Pred zápasom MŠK Žilina B - FK Pohronie

• 10. 05. 2019

Do finálovej rovinky ročníka 2018/2019 sa pomaly dostáva aj druhá najvyššia súťaž, ktorá počas víkendu pokračuje svojím 28. kolom. Futbalistov MŠK Žilina B čaká v extrémne vyrovnanej tabuľke, v ktorej je každý bod dôležitý, tentoraz v nedeľu predpoludním líder ligového pelotónu z Pohronia.

Hráči zo Žiaru nad Hronom nenápadne plávajú druhou ligou, no zaslúžene sa už niekoľko mesiacov vkuse držia na jej vrchole a tri kolá pred koncom majú k postupu do Fortuna ligy najbližšie. Nový štadión, dobre vyvážený káder a najmä výsledky môžu za to, že zverenci trénera Milana Nemca kráčajú za historickým postupom.

Aktuálne majú pred víkendom náskok troch bodov na druhý Poprad. Práve s podtatrancami prišla posledná prehra dva týždne dozadu, uplynulý víkend zas nedali hráči zo Žiaru nad Hronom šancu Lokomotíve Košice, ktorú na domácom trávniku vyprevadili výsledkom 4:0.

motivácia navyše

V nedeľu uzavrú 28. kolo zverenci trénera Slavomíra Konečného proti ašpirantovi na postup. Šošoni potrebujú bodovať, keďže z Interu brali naposledy iba bod.

"Keby sme na Interi vyhrali, boli by sme definitívne zachránení. Musíme však brať aj bod a akceptovať ho. Zápas nebol jednoduchý z pohľadu hráčov a ich psychiky, keďže ešte v stredu si prešli viacerí neúspešným finále Slovenského pohára. Ich prístup však bol v poriadku, možno ešte v prvom polčase to mali trochu podprahovo v hlavách, ale v druhom dejstve sme už podali výborný výkon. Taký si predstavujem aj v nedeľu proti Pohroní."

Pohronie bude patriť do kategórie najťažších, pre trénera i kabínu je to výzva. "Tvrdím rovnaké ako pred zápasom so Skalicou, a to, že každý môžem v tejto súťaži poraziť každého. Pre nás je to motivácia navyše hrať proti mužstvu, ktoré je najväčším ašpirantom na postup."

Práve po Skalici sme trochu prekvapivo doma podľahli Lokomotíve Košice i Šamorínu. "Z výsledkového hľadiska to nebolo optimálne, a práve preto to chceme zmeniť. Pohronie je vyspelý tím, ktorý je dlho pokope. Hrajú pragmatický futbal, videl som ich posledné stretnutia. Sú nebezpeční, no rovnako máme aj my na svojej strane zaujímavých futbalistov, a preto to bude zaujímavé stretnutie aj pre diváka."

Prvé vzájomné stretnutie s Pohroním skončilo úspešnejšie pre súpera, ktorý sa tešil po výhre 1:0. V klasickom nedeľnom termíne by mohlo prísť k posilneniu kádra niekým z "A"-tímu. "Samozrejme, znova sa to bude odvíjať od sobotného zápasu "Áčka" na Slovane. Opakujem sa už viackrát, no pre celý je mimoriadne dôležité, aby sme súťaž udržali. Pre hráčov je to kvalitná súťaž, aby sa naďalej rozvíjali. Chceme v tomto zápase bodovať, aby sme spečatili svoje zotrvanie aj v nasledujúcom ročníku," dodáva tréner rezervy Slavo Konečný.

Nedeľný predpoludňajší súboj, ktorý má výkop už klasicky od 10:30 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Andrej Chromý, na čiarach asistujú Martin Vitko a Dušan Štofik.