5. máj | ZÁPAS ODCHOVANCOV: Róbert Boženík

5. máj | ZÁPAS ODCHOVANCOV: Róbert Boženík

  • 01. 05. 2019
  • MŠK Žilina
  • článok

ZÁPAS BUDÚCICH ŽILINSKÝCH LEGIEND

Futbalový klub MŠK Žilina čaká výnimočná udalosť nielen v rámci žilinského futbalu, ale aj toho celoslovenského a európskeho. V nedeľu 5. mája o 17:00 hod. totiž proti Dunajskej Strede vybehne pod Dubňom zostava žltozelených poskladaná výlučne z hráčov, ktorí vyrastali a prešli si Akadémiou MŠK Žilina.

"Originálni" šošoni nastúpia v špeciálnych dresoch s novým logom Akadémie MŠK, fanúšikov čaká bohatá Fanzóna so súťažami, futbalovými stanovišťami a bohatými vecnými cenami pre celú rodinu. Do toho dobré jedlo, ochutnávky noviniek od Ryba Žilina, Sieň slávy MŠK a Fanshop MŠK aj s tričkami legiend.

Postupne vám prinášame profil každého hráča, ktorý sa nachádza v širšej nominácii na zápas odchovancov.

ÚTOČNÍK | Róbert Boženík

Útočný talent šošonov, ktorý od svojich ôsmich rokov pravidelne dochádzal z Terchovej a rozvíjal svoj potenciál, sa zaradil v aktuálnej sezóne medzi najväčšie ligové talenty a zároveň sa prebojoval premiérovo do reprezentácie SR "21". Boža sme si vyhliadli pri výberovom turnaji Oblastného futbalového zväzu, kde hral tento "Jánošík" za svoju obec. Svojou streleckou potenciou je jasne najlepší slovenský strelec ligy a svojimi gólmi nás v sezóne ťahá k najvyšším priečkam. Zabijacký inštinkt strelca potvrdzoval už v mládeži, prepracoval sa všetkými vekovými kategóriami a teraz si razí tento tínedžer cestu už aj v mužskom futbale.

  • 19 rokov | 188 cm | 81 kg
  • ŠOŠONOM od roku 2007 | od kategórie U9
  • Úspechy v mládeži: Majster SR - I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2015/2016 (U17), Majster SR - I. ligy staršieho dorastu 2017/2018 (U19), Víťaz Československého superpohára U19 (2017/2018), Víťaz Mintal Cupu 2015
  • Individuálne ocenenia: Najlepší strelec I. ligy mladšieho dorastu v sezóne 2014/2015 (U16), Najlepší strelec Elza Cupu 2014, Najlepší hráč Československého superpohára 2017/2018 (U19), Športovec mesta Žilina 2018 - 3. miesto
  • Reprezentačné výbery: SR "15", SR "16", SR "17", "SR"18", SR "19" SR "20", SR "21"
  • 34 štartov za "A"-tím | 12 gólov

BOŽOV POHĽAD NA JEHO ZAČIATKY V MŠK

"Pamätám si veľmi dobre na moje úplné začiatky, bola zima a trénovali sme v telocvični T18 pri západnej tribúne. Vtedy som tam stretol Adama Kopasa, s ktorým sme to ťahali spoločne celú mládež. Práve vtedy malo pred nami tréning "Áčko", obaja sme ich pozorne sledovali a obdivovali. O týždeň na to sme mali prvý turnaj v hale. Život v Akadémii MŠK bola krásna etapa a s radosťou na to spomíname aj s bývalými spoluhráčmi. Máme veľa zážitkov, stále na to rád myslím a nevymenil by som to za nič."

POHĽAD AMBASÁDORA ZÁPASU VLADA GOFFU

Mladý a slávny. Dúfam, že ten humbuk okolo svojej osoby unesie. Vďačný respondent na rozhovory s médiami, iných spoluhráčov nepustí k slovu. (Skôr asi nechcú oni sami). Rozpráva bez trémy a rozumne, má to hlavu a pätu, nosí v sebe zdravú drzosť. Dúfam, že v rovnakej miere aj pokoru a skromnosť. Fandím mu a veľmi by ma mrzelo, ak by mu napršalo do nosa.

Na vylepšovaní jeho silných stránok a na odstraňovaní nedostatkov s ním trpezlivo pracuje tréner útočníkov Stano Griga. Jeho rukopis je na „Božovi" veľmi výrazný. Dominuje v práci telom, nebojí sa ísť do kombinácie, vie loptu podržať i naraziť z prvej, streleckú parketu si nájde na prednej i zadnej tyči. Lepí sa naňho veľa z umenia legendárneho žilinského kanoniera.

Róbert bojuje ako lev, ale za čo by som ho vyťahal za uši je to, že na môj vkus v zápale boja až príliš často fauluje. Zbytočne, v nepodstatných momentoch a na súperovej polovici. Má pomaly viac kariet ako niekto, kto má povesť drevorubača.

Verím, že vo výkonnostnom raste neustrnie a že Žilina bude preňho časom primalá. Už sa teším, ako ho raz pôjdem pozrieť na zápas do Milána. Alebo do Leverkusenu. Prinajhoršom do Prahy.


NOMINÁCIA NA ZÁPAS

BRANKÁRI: DOMINIK HOLEC, SAMUEL PETRÁŠ


OBRANCOVIA: MATEJ MOŠKO, VLADIMÍR MAJDAN, BERNARD PETRÁK, BRANISLAV SLUKA, TOMÁŠ NEMČÍK, MARTIN KRÁLIK, JÁN MINÁRIK, SAMUEL SUĽA


STREDOPOLIARI: MICHAL ŠKVARKA, JÁN BERNÁT, PATRIK MYSLOVIČ, MIROSLAV KÁČER, DÁVID ĎURIŠ, MARTIN GAMBOŠ, ADAM KOPAS


ÚTOČNÍCI: KRISTIÁN VALLO, JAROSLAV MIHALÍK, ROLAND GEREBENITS, PATRIK IĽKO, LUKÁŠ JÁNOŠÍK, RÓBERT BOŽENÍK


POZRI TIEŽ PROFIL NAŠICH MLÁDEŽNÍCKYCH TRÉNEROV