Polčasové vedenie sme v Petržalke neudržali, domov cestujeme s prehrou 1:3
Góly: 66. Turčák, 77. Almási, 89. Piroska (pok. kop) - 36. Ďuriš
ŽK: 41. Szöcs, 78. Almási - 14. Gerebenits, 29. Kiwior, 45. Chríbik, 84. Myslovič, 87. Kopas
Rozhodca: Valent – Sluk, Košecký
FC Petržalka
Valach – Kosorín (90. Pochylý), Szöcs, Nemec, Kupec, Oravec, Richnák, Turčák, Gašparovič (59. Horník), Piroska (C), Almási (90. Čerňanský)

Petráš - Šušolík, Kopas, Kiwior, Rusnák - Myslovič, Chríbik (C), Bichakhchyan (70. Gono) - Ďuriš (70. Farský), Gerebenits, Petrák (80. Suľa)
Futbalisti MŠK Žilina B sa v treťom kole predstavili na umelej tráve v hlavnom meste. Proti Petržalke to bol pre našu omladinu náročný duel, v prvom polčase boli šošoni efektívni, keď išli do vedenia zásluhou Dávida Ďuriša. Po zmene strán sa hnali domáci za vyrovnaním, ktoré prišlo v strede druhého dejstva. Veľký tlak Petržalky napokon vyústil druhým gólom, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný. V závere ešte po diskutabilnej penalte rozhodli domáci definitívne o svojom víťazstve nad našou rezervou.

Tréner Peter Černák mohol v zostave premiérovo počítať s novou obrannou posilou, Jakubom Kiwiorom. V Petržalke vybehli okrem neho na trávnik aj ďalší hráči zo širšieho kádra "A"-tímu šošonov.

V úvode na horúcej petržalskej pôde čelila defenzíva béčka viacerým šanciam domácich. Problémy robil najmä aktívny pravý záložník Petržalčanov Gašparovič, ktorého nebezpečný center z 11. minúty pokryl Petráš. O šesť minút neskôr sa ten istý hráč dostal k odrazenej lopte a jeho strela skončila v hradbe tiel našej obrany. Šošoni mali problém dostať sa cez prehustený stred poľa, jednu z mála akcií potiahol zo stredu ihriska Kiwior, posunul loptu Patrikovi Myslovičovi, ale s jeho pokusom si Valach v bráne Petržalky poradil. Napriek tomu, že domáci častejšie držali loptu, otvoriť skóre sa podarilo našim chalanom. V 36. minúte sa dostal do rohu šestnástky Gerebenits, po otočke cez obrancu centroval na Vahana Bichakhchyana, ten prepustil Dávidovi Ďurišovi, ktorý prudkou strelou z asi 10 metrov prekonal Valacha – 0:1. Petržalčania chceli čo najrýchlejšie vyrovnať, ale šance Almásiho a Richnáka skončili mimo Petrášovej svätyne. Béčko v prvom polčase dokázalo vyťažiť z minima maximum a do šatní odchádzalo s jednogólovým vedením.

Od úvodu druhého dejstva museli šošoni odolávať tlaku Petržalky. Možnosti sa črtali najmä v protiútokoch, ale súper dokázal zastaviť akcie Žilinčanov ešte v zárodku. Naopak, vyrovnať mohol niekoľkokrát Almási, gólom zaváňala najmä jeho hlavička v malom vápne zo 61. minúty. Tlak Petržalky vyústil do vyrovnania v 66. minúte, Kosorín sa uvoľnil na pravom krídle, potiahol loptu do šestnástky. Na opačnej strane našiel Turčáka a ten nikým nekrytý vyrovnával do prázdnej brány – 1:1. Tlak súpera neutíchol ani po vyrovnávajúcom góle, naši chalani sa nedokázali dostať späť do zápasu. Čiernobieli hrozili hlavne zásluhou Almásiho, ktorý dostával nebezpečné centre na hlavu. Šošoni dokázali všetky hrozby odvracať a obetavo blokovali strelecké pokusy Petržalčanov. Odolávali však iba do 77. minúty, keď sa k nakopnutej lopte dostal Piroska, z pravej strany centroval po zemi na Almásiho a ten pohotovo dopravil loptu do siete – 2:1. Tréneri chceli vyburcovať tím hneď dvojitým striedaním, pričom premiéru v 2. lige  si odkrútil stredopoliar Samuel Farský. V 86. minúte si diváci pýtali pokutový kop po zákroku Adama Kopasa na agilného Almásiho, ale píšťalka rozhodcu ostala ticho. O dve minúty neskôr sa situácia zopakovala, aktérom bol však Kiwior, ktorý poslal čisto k zemi Almásiho. Rozhodca v tomto prípade však pískol, nariadil penaltu a kapitán Piroska ju minútu pred uplynutím riadneho hracieho času rutinérsky premenil – 3:1. Skúsení Petržalčania si záver postrážili a body napriek polčasovému vedeniu našej rezervy ostávajú v hlavnom meste.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"V prvom polčase sme ustáli aktivitu domácich, darilo sa nám ju prerušovať a po brejkovej situácii sme sa dostali do vedenia. Po zmene strán súper zvyšoval svoj tlak, najskôr sme ho dokázali horko-ťažko ustáť, no Petržalka to napokon svojou kvalitou zlomila na svoju stranu. V druhom polčase sme ale už nemali loptu pod kontrolou, neunavili sme tak domácich, ktorí nás držali v hlbokom postsvení. Petržalčania vyhrali zaslúžene, avšak pri troche šťastia sme mohli z dnešného zápasu vyťažiť viac."
Dávid Ďuriš, autor jediného gólu MŠK Žilina B
"V úvode nám vychádzali kombinácie, dobre sme napádali súpera, hra bola celkovo vyrovnaná. Išli sme do vedenia a mali sme nakročené k dobrému výsledku. Po zmene strán sme však už neboli takí aktívni, navyše sme chybovali v kombinácii, čo bola voda na mlyn pre domácich. Škoda, pretože sa to dalo zvládnuť lepšie. Za druhý polčas sme si nezaslúžili zvíťaziť, no v prvom sme podali veľmi dobrý výkon. Treba dať hlavy hore, spravili sme maximum pre dobrý výsledok."