To už ale neplatilo v 62. minúte, po pravej strane krásne ušiel Jánošík, ktorého ponuku neodmietol už dvojgólový strelec Slebodník - 2:1. V nasledujúcej pasáži hry sa z futbalového prejavu oboch mužstiev vytratila ofenzívna snaha, a tak sme sledovali iba taktickú bitku v strede ihriska s mnohými nepresnosťami. Čo však nikto z nás nechcel, bol budíček Košičanov, ktorý nás zobudil z letargie. V šestnástke sa dobre zorientoval Cortes a peknou strelou do vinkľa vyrovnal. Oživiť hru na záverečných osem minút prišla dvojica Gerebenits a Yenne. V 84. minúte mohol opäť nakloniť misku váh na našu stranu Sauer, jeho volej ešte zaplachtil tesne mimo. O minútu nás už ale na druhej strane zachraňoval Teplan. Dúfali sme, neprestávali sme a oplatilo sa. Prsty v tom mal dnes skvelý Slebodník, bombou spoza vápna opečiatkoval síce iba brvno svätyne hostí, no na správnom mieste stále Mário Sauer a svojím gólom z 89. minúty nás doslova spasil - 3:2.

Tento gól v podstate ukončil dnešný zápas a po dlhej sérii bez výhry, ktorá trvala päť ligových stretnutí, sa tešíme z vytúženého víťazstva. Tabuľkového suseda z Košíc sme zdolali 3:2, a tak sa posúvame o pozíciu vyššie - na 8. miesto hneď za dnešného protivníka. O týždeň pocestujeme v nedeľu do Šamorína.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Bol to vynikajúci zápas, počas väčšiny času sme diktovali tempo hry a hostia boli zase nepríjemní z brejkových situácií. Vytvorili sme si celkom veľa sľubných príležitostí, škoda zlého riešenia pri viacerých z nich. Vždy, keď sme sa dostali do vedenia, tak súper nanešťastie o chvíľu vyrovnal, ale som rád, že sme na konci išli šťastiu naproti a strelili víťazný gól. Košice majú skúsených hráčov s množstvom skúseností, a k tomu výborné zahraničné akvizície. Vždy si počkali na situáciu, kedy stačilo jedno naše zaváhanie a oni to ihneď využili. Nemyslím si, že sme sa po vedúcich zásahoch uspokojili, no vždy sú kľúčové úvodné minúty po strelení gólu. Bohužiaľ, neustáli sme ich ideálne a mrzí ma to predovšetkým pri druhom inkasovanom góle, kde sme to mohli vyriešiť lepšie. Naozaj ma ale teší, že sme to v závere dokázali strhnúť na našu stranu. Chalani neustále tvrdo pracujú v tréningu, no body nám vždy nejako utiekli. Je pre nás veľmi dôležité, že sme túto negatívnu sériu prerušili a konečne získali tri body."
Mário Sauer, stredopoliar MŠK Žilina
"Určite je to pre nás po nepriaznivých výsledkoch v lige výborný impulz do ďalšej roboty a k ďalšiemu úspešnému napredovaniu. Väčšinu zápasu sme loptu držali v našej moci. Súper ale dokázal strieľať góly z ojedinelých šancí. My sme chceli hrať ofenzívne, čo sa nám aj darilo a našťastie nám to tam dnes padlo až trikrát. Po vedúcich góloch sme však v obidvoch prípadoch asi na chvíľu stratili stopercentnú koncentráciu, a tak aj dopadlo. Takýmto momentom sa musíme vyvarovať. Streliť víťazný gól v poslednej minúte duelu a rozhodnúť proti Košiciam je naozaj výborný pocit, priam až eufória. Veľmi sa tešíme z tejto výhry, pomôže nám do ďalších duelov, ktoré nás ešte do konca jesennej časti čakajú."