U19: Československý pohár: Sigma Olomouc - MŠK Žilina 1:2 (1:1)

Góly: 27. Zmrzlý (pok. kop) – 44. Kopas, 47. Myslovič ŽK: 57. Zima, 75. Spáčil - 14. Moško, 20. Gerebenits, 75. Staník, 75. Chríbik, ČK: 88. Moško (po druhej ŽK), rozhodoval Mikyska

Zostava MŠK: Petráš – Suľa, Moško, Kopas, Sluka – Gerebenits (58. Petrák), Chríbik, Myslovič – Kovaľ (67. Staník), Boženík, Ďuriš

Zostava Olomouc: Grögen – Diblík, Zima (79. Galus), Zlatohlávek, Matoušek (79. Chytil), Baďura, Zifčák, Spáčil, Grygar, Zmrzlý, Beňa

Šošoni začali zostra a už v úvodných sekundách výborne pálil Roland Gerebenits, neujala sa ani dorážka Dávida Ďuriša. Aktivita bola na našich kopačkách, v 4. minúte dostal loptu, žiaľ, na svoju slabšiu nohu Patrik Myslovič, mieril vysoko nad. Vysoké tempo našich následne upadlo, Sigma pohrozila z priameho kopu, no múr žltozelených stál pevne. Napriek tomu hrali šošoni kolmejšie a ďalšie šance mal na kopačke Robo Boženík, no v oboch to trafil nie najlepšie. V 27. minúte sa po čiare dostával k bráne hráč v modrom, Matej Moško ho zastavil iba za cenu faulu, a tak nasledovala penalta aj proti našim starším dorastencom. Samo Petráš nevystihol stranu, a tak sme prehrávali 0:1. Skóre mohol vyrovnať Ďuriš, no z tesnej blízky po ideálnom centri neusmernil loptu do priestoru troch žrdí. Ďalšia gólová šanca prišla v 34. minúte, no Gerebenits nevyzrel na Grögena. Vyrovnanie predsa len prišlo ešte do polčasu, Adam Kopas síce z priameho kopu trafil iba múr, no následne sa mu lopta odrazila a bombou strelil gól do šatne – 1:1.

Druhé dejstvo začalo tak, ako skončilo prvé. Braňo Sluka potiahol akciu dopredu, Boženík ešte gól nestrelil, no lopta sa aj so šťastím odrazila k Patrikovi Myslovičovi, ktorý ju pohotovo poslal do siete – 1:2. Olomouc mohol odpovedať po štandardke, no Samo Petráš predviedol svoje kvality. Svoju chybu napravil Samo aj po hodine hry, keď skryl strelu Baďuru. V 66. minúte po priamom kope Zmrzlého s nami hrala aj brvno, o ktoré sa šuchla strela olomouckého hráča. V 73. minúte zaútočil obranca Samo Suľa a bombou poriadne natiahol Grögena. Sigma začala ožívať, v 82. minúte nepotrestal chybu našej obrany Spáčil, keď lopta znova pohladila brvno, no našťastie z vonkajšej strany. V 88. minúte musel opustiť ihrisko Moško po druhej žltej karte, a tak v závere hral súper presilovku. Vytvoril si tak očakávaný tlak, no naša obrana fungovala bez problémovo.

Premiérovú účasť v kategórii U19 sme tak ihneď premenili na zisk majstra Československa.

HLASY PO ZÁPASE:

Vladimír Veselý, hlavný tréner MŠK Žilina U19: "Sme radi, že sme dokázali otočiť nepriaznivý priebeh, už do prestávky sme mali dostatok šancí na zvrátenie stavu. Chalani siahli na dno svojich síl a zaslúžene to otočili. Vedeli sme, že Olomouc bude agresívny súper, potvrdilo sa to v zápase, kedy to bolo častokrát na hrane. Hráči to zvládli naozaj výborne. Je to pre nich pekné vyvrcholenie celej sezóny."

Adam Kopas, kapitán MŠK Žilina U19: "Zo začiatku keby sme premenili svoje šance, mohlo to byť o poznanie pokojnejšie. Naopak, po našom faule sa ujal Olomouc vedenia. Ukázali sme však správnu mentalitu, vyrovnali ešte do prestávky. V nej sme si povedali, aby sme ustáli tlak Olomouca, to nám vyšlo a navyše sme strelili víťazný gól. Do konca sme si to postrážili, hlavne v závere sme ukázali veľkú túžbu vyhrať Československý pohár. Krajšiu sezónu sme si ani nemohli predstaviť, naozaj veľkolepo sme zakončili našu celú spoločnú mládež."