Liga je späť - v sobotu do nej chceme vykročiť proti Moravciam víťazne
Takmer dvojmesačné čakanie na ligový súboj futbalistov MŠK Žilina končí. Už v sobotu šošoni začínajú jarnú časť Fortuna liga na domácom trávniku proti Zlatým Moravciam. S ViOnom po roku znova odštartujeme jar a opäť budeme chcieť získať po kvalitnej zimnej príprave všetky body.

Sobotné stretnutie s výkopom o 14:00 hod. povedie ako hlavný rozhodca Martin Dohál.

Duel môžete sledovať naživo na fortunaliga.tv.


novinky u súpera

Aj pred rokom bol po zime premiérovým súperom celok zo Zlatých Moraviec. Vtedy sa nám v ligovej premiére Pavla Staňa podarilo zobrať tri body po výhre 3:0. Výhoda domáceho prostredia sa ukázala aj v jedinom doterajšom vzájomnom zápase aktuálnej sezóny. V nej sa efektívni ViOnisti tešili po výhre 4:0. To bolo ešte v septembri, ale každopádne má tím od rieky Žitavy nakročené k výbornej sezóne, keď si stále drží miesto v hornej šestke. Nový tréner, ktorý je zároveň najmladším v lige, Ľuboš Benkovský poskladal slušný tím, kde tvorí kostru partia skúsenejších hráčov doplnených o dravých mladíkov. 

V sobotu bude Moravciam chýbať náš bývalý útočník a aktuálne ich najlepší strelec Filip Balaj pre kartový trest. Vykartovaný je aj záložník Denis Duga. Moravce už majú za sebou tohtoročnú ligovú premiéru, v priamom súboji o 4. miesto neuspeli doma pred týždňom proti Trnave a podľahli jej 2:4.


drinu z predchádzajúcich týždňov pretaviť v majstráku

Kabína trénera Pavla Staňa sa už nevie dočkať sobotnej štrnástej hodiny, kedy začne pre šošonov jarná časť. Výbornú náladu pred sobotou nepokazí ani mrazivá predpoveď počasia. 

"O dôležitosti nášho umelého trávnika nielen pre nás, ale už aj pre ostatné fortunaligové tímy nemusíme rozprávať. Našou výhodou je, že sme na trávniku absolvovali celú zimnú prípravu. Treba to ale potvrdiť aj v ostrom ligovom dueli. Posledný prípravný zápas bol tým správnym varovným prstom, že pokiaľ nebudeme hrať podľa našich princípov a dodržiavať stanovené veci, nepôjde to ľahko. Aj napriek nie ideálnemu výkonu chalani dokázali priebeh stretnutia otočiť a ukázali, že sú mentálne silní. Tešíme sa už na majstrovské stretnutie. Veríme, že môžeme zopakovať výsledok spred roka," myslí si šéf žltozelených.

Zlaté Moravce už majú za sebou jarnú dohrávku, v ktorej neuspeli. Navyše ich plány v zime narušila pandémia v tíme. "My súpera a jeho situáciu až tak neriešime. Každého počas sezóny stretne obdobie, kedy nie je všetko úplne ideálne. Samozrejme, mrzí ma, že im koronavírus spôsobil takéto problémy, ale môže to byť ich výhoda, nakoľko môžu mať ľahšie nohy ako po plnej príprave. Zhodnotiť to však budeme môcť až po zápase. Futbal je jednoducho o tom, že sa s takýmito neočakávanými vecami musíte vedieť vysporiadať čo najlepšie."

Jediným mínusom našej prípravy, ktorý hlavný tréner spomínal aj na mediálnom brífingu pred štartom jarnej časti, boli choroby a zranenia viacerých hráčov. "Áno, ani raz sme netrénovali úplne kompletní, vždy niekto chýbal zo spomenutých dôvodov. Inak tomu nebude ani pri jarnej premiére, keď máme v kabíne drobné šrámy či choroby. Verím však, že aj napriek absenciám je v tíme dostatočná kvalita na to, aby sme jar odštartovali úspešne. Tvrdo sme makali predchádzajúce týždne a v sobotu chceme vykročiť do jari tou správnou nohou," hovorí rodák z Čierneho, s ktorým sme sa porozprávali aj v predzápasovom Bulletine MŠK.


proti moravciam máme čo odčiňovať

Jeho výbornú formu prerušila zimná prestávka. Napriek tomu stredopoliar Ján Bernát, ktorý absolvoval ligový debut práve proti Zlatým Moravciam, verí, že strelecké kopačky si obuje aj v roku 2021. Aká je nálada pred sobotou?


Duel opäť bez divákov

Upozorňujeme, že na základe aktuálnych nariadení kompetentných orgánov môže najvyššia futbalová súťaž - Fortuna liga naďalej pokračovať, avšak bez prítomnosti divákov. V sobotu tak budú zatvorené Pokladne MŠK a rovnako zatvorený bude aj Fanshop MŠK.


bulletin pred zápasom

Ani v novom roku 2021 nebude chýbať Bulletin MŠK, ktorý si namiesto tribúny môžete prečítať v pohodlí domova pred výkopom v elektronickej podobe. Tentoraz sa v ňom dozviete o:

  • porovnaní zimnej prípravy doma a v zahraničí očami hlavného trénera Pavla Staňa.
  • V dialógu sme sa porozprávali s najproduktívnejším hráčom prípravy Taofiqom Jibrilom o jeho futbalovej ceste.
  • Štatisticky sa obhliadneme za zimnou prípravou a počtom odbehaných kilometrov.
  • A priblížime si aj novinky a zaujímavosti v tábore súpera.


rozhodcovia

Sobotné stretnutie 19. kola má výkop na Štadióne MŠK o 14:00 hod. Hlavným rozhodcom bude Martin Dohál, na čiarach asistujú František Ferenc a Anton Perát.

Stretnutie môžete sledovať naživo na fortunaliga.tv.