MŠK Žilina B - FK Pohronie 3:1 (1:0)

• 12. 05. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 14. Bernát, 63. Balaj, 69. Ďuriš - 50. Abrahám, ŽK: 31. Lochoshvili, 66. Ďuriš, 78. Jánošík - 45. Dzurík, 71. P. Jacko, ČK: 8. Kondrlík, rozhodoval Chromý, 214 divákov

Zostava MŠK: Volešák (10. Petráš) - Vallo, Kopas, Lochoshvili, Holúbek - Gerebenits (82. Chríbik), Pečovský (C), Bernát (70. Kurminowski) - Jánošík, Balaj, Ďuriš

Zostava Pohronie: Jenčo - Nosko, P. Jacko, Pelegríni (C), Sedláček (86. M. Jacko), Hrnčár, Hatok, Abrahám, Dzúrik (60. Voško), Blahút, Kondrlík

V nedeľnej dohrávke 28. kola hostili zverenci trénera Slavomíra Konečného lídra z Pohronia. Naša rezerva potrebovala na definitívu záchrany bodovať, a preto nastúpili v zostave aj viacerí hráči "A"-tímu.

Stretnutie začalo veľkou nepríjemnosťou, v 8. minúte po rohu boxoval loptu brankár Miloš Volešák, hosťujúci Kondrlík išiel oproti nemu naozaj nevyberavo a kopačkou mu spôsobil tržnú ranu na tvári. Nasledovala červená karta pre hosťujúceho hráča a pre Volešáka odvoz do nemocnice, kde sa musel podrobiť chirurgickému zákroku. V 14. minúte sme využili presilovku prvýkrát, Lukáš Jánošík našiel ideálne spätnou prihrávkou Jána Bernáta, ktorý sa nepomýlil - 1:0. Šanca na vyrovnanie prišla pre súpera v 28. minúte, striedajúci Petráš však vyzrel na Blahúta. Pred polčasom strieľal aktívny Jánošík z hranice šestnástky, Jenčo stačil technickú strelu nášho krídelníka vyraziť. Tesne pred polčasovým hvizdom unikal Roland Gerebenits, ale podľa hlavného rozhodcu bol zastavený čisto.

Druhý polčas začali lepšie hostia, oslabení čakali na štandardku a tá prišla v 50. minúte. Po centri vyskočil aj nad Petráša Abrahám a hlavou vyrovnal stav stretnutia. Šošonov gól nepribrzdil, naopak, z rohu sme mohli udrieť aj my hlavičkou Balaja. Na opačnej strane po brejku Hrnčára dobre zblokoval strelu Jánošík. Z následného rohu pomáhal Petrášovi na bránkovej čiare Viktor Pečovský. Udreli tak žltozelení, keď z tlaku v 63. minúte vyústil náš druhý gól. Po rohovom kope Adama Kopasa vyskočil ideálne Filip Balaj a aj za prispenia brvna nás znova poslal do vedenia - 2:1. To nebolo v našej dlhej presilovke všetko, poisťujúci tretí gól prišiel po individuálnej akcii a kľučkách Dávida Ďuriša, ktorý z uhla prudkou strelou pod brvno prekonal Jenča - 3:1. Hráči Slava Konečného boli pri chuti, šťastie skúšal svojou povestnou strelou Kopas, no Jenčo si dal pozor. V pohotovosti musel byť aj Petráš, ktorý si postrážil nepríjemný priamy kop Pelegríniho. Ďuriš mal na kopačke aj druhý gól, ale namiesto strely volil prihrávku, ktorá však nenašla adresáta v žltozelenom. Zápas uzatvorila pekná strela Viktora Pečovského, ktorú tesne nad brvno vytlačil Jenčo.

Žltozelení tak porazili lídra súťaže a s istotou si zabezpečili účasť aj v budúcej sezóne II. ligy.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: "V prvom rade chcem vyjadriť podporu Milošovi Volešákovi, mrzí nás jeho zranenie. Táto situácia ovplyvnila zápas, pretože sme hrali prakticky celý duel presilovku. Myslím si, že sme boli lepším tímom. Súper bol nebezpečný z protiútoku a štandardiek, čo má nabudované a vedeli sme o tom. O tom bola aj naša príprava na zápas, súper nás z jednej potrestal, no napokon sme stretnutie v početnej výhode strhli na svoju stranu. Dnes som mal z chalanov dobrý pocit, naozaj chceli a všetci išli spoločne za víťazstvom, ktoré pre nás definitívne znamená záchranu. Je to veľká úľava, fantastický pocit, pretože sme ako klub urobili pre záchranu všetko. Aj vo zvyšných kolách pôjdeme naplno, určite dostanú priestor aj ďalší hráči z Akadémie MŠK."

Dávid Ďuriš, krídelník a strelec tretieho gólu MŠK Žilina B: "Sme radi, že sme zápas zvládli a druhú ligu môžeme s definitívou záchrany v pohode dohrať. Aj napriek dlhej výhode o jedného hráča sa náš štýl nezmenil, chceli sme takto pristúpiť k zápasu, čo sa nám aj podarilo. Bolo dôležité, že sme skoro odpovedali na vyrovnávajúci gól súpera, potom prišiel tretí gól a bolo rozhodnuté. Duel s Pohroním mal pre nás zvýšenú motiváciu - išlo o prvý tím tabuľky, všetci sme chceli ukázať, že právom patríme do II. ligy a máme v nej aj na lídra. Podarilo sa nám to a sme za to šťastní. Pri mojom góle som sa snažil loptu napáliť na prednú tyč, padlo to tam, takže som rád."