Pred zápasom Slavoj Trebišov - MŠK Žilina B

Pred zápasom Slavoj Trebišov - MŠK Žilina B

  • 17. 05. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Jediným nedeľným zápasom uzavrie svoj program predposledné kolo II. ligy. V 29. kole sa v závere víkendu predstavia futbalisti MŠK Žilina B na pôde Trebišova, ktorý má pred víkendom ešte teoretickú šancu na záchranu v lige.

Istotu záchrany už má po minulom trojbodovom víkende naša rezerva, ktorá potvrdila svoju oprávnenosť v druhej najvyššej súťaži a výhrou nad lídrom z Pohronia sa vzdialila práve Trebišovu na nedostihnuteľných osem bodov. Východniarsky Slavoj bude múdrejší ohľadom prípadného zotrvania v súťaži až po sobotnom programe, v ktorom keď Lokomotíva Košice zvíťazí, michalovské "Béčko" bude už istým zostupujúcim.

Práve v uplynulom víkende sa zverenci trénera Jozefa Džubaru postavili proti Lokomotíve Košice, no bezgólová remíza nič nevyriešila ani pre jedného. Trebišov bol pritom už po jeseni horúcim kandidátom na zostup, no zlepšené jarné výkony ho vyniesli až k pásmu záchrany.

V prvom vzájomnom zápase sezóny sme si pod Dubňom podelili s východniarmi body po remíze 1:1, skóre otváral Lukáš Jánošík, za hostí odpovedal Dávid Špak. Tentokrát na východ pocestuje mladá zostava, ktorá sa bude chcieť ukázať trénerom a prípadne prehovoriť o svojom mieste v "A"-tíme žltozelených.

bez tlaku, no so žilinským výkonom

Hlboký výdych prišiel po víkende pre partiu okolo šéf-trénera projektu Slavomíra Konečného, ktorý so svojím tímom pečatil výhrou nad Pohroním účasť v budúco-sezónnej II. lige.

"Jeden z cieľov, ktorým bola záchrana v druhej lige, sa podaril. Touto cestou chcem povedať, že je to výsledok myslenia celého klubu. Od trénera Kentoša, cez manažment klubu až po hráčov spravili všetci maximum, je to spoločná robota. Chcem sa poďakovať špeciálne trénerovi Kentošovi za spoluprácu, ktorá bola a stále je super." Zostávajúce dve kolá tak už nebudú hráči "Béčka" pod tlakom z možného vypadnutia. "Naša U19 nehrá počas víkendu, takže môžeme využiť aj dorastencov. Ešte zvolíme stratégiu, koľkí hráči z prvého tímu nás po sobote posilnia. Chceme však v týchto dvoch dueloch dať priestor aj mladým chlapcom, aby získavali potrebné skúsenosti v ťažkých, druholigových stretnutiach. Súťaž chceme dohrať naplno, s naším spôsobom hry a naším myslením."

Na východe sa malo hrať najskôr v sobotu, všetky stretnutia 29. kola v jednotnom sobotnom čase, no napokon sa výkop posunul o 24 hodín. "Určite to bude na východe náročný, ťažký duel. Samozrejme, veľa napovie sobota, či bude mať Trebišov reálnu šancu na záchranu. My sa na to ale nepozeráme, určite tam chceme odohrať stretnutie s dobrým výkonom." Zápas si už môžeme "užiť" bez tlaku. "Určite áno. Nebude tam už výsledkový tlak, no stále hráme o niečo, je to mužský futbal, rešpektovaná súťaž. Navyše keď dostanú priestor mladí hráči, potrebujú podať kvalitné výkony, ktoré im pootvoria dvere do prvého mužstva."


Nedeľnú dohrávku 29. kola, ktorá má výkop v nedeľu o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Marián Ruc, na čiarach asistujú Peter Mihalík a Tomáš Straka.