Reprezentačné "posily" na tréningu projektu

Reprezentačné "posily" na tréningu projektu

  • 29. 05. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

V stredu 29. mája sa na tréningu futbalistov MŠK Žilina B objavili aj dve známe mená v radoch šošonov, ktorí reprezentujú značku MŠK na Apeninskom polostrove. Chvíľku voľna využila pred reprezentačným zrazom dvojica bývalých hráčov - Dávid Hancko a Samuel Mráz, ktorí si s mladými šošonmi zamakali a podľa vlastných slov sa rozhodne nenudili.

po dvoch rokoch v šatni "B"-tímu

Späť ku "koreňom"... Aj tak by sme mohli nazvať návrat nášho odchovanca Dávid Hancko, ktorý pred rokom prestúpil do talianskej Fiorentiny. Odvtedy si pripísal štarty v Serii A, kde si zahral aj proti Ronaldovi. Ako vznikla myšlienka zatrénovať si so žltozelenými?

"Skončila nám sezóna, no vedeli sme, že ideme aj do repre. Preto by nebolo správne prestať, mať dlhšiu pauzu. Chceli sme sa udržovať vo forme, máme individuálne plány v posilke, no lopta a ihrisko je predsa len niečo iné. Napadlo nám teda, či by sme si nemohli zatrénovať s chalanmi a zároveň to nespojili s návštevou Žiliny a kamarátov," hovorí obranca Fiorentiny.

Hanco sa vrátil do šatne "B"-tímu po dlhom čase. "Budú to tak dva roky. Mám na ňu len pekné spomienky. Šatňa ostala, len chalani sa vymenili, trochu omladli, takže som ich už menej poznal. Na tréningu však bolo vidieť, že majú vysokú kvalitu."

Na tréningovej ploche v Budatíne zažil Hanco nespočetne veľa drilu a potenia. "Samotný tréning bol super, užili sme si ho, bolo pekné znova sa vrátil na trávnik v Budatíne."

prekvapili ho mladí

Tréningovú jednotku s loptou si po dlhšom čase užíval aj Samuel Mráz. Útočník talianskeho Empoli, ktoré napokon zostúpilo zo Serie A (Samo na jar hosťoval v Crotone), nič nedaroval svojmu súperovi a rivalovi Fiorentiny a uštedril mu aj malé krvavé zranenie.

"Zaspomínali sme na vzájomné súboje, ktoré sme mávali na tréningoch v Žiline. Ani teraz sme nič nevypustili. Myslím si, že sme to odtrénovali v dobrom tempe, dobre sme sa spotili, takže verím, že nám to pomôže pred blížiacim sa reprezentačným zrazom. Hodnotím to teda pozitívne."

Tempo bolo napriek dažďu naozaj slušné, čo bolo vidieť aj na zadychčaných posilách. "Chalani ma prekvapili, ako sa snažili. Mali naozaj vysokú kvalitu na ich vek. Bolo poznať žilinskú filozofiu a rukopis. Vrátili sme sa teda nielen spomienkami, ale aj spomínanou kvalitou na trávnik v Budatíne, takže to bolo super. Tréning nás bavil, bol pestrý s množstvom hier, zamakali sme si."

Je teda stále z čoho čerpať v Akadémii MŠK? "Určite, či už hráčsky, alebo aj trénersky. Je to určite na dobrej ceste," zhodli sa na záver obaja slovenskí "Taliani".

impulz a motivácia

Na stredajšom tréningu sa teda objavili v šatni trénera Slavomíra Konečného okrem hráčov projektu aj dvaja bývalí šošoni, na ktorých už bolo cítiť vyspelosť zo zahraničného pôsobenia.

"Ešte počas minulého týždňa ma kontaktoval Dávid Hancko s prosbou, či by mohli spolu so Samom prísť na tréning. My sme radi, že chalani prejavili záujem zatrénovať si pred reprezentačným zrazom s tímom projektu. Naši chalani z toho mali obrovskú radosť, pretože sú to nielen skvelí futbalisti, ale aj výborní chalani."

Čo samotný tréning, ako ho zvládli? "V dnešnom tréningu naozaj ukázali nielen svoju profesionalitu, ale aj vysokú kvalitu. Bol to dobrý impulz a aj motivačný prvok do našej šatne. Všetci sme za to radi a držíme im palce aj na samotnom zraze," hovorí šéftréner projektu Slavomír Konečný, ktorý si nepriamo vyslúžil pochvalu aj Dávida Hancka a Sama Mráza za úroveň tréningu.