FK Inter Bratislava - MŠK Žilina B 1:1 (1:0)

FK Inter Bratislava - MŠK Žilina B 1:1 (1:0)

  • 04. 05. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Góly: 33. Clement Marie - 71. Kurminowski, ŽK: 35. Lochoshvili, 87. Kaša (obaja Žilina), rozhodoval Vlčej, 213 divákov

Zostava MŠK: Volešák – Anang (77. Jánošík), Kaša, Lochoshvili, Holúbek - Pečovský (C), Diaz, Kopas - Ďuriš, Balaj, Rusnák (62. Kurminowski)

Zostava Inter: Hrdlička – Šalata (C), Tóth, Kochan (77. Jacko), Labuda (74. Vlček), Edson, Bilić, Clement Marie, Takáč, Ekangamene, Pavlović

V 27. kole II. ligy sa v zostave trénera Slavomíra Konečného objavili viaceré mená "A"-tímu, ktoré kvôli zápasu odchovancov mohli posilniť rezervu v dôležitom dueli na pôde Interu.

Na umelej tráve v Stupave začali oba tímy aktívne, útoky sa striedali zo strany na stranu a diváci boli svedkami niekoľkých zaujímavých akcií na oboch stranách. Po úvodnej pasáži pokračoval futbal vo vysokom tempe, častejšie mali loptu na kopačkách naši hráči, ale Hrdličku a defenzívu pred ním sa nám nedarilo prekonať. Nezmenil to ani Filip Balaj, ktorý z tesnej blízky nepretlačil loptu za domáceho brankára. Chýbalo nám však viac pohybu, a preto nás stíhali domáci pokryť a zastaviť kompaktnou defenzívou. V 33. minúte vyšla akcia domácim, ktorí sa peknou strelou legionára Clementa Marie ujali vedenia. Po vedúcom góle domácich prišiel náš zvýšený tlak, ale do prestávky sa už skóre nemenilo aj vďaka nevýraznej hre šošonov.

Oveľa aktívnejšie nastúpili naši futbalisti po zmene strán, tentoraz však pridali presnejšiu a rýchlejšiu kombináciu, čo sa ihneď prejavilo na príležitostiach. Hra sa tak odvíjala od tempa šošonov, ktorí diktovali domácim svoj futbal. Na našom konte pribúdali rohové kopy, ale Hrdlička spolu s defenzívou čierno-žltých odolával. Najbližšie k vyrovnaniu skóre sme mali po strele Matúša Rusnáka, ktorá skončila na tyči. Viaceré štandardky, centre nám nevychádzali podľa predstáv, preto sa stav nemenil až do 71. minúty. V nej sa v šestnástke uvoľnil striedajúci Kurminowski a strelou do vinkla vyrovnal. Gól nám vlial nové sily, ale napriek enormnej snahe zavŕšiť obrat v stretnutí, sa už skóre na ukazovateli nemenilo.

Napriek posilnenej zostave sme tak zobrali zo Stupavy iba bod.

HLASY PO ZÁPASE:

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina B: "Dnes sme odohrali dva diametrálne odlišné polčasy. V prvom sme hrali pomaly, staticky a navyše nepresne, preto nás súper stíhal pokrývať a navyše sa mu podarilo ísť do vedenia. Po zmene strán sme pristúpili k zmene rozostavenia, prišlo k zlepšeniu hry, čo vyústilo do niekoľkých dobrých príležitostí. Dobre sme kombinovali a zaslúžené vyrovnanie prišlo po peknom uvoľnení Kurminowskeho. Vzhľadom na zostavu, s akou sme cestovali do Stupavy sa bod máli. Škoda, pretože sme mali šance na zvrátenie výsledku. V prvom polčase to však nebolo ideálne, v druhom zas výborné. Ideme ďalej. Zároveň by som chcel vzhľadom na stredajšie okolnosti pochváliť hráčov "A"-tímu, že sa dokázali po sklamaní nastaviť na II. ligu, ich prístup bol v poriadku."

Adam Kopas, stredopoliar MŠK Žilina B: "Stretli sa dve mužstvá s tým istým štýlom, čo bolo cítiť. Pre diváka zaujímavé stretnutie. Myslím si, že prvý polčas nebol z našej strany príliš dobrý, neboli sme dostatočne dôrazní a robili sme ľahké chyby, strácali jednoduché lopty. Vtedy nás podržal Miloš Volešák v bráne. Po zmene strán sme zmenili rozostavenie a jednoznačne sme prevýšili súpera, ktorý hrozil už len po brejkoch. Podarilo sa nám vyrovnať, ale aj tak škoda, že sme to nedotiahli do víťazného konca, boli na to šance. Nič ine nezostáva, len bojovať ďalej."