”B”: Dva góly Slebodníka z prvého polčasu rozhodli o výhre 2:1 nad Košicami
Góly: 16. a 35. Slebodník - 57. Keresteš
ŽK: 79. Farský - 20. Gáll, 64. Elexa, 68. Turik, 81. Jakúbek
Rozhodca: Jurenka - Zemko, Vass
Belko - Anang (46. Majdan), Kopas, Nemčík, Javorček - Paur (C) (58. Holáň), Krkoška (66. Farský), Slebodník - Kaprálik (58. Suľa), Jambor, Jibril

FC Košice
Kira – Jonec, Matta (58. Borok), Kis, Ristovski (46. Sabol), Gáll (46. Keresteš), Jakúbek, Pavúk (C), Košuda (46. Elexa), Liener, Turik
Mrazivé, slnečné počasie prinieslo pod Dubňom v 14. kole II. ligy z našej strany výborný prvý polčas a našu tretiu výhru v rade. Žltozelení sa pustili do Košíc bez rešpektu, čo prinieslo už v prvom dejstve rozhodujúci dvojgólový náskok zásluhou agilného Tibora Slebodníka. Ten mal na kopačke po zmene strán aj tretí gól, ale penaltu nepremenil. Oslabení hostia síce znížili, ale tesný náskok si už rezerva postrážila.

Proti jednému z ašpirantov na postup mohol rátať tréner Vladimír Veselý s viacerými posilami z "A"-tímu, ktoré mali prispieť k tretej výhre v rade.

Úvod patril jednoznačne šošonom, ktorí zavreli súpera na vlastnej polovici. Výsledkom bola tutovka Timoteja Jambora, ktorý ale zoči-voči Kirovi neprepasíroval loptu za jeho chrbát. O minútu sa dostali do šance po menšom zaváhaní Ľubomíra Belka aj hostia, obrancovia mu však pomohli a hroziace nebezpečenstvo zahnali. V 16. minúte sa už skóre menilo, z pravej strany odcentroval prízemným centrom Benson Anang, Taofiq Jibril loptu netrafil, ale tá sa dostala na hranici šestnástky k Tiborovi Slebodníkovi, ktorý ju ľavačkou upratal k tyči - 1:0. Po polhodine pohrozil košický Turik, ktorý prízemným centrom skrz päťku vystrašil obranu vo fosforovom. V 35. minúte ešte nepadol gól po našom priamom kope, ktorý zahrával Kopas. Hostia však pochybili v rozohrávke, Slebodník si šikovne všimol vybehnutého Kiru a lobom z vyše 30 metrov nás poslal do dvojgólového vedenia - 2:0. V 39. minúte skomplikoval hosťom cestu za prípadným znížením obranca Jonec, ktorý ako posledný zastavil nedovolene unikajúceho Adriána Kaprálika a od rozhodcu videl červenú kartu. Z následného priameho kopu prestrelil múr i bránu Dominik Javorček. To však šošonom nemuselo prekážať, pretože do kabín išli po presvedčivom prvom polčase s pohodlným náskokom.

Po prestávke otvorila druhopolčasovú partiu hlavička Jambora, ktorú Kira kryl. O pár sekúnd fauloval nášho útočníka v šestnástke Matta a Slebodník mal na kopačke hetrik. Z bieleho bodu však bránu prestrelil. Hostia sa dočkali v 57. minúte, kedy chybnú rozohrávku potrestal nechytateľnou strelou do šibenice striedajúci Keresteš. Tempo hry sa aj striedaniami následne spomalilo, ubudli aj šance. Príležitosť znova zvýšil náskok mal Jambor v 75. minúte po sklepnutí Suľu, pravačkou mieril tesne vedľa žrde. Košice aj v oslabení išli za vyrovnaním, kopali niekoľko rohov i priamych kopov, po ktorých to pred Belkom vrelo.

Skóre sa už nemenilo, a tak vďaka dvom zakončeniam Slebodníka z prvého polčasu rezerva zaznamenala tretiu výhru v rade.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme dominovali, strelili dva góly, súper navyše dostal červenú kartu. Do prestávky to bolo podľa našich predstáv. Po zmene strán sme nepremenili penaltu a následne sme sa trochu trápili. Strácali sme ľahké lopty, hrali sme komplikovane, ako keby nám presilovka o jedného hráča ublížila. Súper sa dostal do hry po našej chybe, nemal čo stratiť, riskoval a do konca to tak bolo otvorené. Za prvý polčas sme si výhru zaslúžili, druhé dejstvo je však výstrahou. Sme radi za ďalšie tri body do tabuľky."
Tibor Slebodník, stredopoliar MŠK Žilina B
"Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, druhý zas, aj keď sme hrali o jedného viac, tak nás súper zatlačil. Stretnutie bolo jasne v našej réžii, potom som však nepremenil penaltu a asi aj to súpera nakoplo. Síce sme držali dobre loptu, ale Košice nás napádali a už sa hralo ťažšie. Škoda tej penalty, hetrik by bol medzi mužmi premiérový. Som rád za dva góly, nie je to ale iba o mne, je to o práci celého tímu. Pri prvom góle som to presne tam chcel umiestniť, pri druhom som videl, že brankár stojí vyššie, tak som to skúsil. Sme radi, že sa nám darí a chceme v tom pokračovať aj v zostávajúcich dvoch jesenných súbojoch."