Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Licencia

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Optimista_msk" |  vypnout filtr
Obyčajne nereagujem opakovane v danej téme, pristúpim k výnimke, prečo asi ... niektorí vo svojich stanoviskách nedokážete rešpektovať určité fakty, opakovane píšete doslova fabulácie ...
1/ p. Antošík nechce hrať zápasy v európskych pohároch _skutočnosť je taká, že v rozhovore uviedol, že z pohľadu ekonomického účasť v pohároch neznamená pre klub príjem, ktorý je prínosom pre rozpočet klubu, poznamenávam, že príjem z pohárov od roku 2010 predstavuje sume 12,04 mil. z toho rok 2011 suma 9,51 mil (majiteľ priznal zisk cca 4 mil) za sedem ročníkov, priemer po vylúčení príjmu z roku 2011 predstavuje 421 tis. € ..... čo je cca 10 % z ročného rozpočtu, ALE opakovane p. Antošík uviedol, že zápasy v pohárovej Európe sú jedným zo základných cieľov.
2/ V súčasnom období s výnimkou Slovana majú kluby problém so svojim financovaním (Trnava určila strop platu 2 tis. €), DAC poukazuje na značné výpadky zo vstupného, verím tomu, že naplniť rozpočet MŠK v sume 5 mil. € na sezónu je faktom ...... majiteľ MŠK sa tiež vyjadril: cit. Ak podnikáte v slovenskom futbale a ľudia na zápasy nechodia, tak je to stratová záležitosť. Získali sme nedávno titul, vyhrali sme v Bratislave, ale vzápätí na náš domáci zápas prišlo 1400 ľudí. Bolo to pre mňa veľké sklamanie. Neviem, čo by sme mali urobiť. Možno otvoriť brány a pustiť divákov zadarmo, ale ani to by nepomohlo.
3/ MŠK ako jediný klub odohral ligový zápas výlučne so svojimi odchovancami, vlani bolo nominovaných cca 45 hráčov MŠK v rôznych repré, MŠK obliekali dres Dúbravka, Škriniar, Vavro, Bénes, ..... náš klub má renomé v odbornej verejnosti, bohužiaľ biznis na Slovensku s futbalom nie je možný (príjmy zo vstupného, za televízne práva, príspevky od obcí .....), takže kluby financovanie klubu spájajú s výchovou a predajom hráčov _DAC, MŠK, TAZ, RK ... bohužiaľ je to REALITA, ak si niekto myslí, že vstupom veľkého investora sa to zmení, tak je na omyle.
Priatelia skúsme vychádzať z niektorých faktov, sme na Slovensku, šport bojuje o prežitie ... osobne som veľmi vďačný p. Antošíkovi za prístup v posledných 25 rokoch, zanecháva ojedinelý rukopis __verí tomu, že MŠK vstúpi aj do budúcej sezóny ..... alebo máte iné želanie ???


Ľudia v Žiline už zjavne nie sú zvedaví iba na zápasy s takými súpermi ako sú Sereď, Senica, Michalovce a podobne. Musia vidieť že sa o niečo hrá a niekedy by možno stačilo iba ich zdravo poblázniť. Viď napr. minuloročné finále pohára, keď konečne vyvinul aj klub nejakú aktivitu. To tam bolo možno viac ako tých 1400 fanúšikov čo ste spomínal. Ale keď majiteľ otvorene hovorí že chce aby klub fungoval iba s pravidelného predaja hráčov tak akú atmosféru to vytvorí medzi ľuďmi? Ja sa pamätám že aj na prvý zápas v druhej lige s Levicami prišlo 4500 ľudí a to len preto lebo sa navodila pred štartom úplne iná atmosféra okolo klubu. ( neviem či zrovna vtedy nevstúpil Antošík do klubu s vtedy ešte aj so športovými ambíciami) Posilnil sa káder a definovali sa jasné športové ciele. Ľudia boli plný očakávania, ale teraz len očakávajú koľko hráčov po tej ktorej sezóne z mužstva odíde. A do toho také riešenia ako s Boženíkom, teraz okolo Korony a pod. to na pozitívnej atmosfére ozaj nepridá.


Optimista, priame príjmy klubu, ktoré dostane rovno z európskych líg je jedna vec a tie si spomenul ale nespomenul si že klub zarába na vstupnom hlavne počas hrania týchto líg.
Počas účinkovania v týchto pohárov narastá aj predaj suvenírov, nevravím, že je to závratná suma ale je to s tým spojené.
ALE HLAVNE narastá suma našich hráčov a hlavne mladých odchovancov a na toto treba myslieť!!
Keď nebudú hrávať poháre tak ich nikdy nepredáš tak dobre, nebudú sa mať kde skutočne ukázať. Neporastú ti raketovo príjmy ani zo sponzoringu atď a o tom nehovoriac ako celkové mesto z toho profituje a robí si reklamu do sveta (cestovný ruch atď.)
Vieš, tu sa tvárime, že teda chceme hrať európu (aspoň pár z vás sa tvári) ale podľa činov to tak nevypadá ( predaj hráčov tesne pred odvetou s Kodaňou, len mávnutie rukou za neúspešnými sezónami, nevyvodenie zodpovednosti, také zdravé navodenie motivačného strachu atď,).... Poviem že chcem hrať, ale v skutočnosti to tak nerobím ako naši politici, tvária sa že bojujú proti korupcii ale v skutočnosti kradnú...


moje želanie je, aby Žiline patrila pozícia v SVK futbale obdobne ako cca 15 rokov dozadu...
akým spôsobom a s akým majiteľom neriešim


Odporúčam niektorým_miso1908, montezuma (plačeš nad permoškou - daj účet budem ti primerane k možnostiam splácať), .... pozrieť dokumenty SFZ, napr. Smernicu klubového licenčného systému, ktorá má iba cca 65 strán, pretrite si oči a dívajte sa na svet aj futbalový cez nejaké pravidlá, SFZ vo väzbe na UEFA si vykonáva svoju prácu, otázne je, či v konečnom dôsledku MŠK uspeje.
Mám trošku obavy, nakoľko likvidácia je proces, v ktorom musia byť rešpektované pravidlá, ale najmä lehoty, z ktorých vyplýva, že novú sezónu zaháji MŠK v likvidácií a tým sa dostávame do konfliktu s obsahom uvedenej smernice, myslím si, že právnikom a funkcionárom sa objaví pot na čele, nuž čo, ostáva nám iba veriť, že to zvládnu ..... inak je koniec futbalu v Žiline !


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.