Mládež v akcii (16.5. - 22.5.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 20. kalendárnom týždni roku 2022.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

pondelok 16.5.

U10: MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina (Liptovský Mikuláš, 16:00) | prípravný zápas

U9: MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina (Liptovský Mikuláš, 17:30) | prípravný zápas

utorok 17.5.

U13: Turnaj Minirepublika (Zlín/Česko) | prípravné zápasy

MŠK Žilina - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:0) Gól MŠK: Vrábel

MŠK Žilina - FC Fastav Zlín 1:1 (0:0) Gól MŠK: Minárik

MŠK Žilina - FC Zbrojovka Brno 3:3 (3:2) Góly MŠK: Kopecký 2, Vrábel

streda 18.5.

U17: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:0 (1:0) | 20. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Dnešný zápas sa mi hodnotí ťažko. Počas celého zápasu sme herne dominovali, avšak nedokázali sme premeniť ani tie najvyloženejšie šance. Super nám strelil gól po našej hrubej chybe. A keďže sme nestrelili gól ani z pokutového kopu v nadstavenom čase, tak sme dnes smutní."

U16: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:2 (0:2) Góly MŠK: Filo, Klaučo | 20. kolo I. LMD

Vladimír Labant, tréner MŠK Žilina U16: "Zápas sme mali počas celého diania pod kontrolou a nebyť brankára hostí, tak sme mohli vyhrať aj oveľa vyšším rozdielom. Chlapci k zápasu od začiatku pristúpili zodpovedne a mali veľmi dobre pasáže v hre, bavili sa futbalom a súpera nepustili počas celého diania do žiadnej šance. Preto sme po dvoch prehrách radi, že sme opäť vyhrali a chlapcom gratulujem."

U14: MŠK Žilina - Rakow Czestochowa 0:7 (0:6) | prípravný zápas

piatok 20.5.

"B": MŠK Žilina - ŠTK Šamorín 1:1 (0:1) Gól MŠK: Chyla | 30. kolo II. slovenskej ligy

sobota 21.5.

U17: MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 6:0 (3:0) Góly MŠK: Weber 4, Šarudi, Šamaj | 25. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "V poslednom domácom zápase sezóny sme boli jednoznačne lepším tímom, a keďže sme boli dnes aj dostatočne efektívni, zaslúžene sme zvíťazili výrazným rozdielom. Hráčov chcem pochváliť za zvládnutie náročného programu, nakoľko sme hrali tretí zápas za týždeň."

U16: MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0) Gól MŠK: Bukovčan | 25. kolo I. LMD

WU19: MŠK Žilina - Spartak Myjava 0:4 (0:1) | 4. kolo nadstavby I. LD

Stanislav Ceniga, tréner MŠK Žilina WU19: "V dobrom zápase sme urobili viac chýb, a preto sme prehrali."

WU15: MŠK Žilina - Spartak Myjava 1:0 (0:0) Gól MŠK: Becíková | 4. kolo nadstavby I. LŽ

Jaroslav Trnka, tréner MŠK Žilina WU15: "Po predchádzajúcich dvoch ťažkých zápasoch a bez streleného gólu sme si chceli v dnešnom zápase znovu schuti zahrať a presadiť sa aj strelecky. Žiaľ, v značne pozmenenej zostave sa nám to nedarilo a celý zápas bol z našej strany nepresný a málo aktívny. Za bojovnosť však musím dievčatá pochváliť a nakoniec sa nám podarilo pred koncom zápasu streliť aj vytúžený gól."

U13: TJ Pokrok Stará Bystrica U15 - MŠK Žilina 0:4 (0:1) Góly MŠK: Žatko 2, Turiansky, Šutara | 22. kolo II. LMŽ skupina sever

U10: TJ Pokrok Stará Bystrica U13 - MŠK Žilina 0:3 (0:1) Góly MŠK: Macho 3 | 22. kolo II. LMŽ skupina sever

U10: MŠK Žilina - MFK Dolný Kubín (Závodie, 10:00) | prípravný zápas

U9: MŠK Žilina - MFK Dolný Kubín (Závodie, 11:30) | prípravný zápas

nedeľa 22.5.

U19: MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 1:2 (0:1) Góly MŠK: Straka, S. Javorček | 25. kolo I. LMD

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U19: "Dnes sme zažili pravdepodobne každú emóciu, akú len môže futbal priniesť. Mali sme výborný vstup do zápasu, dali sme gól, súper prišiel o vylúčeného hráča. Nevyužili sme však vyložené šance, ktorými sme mohli zápas "uzavrieť" už v prvom polčase. Naopak, po prestávke sme sa dostali do akéhosi kŕču, chýbala nám dobrá myšlienka a taktiež výraznejšia intenzita hry. Navyše sme urobili aj chybu, ktorú súper potrestal. Zápas tak začal byť nervózny, čo nám nepomáhalo najmä v predfinálnej a finálnej fáze. Nakoniec ale rozhodli charakter a emócia, ktoré sme potrebovali v celom druhom polčase. Zvládli sme to, a to je to najdôležitejšie, pretože ideme do finále!"

Ženy: MŠK Žilina - Spartak Myjava 0:3 (0:2) | 9. kolo nadstavby I. ligy Žien

Marián Dlobík, tréner MŠK Žilina Ženy: "Dnes sme sa chceli rozlúčiť s domácim prostredím bodovým ziskom, ale zápas ukázal, že dnes vyhral lepší. Myjava išla od úvodu za svojím cieľom a nepustili nás do stretnutia. Až na pár pozitívnych situácií hodnotím zápas ako jeden z najhorších z našej strany. Myjave gratulujem k zisku titulu a my si chceme ešte užiť zápas na Národnom futbalovom štadióne o týždeň."

U15: FC Košice - MŠK Žilina 1:4 (1:1) Góly MŠK: Minárik 3, Baleja | 11. kolo nadstavby I. LSŽ

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: "V dobrom ale veľmi ťažkom zápase sme boli futbalovejšie mužstvo a išli kompaktne a koncentrovane za víťazstvom. Veľmi chcem vyzdvihnúť pracovitosť hráčov."

U14: FC Košice - MŠK Žilina 1:4 (1:2) Góly MŠK: Koštiaľ, Michalík, Linhart, Rýs | 11. kolo nadstavby I. LSŽ

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: "V zápase sme dominovali a dobre kombinovali na súperovej polovici. Chlapcov za prístup k stretnutiu chválime."

U12: MŠK Žilina - MŠK Novohrad Lučenec U13 6:0 (2:0) Góly MŠK: Turian 2, Ryšavý, Kvasnica, Hrobarik, Jeťko | 19. kolo I. LMŽ

U11: MŠK Žilina - MŠK Novohrad Lučenec U12 30:3 (14:2) Góly MŠK: Blaščík 8, Zábojník 6, Čurgai 3, Dumitriu 3, Stenchlák 2, Húževka 2, Smida 2, Labant, Korista, Šimun, Pinčík | 19. kolo I. LMŽ