Slavoj Trebišov - MŠK Žilina B 1:3 (1:1)

• 19. 05. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 18. Dos Santos - 48. a 56. Kurminowski, 37. Kopas, bez kariet, rozhodoval Ruc, 443 divákov

Zostava MŠK: Petráš - Suľa, Kopas, Moško, Petrák (79. Barbora) - Bernát (67. Gono), Chríbik, Myslovič - Rusnák, Kurminowski, Gerebenits (67. Ďuriš)

Zostava Trebišov: E. Kolbas – Vojtovič, Kražel, Špak, Lazarus (60. Hovhannisyan), Kolbas J. (C), Nikolić, Dos Santos, Regáli, Novák, Trusa (90. Śkodi)

V predposlednom kole II. ligy cestovali zverenci trénera Slavomíra Konečného na východ s mladou zostavou. Proti Trebišovu, ktorý potreboval jednoznačne vyhrať, ak sa chcel udržať v boji o záchranu súťaže, tak dostali šancu vo veľkej miere mladí odchovanci.

Domáci nastúpili posilnení o niekoľkých hráčov z michalovského "A"-tímu, čo sa odzrkadlilo na obraze hry. Mladí šošoni sa snažili v úvode produkovať svoju typickú kombinačnú hru, sekundovali im aj domáci, a preto sa hra prelievala zo strany na stranu. Brankári pritom v prvej štvrťhodine zasahovať príliš nemuseli. V 18. minúte sa už domáci tešili z gólu, v poradí druhá strela na bránu Sama Petráša bola gólová. Dos Santos dostal z krídla spätnú loptu do druhej vlny a strelou rozveselil domácich. O päť minút bol úspešnejší náš gólman, s priamym kopom si tentoraz poľahky poradil. Šošoni sa snažili vyrovnať, ale viaceré dobré pokusy nesmerovali do priestoru brány. To zmenila až 37. minúta, v ktorej znova potvrdil svoj strelecký kumšt zo strednej vzialenosti Adam Kopas. Jeho strela z azda 30 metrov aj vďaka teču domácich zapadla do siete Kolbasa - 1:1. Začínalo sa tak odznova, a hoci sme následne mali optickú prevahu, do polčasu sme už gól nevideli.

Druhý polčas sme odštartovali najlepšie, ako sme mohli. Po priamom kope smeroval center do vápna, kde potvrdil dobrý výber miesta Dawid Kurminowski a hlavou nás poslal do vedenia - 1:2. To nebolo od poľského útočníka všetko, v 56. minúte totiž znova hlavou zužitkoval tentoraz center z pravej strany po peknej kombinácii a poslal nás do dvojgólového vedenia - 1:3. Pochopiteľne nasledovalo zvýšené úsilie domácich spraviť niečo s nepriaznivým výsledkom, Petráš musel byť v strehu najmä po štandardkách a rohových kopoch. Naši hráči sa nestiahli do obrany, ale podkurovali domácemu Kolbasovi aj v závere. Viac gólov ale už diváci v Trebišove nevideli. Po domácej remíze 1:1 sme tentoraz Slavoj zdolali na ich pôde 3:1.

Mladí šošoni tak zvíťazili na východe a v tabuľke pred posledným kolom poskočili na 9. miesto. Trebišov, naopak, spolu s Lipanmi, Interom Bratislava a Prešovom s istotou opúšťa II. ligu.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: "Počas celého zápasu sme pôsobili futbalovejšie, boli sme lepším tímom, čo sa napokon odzrkadlilo na konečnom výsledku. Hoci sme sa dopustili v úvode zaváhania v obrane, po ktorom išli domáci do vedenia, dobre sme odpovedali gólom. Následne sme ovládli hru a hlavne v druhom polčase sme diktovali tempo hry. Všetci hráči boli dobre nastavení, dodržiavali princípy, hrali obetavo. K tomu sa pridala efektivita a konečný výsledok je pre nich odmenou. Mladí chalani zároveň uveria, že sa dá hrať aj proti ligistom, ktorí nastúpili za súpera. Chválim za dnešok celé mužstvo."

Adam Kopas, strelec prvého gólu a obranca MŠK Žilina B: "Od začiatku zápasu sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Aj keď sa súper ujal vedenia, dokázali sme ešte do polčasu odpovedať gólom, čo bolo dôležité Druhý polčas sme už súpera, dá sa povedať, do ničoho nepustili a pridali sme ďalšie pekné góly. Mohlo ich byť aj viac, ale aj tak sme radi za ďalšie body na súperovom ihrisku."