Pred zápasom FK Inter Bratislava - MŠK Žilina B

Pred zápasom FK Inter Bratislava - MŠK Žilina B

  • 03. 05. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

Rovnako ako prvý tím aj hráči našej rezervy majú pred sebou posledné štyri kolá aktuálneho ročníka. Futbalisti MŠK Žilina B cestujú v 27. kole v sobotu do Stupavy, kde hráva na umelej tráve svoje domáce zápasy Inter Bratislava.

Tradičný slovenský klub bol ešte počas zimy naším tabuľkovým susedom, no nevydarená jar ho zosadila až do zostupových vôd. V doterajšom priebehu jarnej časti ešte Inter nevyhral, keď až šesťkrát okúsil trpkosť prehry a k tomu si pripísal iba tri remízy. Je to však tím, ktorý chce hrať futbal, a tak proti zverencom trénera Miroslava Janteka môžeme očakávať otvorený, útočný futbal.

V prvom vzájomnom zápase neostali obe útočne ladené mužstvá nič dlžné svojej povesti a po prestrelke 4:3 sa tešili z výhry na jeseň šošoni.

efektivitou za dobrým výsledkom

Zverenci trénera Slavomíra Konečného doma minulý víkend podľahli Šamorínu 0:2, a nezvládli tak potvrdiť body z Komárna. Cieľ "Béčka" ostáva rovnaký ako pred dvomi týždňami, a to doniesť zvonku stratené body.

"Je škoda, že sme minulý víkend doma nepotvrdili to, čo sme si doviezli zvonku. Určite by to bolo veselšie a náš cieľ by bol bližšie. Cestujeme znova na ihrisko súpera s tým, že chceme získať tri body," hovorí tréner rezervy pred súbojom dvoch tímov, ktoré hrávajú svoje zápasy na umelej tráve. "Podmienky budú pre nás aj pre súpera rovnaké, dobré. Inter je futbalové mužstvo, takže nás čaká kvalitný duel." Výhodu na umelom povrchu nebude mať ani jeden tím. "Bude to technický, kombinačný, rýchly futbal. Rozhodne kvalita samotných hráčov, verím, že tí naši ukážu svoje limity."

V nedeľu čaká prvý tím zápas odchovancov, ako to ovplyvní sobotnú zostavu rezervy? "Pôjdu za nás hrať hráči, ktorí nie sú odchovancami klubu. V akom počte to napokon bude, uvidíme. Verím, že hráči "A"-tímu budú svojím prístupom profíci aj v sobotu. Vždy to tak bolo, za čo ich chcem pochváliť. Navyše po stredajšom zápase, ktorý bol fyzicky i emočne náročný, nebude pre nich jednoduché prepnúť. Dúfam však, že to zvládnu."

Čo oproti Šamorínu zlepšiť, čo tréner vytýkal svojim hráčom? "Efektivitu. To, čo sme v Komárne získali vďaka efektivite, kedy sme mali šance a premieňali sme ich, sme teraz nedokázali potrestať. Samozrejme, potrebujeme byť pozornejší vzadu, pretože súper nás na to, koľko bol vpredu, kruto trestal. My sme práve v tej najdôležitejšej zóne pre úspešný výsledok prepadli. V Stupave to chceme napraviť," dodáva kormidelník rezervy Slavomír Konečný.


Sobotný duel 27. kola, ktorý má výkop v Stupave o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Peter Vlčej, na čiarach rozhodujú Martin Špivák a Anton Perát.