”B”: V ďalšej gólovej prestrelke proti Skalici výhra 4:2
Góly: 14. Ďuriš, 38. Paur, 84. Balaj, 89. Rusnák - 4. Šebesta, 51. Blažek
Rozhodca: Straka - Bednár, Jankovič
Volešák - Anang, Kopas, Minárik (75. Petrák), Suľa - Farský, Pečovský (C), Paur (67. Chríbik) - Gerebenits (60. Rusnák), Balaj, Ďuriš

MFK Skalica
Junas - Švrček, Nagy, Hlavatovič, Popović, Frimmel, Opiela (C), Mášik, Haša, Blažek (85. Pospíšil), Šebesta
Duel 13. kola proti Skalici, ktorý bol zároveň stretnutím tabuľkových susedov, priniesol už tradične veľa gólov. Do vedenia išli hostia, no futbalisti MŠK Žilina B ešte do polčasu stihli otočiť priebeh po góloch Ďuriša a Paura. Po prestávke sa znova ako prví presadili Skaličania, no misky váh a aj tri body napokon priklonil na našu stranu víťazným gólom Balaj. Štvrtú výhru v rade potvrdil gólom ešte striedajúci Rusnák.

Počas reprezentačnej prestávky mohol tréner Peter Černák počítať proti kvalitnej Skalici aj s viacerými hráčmi "A"-tímu, ktorých dirigoval zo stredu poľa s kapitánskou páskou skúsený Viktor Pečovský.

Aktívnejšie začali hostia, ktorí si vypracovali prvý roh a z ďalšej šance pridali aj úvodný gól. Za obranu si zbehol Šebesta a z pravej strany prízemnou strelou k tyči poslal hostí do vedenia. Šošoni sa snažili ihneď odpovedať, no po krídelných akciách Dávida Ďuriša ani Rolanda Gerebenitsa neprišlo naše prvé zakončenie. Vyrovnanie však na seba nenechalo dlho čakať, paradoxne prišlo po nenápadnej akcii dvoch vyššie spomenutých hráčov. Gerebenits vyslal krútený center, ktorý prešiel skrz šestnástku na zadnú tyč k Ďurišovi. Náš krídelník z prvej poslal loptu pod brvno a vyrovnal - 1:1. Potlesk si v 17. minúte vyslúžila aj strela kapitána Viktora Pečovského, ktorú musel Junas boxovať na roh. Z následného rohového kopu Filip Balaj hlavičkoval mimo. Žltozelení išli za druhým gólom, v 25. minúte po priamom kope Adama Kopasa v dobrej pozícii hlavičkoval Jakub Paur. Na opačnej strane ihriska si poradil Miloš Volešák s hlavičkou Hašu. V 38. minúte prišla vzorová akcia šošonov z pravej strany, Benson Anang našiel z druhej vlny nabiehajúceho Jakuba Paura, ktorý otočil priebeh stretnutia a poslal nás do vedenia - 2:1. Vzápätí sme mohli pridať tretí gól, tentoraz sa po zakončení Filipa Balaj vyznamenal Junas.

Po zmene strán opäť udreli gólovo hostia, tentoraz sa predral do zakončenia Blažek a s prispením tyče vyrovnal. Černákovci znova zapli na vyššie obrátky, poriadne zavreli súpera v okolí šestnástky, ale pokusy Ďuriša aj Paura zblokovala obrana hostí. Pred uplynutím hodiny hry ušiel za obranu Skaličanov Balaj, ten si obhodil brankára, padol, ale namiesto nedovoleného zákroku videl iba žltú kartu. O minútu zabojoval opäť Balaj, ale jeho finálnu prihrávku prečítal brankár hostí. Balimu to nepadlo ani v 71. minúte, keď už v podstate prekonal Junasa, no lopta smerovala za čiaru príliš pomaly a brankár hostí si ju v pohode pokryl. V 75. minúte sa pekne preštrikoval cez obrancov MFK Samuel Farský, ale jeho zakončenie napokon stihli zblokovať. Hostia mohli ísť do vedenia v 84. minúte, no Hašu vychytal Volešák. Potvrdilo sa tak staré známe nedáš-dostaneš, z protiútoku ušiel Ďuriš, v sklze prihral Balajovi, ktorému to konečne padlo - 3:2. V 89. minúte poistil našu výhru vydarenou strelou striedajúci Matúš Rusnák a potvrdil tak štvrtú výhru rezervy v rade. Šošoni tak preskočili v tabuľke dnešného súpera a posunuli sa na 3. miesto v tabuľke.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
“Rýchlo sme išli do straty, ale dokázali sme to otočiť do polčasu aj dobrým výkonom. V druhom polčase sme inkasovali, potom sme mali príležitosti aj my aj oni, bolo to hore-dole. Súper nevyužil tutovku a z následného protiútoku sme dali na 3:2, čo nás tešilo, lebo to bol ťažký zápas. Štyri víťazstvá po sebe sú fajn a treba udržať chalanov v napätí, aby sa stále zlepšovali a stále chceli niečo dosiahnuť. Pozeráme sa na to, koľko máme bodov, od toho sa odrazíme a tento bodový zisk nám určite prinesie pokoj, aby sme nemuseli hrať o záchranu. Brankár vychytal tutovku a my sme na to reagovali gólom, čo by v samom závere asi nebolo jednoduché. Víťazstvo ma teší.”
Dávid Ďuriš, útočník MŠK Žilina B
“Každý rok je to ťažký zápas pre nás a sme radi, že sme to zvládli. Dosť nám pomohlo, keď sme vyrovnali a následne dali na 2:1. Inkasovaný gól nás trochu potopil, ale zomkli sme sa a zvíťazili sme. Podobne ako naposledy so Skalicou sme rozhodli zápas po tom, čo súper nepremenil šancu. Som rád, že som mohol pomôcť béčku vyhrať zápas. Myslím si, že v ňom rozhodla efektivita.”