5. máj | ZÁPAS ODCHOVANCOV: Jaroslav Mihalík
MŠK Žilina

ZÁPAS BUDÚCICH ŽILINSKÝCH LEGIEND

Futbalový klub MŠK Žilina čaká výnimočná udalosť nielen v rámci žilinského futbalu, ale aj toho celoslovenského a európskeho. V nedeľu 5. mája o 17:00 hod. totiž proti Dunajskej Strede vybehne pod Dubňom zostava žltozelených poskladaná výlučne z hráčov, ktorí vyrastali a prešli si Akadémiou MŠK Žilina.

"Originálni" šošoni nastúpia v špeciálnych dresoch s novým logom Akadémie MŠK, fanúšikov čaká bohatá Fanzóna so súťažami, futbalovými stanovišťami a bohatými vecnými cenami pre celú rodinu. Do toho dobré jedlo, ochutnávky noviniek od Ryba Žilina, Sieň slávy MŠK a Fanshop MŠK aj s tričkami legiend.

Postupne vám prinášame profil každého hráča, ktorý sa nachádza v širšej nominácii na zápas odchovancov.

ÚTOČNÍK | JAROSLAV MIHAlík

Rodák zo Spišskej Novej Vsi, ktorý ako jeden z prvých hráčov akadémie pricestoval do MŠK z tak vzdialeného kúta Slovenska. Už Žilinčan, ako o sebe tvrdí samotný Jaro, prišiel pod Dubeň ako trinásťročný. Svojou dravosťou a vynikajúcou technikou v súbojoch jeden na jeden vynikal už v mládeži. To pretavil aj v lige, kde už v tínedžerskom veku patril medzi najlepšie krídla Fortuna ligy. Pred tromi rokmi to pečatil prestupom do pražskej Slavie, kde sa však nepresadil a následne odišiel do poľskej Cracovie Krakov. Práve z Krakova je dynamický krídelník aktuálne do konca sezóny na hosťovaní v Žiline. Silnú individualitu vnáša do mužstva Jaroslava Kentoša tento jediný slovenský reprezentant "A"-tímu aj v aktuálnych stretnutiach.

  • 24 rokov | 180 cm | 79 kg
  • ŠOŠONOM od roku 2008 | od kategórie U15
  • Úspechy v mládeži: Majster SR - I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2010/2011 (U17), Víťaz Československého superpohára U17, Víťaz Mintal Cupu 2009 a 2010
  • SR "15", SR "16", SR "17", "SR"18", SR "19", SR "20", SR "21", SR "A"
  • 166 štartov za "A"-tím | 36 gólov

JAROV POHĽAD NA JEHO ZAČIATKY V MŠK

"Prvýkrát som do kontaktu so Žilinou prišiel na turnaji v Námestove, kde som hral ešte za Spišskú Novú Ves. Najskôr z toho bola týždňová skúška a potom som prestúpil do MŠK natrvalo. Vedel som, že Žilina má najlepšie zázemie a uznávaných trénerov, ktorým treba dôverovať. Na akadémiu do Strážova som prišiel v čase, keď ju prvýkrát otvárali. Pre mladého futbalistu to bolo super, pretože sme si po tréningoch chodili pravidelne kopať. Veľmi veľa mi dal tréner Kaplan, ktorý ma našiel na spomínanom turnaji v Námestove a dôveroval mi aj naďalej. Na to obdobie spomínam veľmi rád, našiel som v Žiline druhý domov."

POHĽAD AMBASÁDORA ZÁPASU VLADA GOFFU

Napriek nízkemu veku už ostrieľaný harcovník, dokonca s dvomi zahraničnými angažmánmi v profesnom životopise. V zápase odchovancov by mal jednoznačne patriť k ťahúňom.

Mám ho zafixovaného ako neortodoxného dribléra. Dokáže sa s loptou pri nohe vymotať z každej situácie. Nepreháňa to však ako poniektorí, čo robia fintičky pomaly aj sami na seba. Jaro má perfektné klamanie telom, zasekávačky, „bicykle" a „jasle", prešľapovačky nad loptou. Trošku atypický beh, pri ktorom sa kymáca zo strany na stranu.

Ak má svoj deň, povodí súperov ako slepé kone, občas zauzlí aj dvoch naraz. Ako ryba vo vode sa cíti pri čiare, pravé či ľavé krídlo – všetko jedno. Návrat do defenzívy má poctivý, obrane nefandí len pohľadom. Nikdy som neregistroval, aby na neho musel tréner ziapať, nech vpredu nevyklusáva.

Napriek pochvalám nemám ten pocit, že zo seba už vyžmýkal všetko. Čakám od neho ešte viac. Viac líderstva, viac sebavedomia, viac emócií, viac futbalovej drzosti. A najmä viac gólov a asistencií.


POZRI TIEŽ PROFILY HRÁČOV:

DOMINIK HOLEC

SAMUEL PETRÁŠ

MATEJ MOŠKO

VLADIMÍR MAJDAN

BERNARD PETRÁK

BRANISLAV SLUKA

TOMÁŠ NEMČÍK

MARTIN KRÁLIK

JÁN MINÁRIK

SAMUEL SUĽA

MICHAL ŠKVARKA

MLÁDEŽNÍCKI TRÉNERI

JÁN BERNÁT

PATRIK MYSLOVIČ

MIROSLAV KÁČER

DÁVID ĎURIŠ

MARTIN GAMBOŠ

KRISTIÁN VALLO

ADAM KOPAS

Instagram feed #mskzilina