MŠK Žilina B - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2 (0:0)

MŠK Žilina B - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2 (0:0)

  • 25. 05. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 54. Laura, 67. D. Andrić (pok. kop), ŽK: 62. Suľa, 71. Moško, ČK: 88. Moško (po druhej ŽK), rozhodoval Malárik, 114 divákov

Zostava MŠK: Petráš - Suľa, Kopas, Moško, Petrák (46. Barbora) - Gamboš (78. Holáň), Chríbik (C), Gono (86. Mráz) - Rusnák, Kurminowski, Ďuriš

Zostava Liptovský Mikuláš: Mikušiak - Gerát (80. S. Andrić), Kačerík (75. Václavik), Staš (75. Žákovič), Kuc, Čery, Laura, Bartoš, D. Andrić, Kucharčík (C), Ondrek

V poslednom kole dostali v žltozelenom drese šancu znova naši mladíci, najstarším hráčom vo výbere tréner Slavomíra Konečného bol pritom 21-ročný Martin Gamboš.

Prvé šance patrili hosťom, v 5. minúte nebezpečne strieľal Laura, no jeho krížnu strelu našťastie nik netečoval. Potom už prišli prvé strely šošonov, Mikušiaka zahriali Matúš Rusnák i Dávid Ďuriš. Hostia hrozili najmä z pravej strany, Laura sa už predieral do dobrej pozície, no Adam Kopas bol proti. Naši chalani to viackrát skúšali dlhou loptou za obranu, no zastávka postranného rozhodcu bola proti. Nebezpečnejší boli Liptáci, v 26. minúte sa Andrić preštrikoval pred Petráša, no jeho prudká strela iba míňala brvno. Na druhej strane Rusnák opečiatkoval vonkajšiu stranu tyčky. V 30. minúte mal na kopačke gól Miroslav Gono, no Mikušiakovi pomohli obrancovia pred ním. O niekoľko sekúnd vyšiel šošonom brejk, Dawid Kurminowski si však loptu hodil priďaleko a brankár hostí mu ju stihol vykopnúť preč. Pred prestávkou ešte pohrozil Gono, Petráš zas kontroloval pohľadom zakončenie Bartoša. Skóre sa v prvom polčase nemenilo ani pri tutovke Kurminowskeho, šťastie sme mali aj my pri dvoch šanciach Lauru, ktorý dvakrát nastrelil konštrukciu brány. Šance neubúdali ani tesne pred 45. minútou, Laura znova stroskotal na výbornom Petrášovi, Rusnákov center na opačnej strane odvrátila obrana hostí. Napriek niekoľkým vyloženým šanciam svietili na ukazovateli skóre po prvom dejstve dve nuly.

Druhý polčas odštartovala štandardka hostí, ktorá sa znova "biliardovo" poodrážala pred Petrášom, našťastie len za postrannú čiaru. V 54. minúte sa hostia dočkali, za aktivitu bol odmenený Laura vedúcim gólom, keď obstrelil Petráša. Šošoni mohli odpovedať po rohovom kope, Kurminowski však hlavičkoval v záklone. Poliak v našom drese nevyrovnal ani o niekoľko sekúnd, keď sa ocitol zoči-voči Mikušiakovi, no namieril iba do neho. Vyrovnávajúci gól doslova visel na vlásku, znova Kurminowski mieril tesne vedľa tyčky liptovskej brány. Netešili sme sa ani po prečíslení, keď znova uchmatol loptu do náručia Mikušiak. Prišiel tak trest v podobe prísnej odpískanej penalty a úspešného zakončenia Andrića, ktorý zvýšil náskok hostí. V závere sme išli za gólom, no naše plány naštrbilo vylúčenie Mateja Moška.

Záverečný zápas sezóny sme tak výsledkovo nezvládli, no napriek tomu sme ostali v tabuľke na 9. mieste.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: "Dnes to bol otvorený zápas, hralo sa hore-dole. Asi to bolo spôsobené aj posledným kolom, kedy už až tak nešlo o výsledok. V prvom polčase sme mali my aj súper viacero vyložených šancí. Po polčase sme nedotiahli niektoré veci do konca, naopak, nepostrážili sme si nebezpečného hráča hostí a inkasovali sme. Bolo to o prvom góle, navyše prepadli sme v efektivite. Chýbal mi trochu väčší pokoj u hráčov, chceli sme hneď riešiť finálne veci. Tento zápas mal slúžiť predovšetkým ako príležitosť pre ďalších mladých hráčov. Naskočili ďalší odchovanci, ktorí zo seba vydali maximum. Diváci videli na záver sezóny dobrý futbal."

Miroslav Gono, stredopoliar MŠK Žilina B: "V prvom polčase mali obe strany veľa šancí, hralo sa vyrovnane, no góly nepadli. V druhom dejstve sme doplatili na chyby v defenzíve, pískala sa proti nám penalta a súper si to už postrážil. Po prvom góle išiel Liptovský Mikuláš morálne hore, takže ten prvý gól bol rozhodujúci. Dnes sme nastúpili ročníkovo viacerí dorastenci, bola to pre nás skvelá skúsenosť, sme za ňu radi. Spoločne sme sa cítili na trávniku fajn, škoda len toho výsledku. Bolo cítiť našu mládežnícku neskúsenosť, zbrklosť. Určite nie sme spokojní, chceme sa zlepšovať, ale myslím si, že to nebolo zlé. Verím, že aj v budúcom ročníku budú štarty za mužov pribúdať."